dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qazimodo

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-261
    Posty
    87

    Domyślnie Przyłącze WOD-CAN ceny

    Cześć.
    Potrzebuję informacji na temat kosztów jakie będę musiał ponieść aby przyłączyć do domu wodę i kanalizację. Naturalnie ceny chciałbym znać w przybliżeniu, tak aby mniej więcej (szukając wykonawcy) nie dać się zbytnio naciągnąć.

    Sprawa wygląda tak:
    Wybudowałem nowy dom. Z domu (odpływ) do studzienki kanalizacyjnej jest około 8metrów. Studzienka znajduje się na mojej działce. Teren w którym trzeba zakopać rurę to jeszcze zwykły piach. Więc nie ma problemu z zrywaniem kostki etc..
    Kolejna rzecz to przyłącze wody. Obecnie w odległości 12m. od budynku z czego 2m w ulicy. Ulica to zwykły ubity czarnoziem. Teren do budynku to podobnie jak "trasa" kanalizy, piach.
    Ostatnia praca do wykonania to likwidacja przyłącza wody "na czas budowy". Odległość 5m od studzienki po trasie po jakiej pójdzie przyłącze wody - właściwe.

    Całość pracy oceniam ma 2 dni pracy dla dwóch ludzi z łopatami. Gdzie jeden kopie a drugi "rozkazuje".

    Mam projekt i pozwolenie na wykonanie ww robót. W wodociągach gdy załatwiałem pozwolenia natychmiast zaproponowano mi usługę "brat urzędnika" za cenę ponad 6 tyś.
    Zadzwoniłem do firmy którą znalazłem w internecie w moim mieście (Gdańsk) i przedstawiłem problem. Usłyszałem cenę 5,5 tyś.
    Do każdej z ww propozycji dochodzi koszt materiałów, który oceniam na max 500zł.

    No i zdębiałem bo jeśli tak się sprawy mają to ....

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    combo

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Dzielnica
    Szczęsne
    Posty
    127

    Domyślnie

    Rąbią nas na każdym kroku to pewne. Ja np szukałbym fachowców z PN-WSCH części Polski. Tam różnice są znaczne. U nas w Warszawie za projekt przyłącza wodnego wyliczyli 1000 zł projekt + 3000 zl robocizna + materiały. Firma z Białegostoku 2200 zł z materiałami + 500 projekt. I nie przeszkadzało im że do Warszawy muszą przyjechać.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qazimodo

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-261
    Posty
    87

    Domyślnie

    Mogę prosić o jakieś namiary na firmę Białegostoku

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    combo

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Dzielnica
    Szczęsne
    Posty
    127

  5. #5

    Domyślnie

    mi dziś Pan z okolicy Warszawy powiedział:
    woda + kanalizacja
    projekt 1800zł
    woda doprowadzenie do budynku 2100 (od przyłacza do działki ok 5m i od działki do domu około 7-8m)
    kanaliza doprowadzona do budynku 4000 (od przyłacza do działki ok 5m i od działki do domu około 7-8m)
    Łącznie około 7900zł

    do tgo dodatkowo gaz około 4500-5000całość

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qazimodo

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-261
    Posty
    87

    Domyślnie

    A ja znalazłem firmę która za 2800zł zrobi mi całość. Pozostanie mi jeszcze tylko geodeta na koniec, do naniesienia na mapę. Ale zrobię to na koniec jak będę nanosił dom.

  7. #7

    Domyślnie

    szkoda ze z Gdańska, podziel się kontaktem
    może przynajmniej sam projekt

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qazimodo

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-261
    Posty
    87

    Domyślnie

    Polecam stronkę szukaj fachowca. Jutro podam namiary

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    To ja zabawie się w adwokata diabła bo wiem jak wygląda to od strony projektowej i wykonawczej (w Warszawie, pod kuratelą tutejszego MPWiK).
    wszystkie kwoty netto

    odnośnie projektu:
    Wielu osobą wydaje się, że firmy projektowe biorą kupę kasy za narysowanie paru kresek.. fakt, narysowanie projektu to nic trudnego w dobie programów CADowskich ale to nie rysowanie jest "cenotwórcze" o czym później.

    Trzeba wiedzieć co składa się na projekt:
    -uzyskanie mapy archiwalnej w składnicy
    -uzyskanie warunków technicznych dostarczania wody/odbioru ścieków i danych technicznych kanału/przeowdu na podstawie mapy archiwalnej.
    -opracowanie przez uprawnionego geodetę mapy do celów projektowych
    -uzgodnienie przez uprawnionego geodetę trasy w ZUD
    -narysowanie projektu (plan zagospodarowania działki w skali 1:500, plan sytuacyjny 1:100, profil podłużny + opis + szczegóły połaczenia + inne drobne) przez osobę z uprawnieniami do projektowania instalacji sanitarnych zgodnie z wytycznymi MPWiK
    -uzgodnienie projektu w MPWiK

    - mapa archiwalna dla jednego przyłącza to maks 100zł (około 70zł za mapkę formatu A3, w przypadku pojedynczego przyłącza wystarcza)
    - warunki techniczne i uzgodnienie zamyka się w kwocie 120zł zwykle.
    - Koszt wykonania mapy do celów projektowych przez upr. geodetę to najmniej 600zł (i to w przypadku "przekserowania" mapy, czyli sytuacji gdy geodeta jedzie na miejsce, patrzy że u nas na działce oraz w pasie szerokości 15m od niej nic się nie zmieniło). Jak trzeba nanosić zmiany to 800zł niewyjęte (a zmiana to np. wykonanie podmurówki przez sąsiada, postawienie wiaty, jakaś studzienka.. możliwości generalnie dużo).
    - za uzgodnienie w ZUD geodeci krzyczą różne ceny, od 200 do nawet 600zł (w zależności czy oni robili mapę czy nie).

    W efekcie zysk projektanta to wszystko ponad kwoty zależne podane powyżej, pomniejszone o koszt wydruków tych projektów (nieduże dla małych projektów), paliwa (4 wycieczki do mpwik conajmniej, przynajmniej 2 do składnicy map).

    Coś utargować można w przypadku robienia kilku projektów w bliskiej okolicy (wtedy koszt jest tylko jednej mapy, jednych danych technicznych, za zud też geodeci biorą mniej) lub połączenia woda+kanalizacja.
    Ogólnie, najniższe ceny jakie słyszałem to 800zł, najwyższe nawet 4000zł (za to wszystko co napisałem wyżej)

    Podsumowując : Większość kosztów pochłania geodezja, więc jak ktoś ma zaprzyjaźnionego geodetę, który zrobi za półdarmo to wtedy można zrobić tanio. W innym przypadku cena 1600zł za pojedyncze przyłącze jest rozsądna-niska. Kiedy ktoś mówi, że za pojedynczy projekt weźmie 800zł to warto zapytać, co składa się na tą cenę, bo może okazać się, że trzeba dostarczyć projektantowi mapę archiwalną albo, co gorsza projektową albo samemu uzgadniać w MPWiK.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwestorbb

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    BB
    Posty
    185

    Domyślnie

    Gotowy projekt wod-kan 1.500 zł w tym:
    - uzgodnienia, warunki techniczne,
    - przyłącza wod i kan,
    - przekładka kolidującej istniejącej kanalizacji (4 studzienki narożne)

    Cena robocizny 100 zł/mb, wcinka + materiały
    Ostatnio edytowane przez inwestorbb ; 03-09-2013 o 06:04

  11. #11

    Domyślnie

    Witam,
    Ja może nieco offtopic. Buduję w powiecie krakowskim. Kolega kolegi policzył mi 400PLN za każdy element projektu (woda, oczyszczalnia, gaz)
    Dodatkowo potrzebne były badania (opinia) geotechniczna (koszt 350 PLN).

    Martwi mnie cena robocizny instalacji. Za wodę też krzyczą mi ok 100-110 PLN. Jeśli chodzi o wodę to mam jakieś 26m w linii prostej
    Czyli 2600 PLN wykonawcy do ręki!!!
    Odbiór to inna bajka miejscowy ZGK liczy sobie ok 320 zł brutto (w tym dają wodomierz).
    Z części to potrzeba jest nawiertka, zasuwa, zawór antyskażeniowy, konsola na wodomierz, zawór, rura, złączka kąt
    ze zgrubnych obliczeń wyszła mi kwota 600-700 zł.
    Do tego ze 2-3 godz kopania łopatą żeby zlokalizować rurę z gazem bo się przecina instalacja i pewnie z 1-2 godz koparki (80zł/godz) wykon na gł
    130 cm. Czyli w kosztach powinno się w 1000 zł zmieścić.
    Rozumiem że za robociznę sobie policzyć trzeba nikt za darmo robił nie będzie ale aż 1600 zł ??
    I czemu liczone od metra? Jak bym kopał 5m to by kosztowało proporcjonalnie mniej - to absurd?

    Mam studnię i nie wiem czy wobec powyższego nie kupić pompy i hydroforu myślę ze zmieszczę się poniżej 2000 zł.
    Docelowo chcę mieć wodę zarówno z sieci(w razie awarii) jak i studni ale w obecnej fazie zależy mi mieć po prostu wodę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony