dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 59
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1174
  1. #221
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Komin się muruje na raty. Jeden dzień się muruje a drugi nie bo ciepło pod tą papą to jak w piekarniku tam jest i sie po prostu nie che.
    Wczoraj 4 pustaczki dzisiaj tylko rusztowanie sobie u góry ustawiłem i może jutro coś pomuruję.

  2. #222
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Komin już pod dachem - albo dopiero. Dzisiaj chciałem robić dziurę w dachu i już z pracy wychodzę a tu jak nie pierdyknie, jak nie lunie - no i wolne popołudnie. Z dobrych wiadomości to to że przy deszczu padającym pionowo lub w miarę to nic nie cieknie. Przy zawiewaniu trochę kominem leci - brak kratek, żaluzji na kominie.
    Dziura w dachu odłożona do jutra - chyba, że pierdyknie. Na sobotę plan wymurować komin do końca i może jakiś szalunek na górze.
    Potem otynkować, uszczelnić i przejść do kolejnego 3 i ostatniego komina. Wentylacyjny 2 kanały plus jeszcze jakiś szacht na gazówkę.

  3. #223
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Komin do kominka wymurowany ocieplony zaciągnięty klejem na siatce dziura w dachu zabita dechami.
    Dzisiaj uszczelniłem wszystko samoprzylepną taśmą dekarską i poprawiłem uszczelniaczem gdzieniegdzie. Hulało dzisiaj na dachu tak, że myślałem iż mnie zwieje.
    Z innych tematów KB zatwierdził dzisiaj zmianę koloru pokrycia (będzie ceglaste) a także zmianę grubości ocieplenia na +5.
    Dzwoniłem też dzisiaj do dystrybutora wkładów metalowych do kominów MK Żary ale koleś, który ze mną rozmawiał wiedział o tym dużo mniej ode mnie więc sobie odpuściłem. Oczywiście proponował mi wkład z jakiejś innej firmy (pewnie lepsze gadżety dostają) a na moje pytanie z jakiej stali jest zrobiony kolesia zamurowało i chyba nie wiedział o co w ogóle chodzi. Na allegro jakiś chłam sprzedają więc pozostaje mi czekać do poniedziałku i kontak bezpośrednio z producentem.

  4. #224

    Domyślnie

    Witam, przejrzałam cały dziennik. Podziwiam nakład włożonej pracy. Chwali się. Fajny zgrabny domek. Taki w sam raz. Powodzenia w dalszych pracach. Będę zaglądać bo jesteśmy na podobnym etapie.

  5. #225
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak Udało Ci się przebrnąć przez te opisy bez ładu i składu.
    Dzięki za uznanie i zachęcam do odwiedzin i komentarza choć teraz idzie wolniej.
    Pozdrawiam

  6. #226
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Aiki jak rozwiązałeś wentylowanie wełny w kominie? Ja zastanawiam się nad kominkiem, ale wentylowanie komina wymaga powietrza z salonu - ciepłego, cennego powietrza, którego mi żal.
    Mogę spróbować zrobić dodatkową rurę w podłodze, ale to by było już dwie - jedna do kominka z zamkniętą komorą, a druga do komina. Trochę mnie to zniechęca do kominka, a zważywszy na to, że chyba zrobię kocioł na paliwo stałe - nie mam ciśnienia na takie cudo. Może wystarczy mi biokominek.

    Myślałeś jak to ogarnąć? Ja mam ostatnio niskie ciśnienie wewnątrz-czaszkowe i mi się mózgownica zapowietrza. Pomóż!

  7. #227
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    U mnie wentylacja grawitacyjna więc nie ma kłopotu.
    U Ciebie Wentylacja mechaniczna więc kłopot - Do kominka musi być wentylacja grawitacyjna. Jeśli nie jesteś w pełni przekonany to olej kominek.
    Bez niego da się żyć a jeśli masz na niego patrzeć jak na straty ciepła to sobie daruj. zaoszczędzisz kilka jak nie kilkanaście tyś.
    Nie wiem czy da się podłączyć wentylacje wełny pod rekuperator. Troche kombinacji by pewnie przy tym było.

  8. #228
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Tu gdzie mieszkam zrobiłem i mam kominek - działa i cieszy. Tam mam mieć kocioł na drewno, więc jeszcze piec na drewno nie ma uzasadnienia energetycznego, tylko klimatyczne. Zdecyduję się chyba na ten bio.
    Te kilkanaście tysięcy to już za luksusowy kominek - co wychodzi po gazetę, robi kawę, albo i loda na patyku, w polewie z białej czekolady. Można mieć loda taniej.

  9. #229
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Policz dobrze.
    Komin, wkład, obudowa, DGP. Wyjdzie sporo. Nie mówie tu o najtańszych co to po kilku latach do wymiany.
    Sie uzbiera tego w najlepsym wypadku koło 10 tyś.

  10. #230
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Przekonałeś mnie. Będą lody!

  11. #231
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ja Cię do niczego nie przekonywałem. Decyzję podejmuj samemu.

  12. #232
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    U mnie wentylacja grawitacyjna więc nie ma kłopotu.
    U Ciebie Wentylacja mechaniczna więc kłopot - Do kominka musi być wentylacja grawitacyjna. Jeśli nie jesteś w pełni przekonany to olej kominek.
    Bez niego da się żyć a jeśli masz na niego patrzeć jak na straty ciepła to sobie daruj. zaoszczędzisz kilka jak nie kilkanaście tyś.
    Nie wiem czy da się podłączyć wentylacje wełny pod rekuperator. Troche kombinacji by pewnie przy tym było.
    Ja mam kominek przy wentylacji mechanicznej i hula pieknie, wszystko odebrane przez kominiarza.... nie ma zadnych cofek, zadnego tłumienia, naprawde dobrze idzie wbrew forumowym opiniom - w dodatku kominek bez doprowadzenia powietrza z zewnatrz. Tyle że komin fi200, a i do kominka zrobiony bez pełnego ocieplenia wiec tylko paski wełny a miedzy nimi kanały powietrzne.
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  13. #233
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ja to bym miał stracha przy kominku z "otwartą" komorą robić WM. TO może być tak iż 1000 razy będzie dobrze a 1 raz będzie CO w domku i zgon.
    Ale może już taki jestem. A bez doprowadzenia powietrza z zew. to już wogóle jesteś chojrak.

  14. #234
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Dzisiaj w planie było zrobić dziurę w dachu i murować dalej ostatni już komin ale jak tylko szukałem czegoś do dziury robienia zaczęło padać.
    Więc pociągnąłem pod dach i zająłem się ścianką w łazience. Jednak murowanie na klej jest dużo lepsze.

    W kalenicy komin od kominka + 3 wentylacje
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000705.jpg
Wyświetleń:	1855
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	267744

    Komin 3 kanały wentylacyje z czego jeden będzie wykorzystany do gazówki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000707.jpg
Wyświetleń:	1859
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	267746

    Ścianka w łazience. Po środku będzie kibel a po bokach półki.
    Z lewej będzie wanna z prawej umywalka i pralka.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000710.jpg
Wyświetleń:	1864
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	267747

  15. #235

    Domyślnie

    Witam, widzę że pokrywałeś styropianem komin. Zastanawiam się czy też tak zrobić, czy to konieczne przy kominie systemowym ? Przecież jest w środku izolacja z wełny... hm Komin zamierzamy pokryć płytkami imitującymi kamień. Obawiam się żeby pod wpływem temp. nie odpadły.

  16. #236
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ja obkładałem styropianem ze wzg na wentylację nie na dymowy czy jak dzisiaj spalinowy.
    jesli chodzi o obłożenie komina kontaktuj sie z p. Andrzejem Wilhelmi - sporo wie na ten temat.

  17. #237
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Zaczęła się walka z dachem. Na razie idą łaty i powiem, że tyle pieter po rusztowaniu i łatach to już długo nie zaliczyłem.
    Najgorsza jest niewiedza. Niby robię wszystko z odchyłką do 2 mm ale nie wiem jak to wszystko będzie wyglądało po założeniu blachy.
    Samemu idzie strasznie wolno także przez urlop zapewne zdążę pewnie tylko łaty przybić. Gwoździe prążkowane - nie da się tego wyciągnąć.
    Miałem 2 przypadki, że musiałem unieść trochę łatę po przybiciu to w łacie dziura sie robiła a gwóźdź nie puścił.

  18. #238
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Tydzień urlopu na boku a tu tylko jedna strona łatami przykryta. Ale z daleka już fajnie wygląda.
    po 1 dniu. W międzyczasie robiłem jeszcze komin.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000722.jpg
Wyświetleń:	1754
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	269778
    Dzień 2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000728.jpg
Wyświetleń:	1751
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	269779
    Stan na wczoraj.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000731.jpg
Wyświetleń:	1752
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	269780

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000732.jpg
Wyświetleń:	1764
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	269781
    Dzisiaj zrobiłem mało. Tylko daszek nad "tarasem" niczym MSU komin kilka razy poprawiałem.
    Chodziło o to, że blacha z połaci dachu nie będzie się zgadzała fala z blachą z daszku.
    No i ja niedoświadczony rozbierałem kilka razy i kombinowałem i jak już w końcu stwierdziłem, że mam wszystko dobrze i tak musi zostać.
    Poszedłem jeszcze po sąsiadach zobaczyć i ku mojemu zdziwieniu nigdzie się nie zgadzało i poczułem się lepiej.

  19. #239
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, strasznie wkurza jak samemu robisz, a tu wolno idzie - jak u mnie z elewacją przez 1,5 miesiaca.....ale jakoś poszło - co do ocieplenia komina styropianem - tu gdzie mieszkam obecnie mam komin systemowy z pełnym ociepleniem wewnątrz, a mimo wszystko na zewnatrz ocieplałem jeszcze trójką styro - chodzi o podniesienie temp komina przy rozruchu pieca tzn jak rozpalam a w kominie jest nawet troche cieplej niz na zewnatrz to spaliny łatwiej uchodzą i szybciej łapie sie tzw cug a ciąg kominowy jest o niebo lepszy. Nawet w bezwietrzne dni nie ma piec problemu z usuwaniem spalin. To dobre i polecane rozwiązanie.
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  20. #240
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Odkopujemy. Bo już gdzieś daleko był ten mój dziennik.
    Dalej samemu. Obróbki blacharskie to masakra. Idzie jak krew z nosa. ale jedna strona przygotowana i kładę blachę.
    Blacha już z bratem bo samemu to tylko szkody by narobił człowiek - sie przesunie i już rysa.

    Tutaj łatki prawie wszystkie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000736.jpg
Wyświetleń:	1558
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	275015

    Efekt dnia całego. Najgorzej było włożyć okno do przymiarki. Już nie wyjmowałem - wolałem pobiegać wkoło.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000742.jpg
Wyświetleń:	1550
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	275016

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000743.jpg
Wyświetleń:	1563
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	275017
    Tutaj widać ile da sie położyć blachy w dwa wieczory.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000744.jpg
Wyświetleń:	1550
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	275018

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000745.jpg
Wyświetleń:	1543
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	275019

Strona 12 z 59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony