dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 59
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1174
  1. #1001

    Domyślnie

    a nie boisz się że jak ten panel się uszkodzi to musisz wymienić całą oprawę i możesz nie dobrać drugiego takiego samego? Zrobiłeś zapas? Też nad nimi się zastanawiałem ale w końcu wybrałem zwykłe wpuszczane w których wymieniam tylko żarówki....
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  2. #1002
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Porównywałem światło z wymiennymi żarówkami i tych z paneli. Całkiem co innego. tu jest bardziej rozproszone.
    Koszt 15 zł więc w razie czego wymienię oba. A zapas zrobię bo jeszcze chyba do kuchni dokupię bo mi sie podoba

  3. #1003
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Z placu boju.
    Robię stelaż krzyżowy w salonie na suficie. w kuchni już jest - tylko płyty przykręcić i można szpachlować.
    Zdj. nie robię bo właściwie wszystkie by wyglądały tak samo.
    Mam nadzieję, że te płyty i gładzie się niedługo skończą i będę mógł ten cały kurz posprzątać raz na zawsze.
    Poza tym jakieś schody wersja budżetowa potrzebna. Albo jakieś młynarskie na razie i po kilku latach zmiana albo home made ale tego się trochę obawiam bo wówczas robiłbym już docelowe.
    Jak się z tym uporam to biorę się za łazienki.
    Dzisiaj zrobiłem ogień w kozie i musiałem robić na krótkim rękawie bo się w salonie rozgrzało do 23* a ja w suficie wierciłem.

    A sie zagalopowałem. A co pomarzyć można, że juz łazienki robię.

  4. #1004
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Aiki kiedy finisz ? W 2018 skończysz ?

  5. #1005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Plan jest aby pod koniec 2018 zamieszkać. Mam nadzieję że się uda. Chyba, że prochy mnie wykończą.

  6. #1006

    Domyślnie

    O kurka, mam poodbny plan a jakoś tak mile morskie w tyle za Tobą jestem więc życie jak zwykle to zweryfikuje. Czemu proszki Cię mają wykończyć? Nie ma co się szarpać na siłę bo wiesz, takie przysłowie jest, ze kto sie wybuduje i ogrodzi ten ze świata schodzi. Ja mam do tego taki problem, że żona mi trochę swiruje w domu z trójką dzieci w ciasnym mieszkaniu na wynajmie, gdzie wszystko jest źle. Musimy przetrwać ale i mam świadomość, że po uj mi dom jakby miała mi sie rodzina posypać... i weź tu człowieku spokojnie buduj, planuj a przy tym zarób tony diengów na tą tak zwana "inwestycje"

  7. #1007
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Oszczędzam się ale sterydy przez taki czas to to nawet takiego Kaszuba jak ja wykańczają. Choć lekarze mówią, że i tak super to znoszę. A Ty dasz radę bo u mnie się wlecze głównie ze względu na kasę. Nie mogę szybciej budować niż zarabiam.

  8. #1008

    Domyślnie

    Może dam radę, ale ja już mam bicz banku nad sobą wystrzegałem sie tych zasranych złodzieji jak ognia ale bez credo budował bym się pewnie 5-10 lat i o roletach czy pc moglbym zapomnieć. Złodzieje zasrane chwalą się oprocentowaniem na poziomie 3% a realnie w ciągu 27lat oddać muszę 170%... banda polskich decydentów


    Pozdrawiam
    Karol

  9. #1009
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    No Ja też chce na sam koniec kredyt jakiś szarpnąć ale nie hipotekę tylko zwykły.
    Muszę podłączenia do domu zrobić i kotłownie i kuchnie więc może w 30 tyś się zmieszczę.
    Buduje się prawie 5 lat więc czas to zakończyć z małym kredytem.
    Do wprowadzki potrzebuję jeszcze:
    -dokończyć płyty i malowanie
    -zrobić przynajmniej jedną łazienkę
    -zrobić kuchnie
    -podłogi wszędzie
    -przyłącza (prąd, woda, kanaliza, gaz)
    -kotłownia
    -schody na górę
    I właściwie już można będzie mieszkać.

  10. #1010
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    aiki 5 lat bez kredytu to i tak super. Coś za coś. Zawsze to bez kieratu na 30lat.

    Do wprowadzki potrzebuję jeszcze
    lista jeszcze nie mała jak dla samoroba ale trzymam kciuki.

    A sie zagalopowałem. A co pomarzyć można, że juz łazienki robię.
    Samoroby to dziwni ludzie marzą o tym jak sobie łamią kręgosłup układając płytki

    Wrzuć jakieś wizki tej łazienki jak masz.

  11. #1011
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Nie mam. Jeszcze do tematu nie podchodzę bo chce wyjść z plytowania jak najszybciej.
    Jak coś stworzę to wrzucę.

  12. #1012
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    No Ja też chce na sam koniec kredyt jakiś szarpnąć ale nie hipotekę tylko zwykły.
    Muszę podłączenia do domu zrobić i kotłownie i kuchnie więc może w 30 tyś się zmieszczę.
    Buduje się prawie 5 lat więc czas to zakończyć z małym kredytem.
    Do wprowadzki potrzebuję jeszcze:
    -dokończyć płyty i malowanie
    -zrobić przynajmniej jedną łazienkę
    -zrobić kuchnie
    -podłogi wszędzie
    -przyłącza (prąd, woda, kanaliza, gaz)
    -kotłownia
    -schody na górę
    I właściwie już można będzie mieszkać.
    Skąd ja to znam, jakby nie kredyt na budowę domu to byśmy za rok może weszli na swoje. Ale przycisnęło nas i w robocie zdobyłem kasę na wykończeniówkę z meblami. Ważne, że bez sznurka w banku.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  13. #1013
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Lista optymistyczna ty bardziej, że przyłączy nie chce robić samemu bo to zawsze oznacza zajęcie pasa drogowego przekopy albo przewierty itp.
    Kuchnia to chyba casto albo Ikea więc najgorzej to zaprojektować. Łazienka malutka więc kręgosłup chyba wytrzyma najgorsze jest mieszanie kleju wiertarką- nie idzie się wyprostować po tym. Ale choć po 3 płytki dziennie to dam radę. U mnie za metr położenia płytek kasują od 50 w górę więc sorry ale dziękuję. Mogę mieć nawet krzywo.

  14. #1014
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Przyłącza zleć i to najlepiej firmom, które współpracują z urzędem w Twojej okolicy. Już się nauczyłam, że tylko taki sposób jest jedynym słusznym, choć nie zawsze najtańszym.

    Planuję u siebie podobne światełka, jak Twoje, z tym że poprzestanę na 6 W. Znajomi użytkują i są bardzo zadowoleni.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  15. #1015
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Światełka są super. Jasno jest a ja tak lubię.
    Bez porównania ze zwykłymi żarówkami czy świetlówkami.
    Dzisiaj może założę w kuchni - tam mam 4 x 18W więc będzie dawało po oczach.
    Zobaczymy jak będzie, czy udało mi sie dobrać odpowiednie rozmieszczenie.

  16. #1016
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    W łazience chcę zrobić klej do styro na siatce i na to płytki.
    łazienka mała więc każdy cm się liczy.
    Aiki robiłeś już tą łazienkę? Podobny pomysł zawitał w mojej głowie bo tez mam bardzo małą łazienkę na dole.

  17. #1017
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Nie. jeszcze nie robiłem.
    To raczej temat na przyszły rok.
    Ja nie idę jak burza - jestem pewnie już nazywany tu na forum dinozaurem.
    Ale chodzi mi po głowie kleić płytki bezpośrednio na BK. i tak będzie folia w płynie wcześniej i grunt głęboko penetrujący więc nie wiem czy siatka i klej ma sens.
    Teraz planuję opanować przyłącza do budynku tak aby w połowie przyszłego roku już wszystko było podłączone.
    Muszę z KB pogadać może poleci jakieś sprawdzone firmy bo ciężko u nas w tym temacie.

  18. #1018

    Domyślnie

    Jakie przyłącza? Ja placiłem chyba 250 zl za podłączenie wody (od granicy dzialki) a reszt robiem sam. Prąd to już energetyka i lokalny elektryk (w trakcie...) sam od złacza do domu, + mała rozdzielnia tymczasowa czyli elektryk tylko papierki + licznik i ew pomiar uziomu. Gazy brak, moze kiedyś ale na razie go nawet nie potrzebuję a kanaliza juz jest na działce w formie studzienki, trzeba do niej sie dokopać ale to później

    PS. Jakie delikatne ćwiczenia na ten zakichany kręgosłup polecasz, konkretnie?

    Pozdrawiam
    Karol

  19. #1019
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    1Aleksandra1

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Nie. jeszcze nie robiłem.
    To raczej temat na przyszły rok.
    Ja nie idę jak burza - jestem pewnie już nazywany tu na forum dinozaurem.
    Ale chodzi mi po głowie kleić płytki bezpośrednio na BK. i tak będzie folia w płynie wcześniej i grunt głęboko penetrujący więc nie wiem czy siatka i klej ma sens.
    Teraz planuję opanować przyłącza do budynku tak aby w połowie przyszłego roku już wszystko było podłączone.
    Muszę z KB pogadać może poleci jakieś sprawdzone firmy bo ciężko u nas w tym temacie.
    Przepraszam, że się wtrącę. Ale radził bym ci na BK położyć grunt, klej bez siatki, hydroizolacja i dopiero na to płytki. Klejem zrobisz sobie podłoże pod hydroizolację. Też sam buduję. Z tym że jestem budowlańcem z wykształcenia i z zamiłowania.

  20. #1020
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1Aleksandra1 Zobacz post
    Przepraszam, że się wtrącę. Ale radził bym ci na BK położyć grunt, klej bez siatki, hydroizolacja i dopiero na to płytki. Klejem zrobisz sobie podłoże pod hydroizolację. Też sam buduję. Z tym że jestem budowlańcem z wykształcenia i z zamiłowania.
    Jeszcze nic nie postanowione więc dzięki za rady. Cały czas jest szansa na zmiany

Strona 51 z 59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony