dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Dzrwi wewnętrzne z progiem czy bez ??

    WItam,

    Myślałam że zawsze są z progiem.... A w jakimś starym muratorze przeczytałam że to "błąd" i powinny być bez. Ościeżniece zamontowali mi na razie z progiem ale jeżeli jest to jakiś przyszlościowy problem o którym nie wiem to można by bylo jeszcze ten próg wywalić....

    a jak jest uWas ? Są z progiem czy bez ??

    Wywalać czy nie ?????

    kasia

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Z progiem mam tylko wejściowe do budynku. Wszystkie wewnętrzne bez progu.
    Zadaj sobie pytanie. Do czego próg miałby służyć?

    W łazience ewentualnie mógłby być barierą przd wypływem wody w przypadku awarii wodnej a w pozostałych pomieszczeniach po co ?

    O wadach progów pisac nie będę . Jest ich całkiem sporo.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KasikM

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8

    Domyślnie

    My także mamy drzwi wejściowe z progiem zaś wszystkie wew są już bez, i chyba lepiej to wychodzi. Zamiast progu ładnie przedzielone są płytki i panele.

  4. #4

    Domyślnie

    Progi wewnątrz to przeżytek, ani to ładne, ani niczemu nie służy. Montuj bez progów i nie przejmuj się - będzie dobrze

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    tak jest - wewnętrze rób bez progów
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Drzwi wejściowe (zewnętrzne) mamy bez progu otwierane do wewnątrz. Było to dla na zaskakujące ale argumentacja producenta wydawała się być przekonująca. Jak będą się sprawować w praktyce mogę opowiedzieć za jakiś czas (wymagają jeszcze obłożenia schodki zewnętrzne).

    Trochę nie na temat, bo mi się "niedoczytało", że chodzi o wewnętrzne

  8. #8

    Domyślnie

    Gdzieś - chyba nawet tu na forum - obiło mi się o oczy, że drzwi do pomieszczenia z kotłem na propan muszą mieć próg o wysokości min. 3cm., z uszczelką. Nie wiem ile w tym prawdy, ale dowiem się za jakiś czas, bo kocioł rtaki mam, ale drzwi na razie nie.
    Pozdrowionka
    Metal

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    U nas będą progi. I zaraz powiem, dlaczego.
    Salon mamy łączony z hallem. Między tymi pomieszczeniami jest wyłącznie duża dziura w ścianie. W obu tych pomieszczeniach kładziemy parkiet- deski barlineckie o różnych kolorach. I na miejscu tego łączenia chcieliśmy właśnie uniknąć progu- w tym celu deski muszą tam być położone równolegle. A skoro tam równolegle, to i w całym domu muszą leżeć w tym samym kierunku. Z tym, że u nas w każdym pomieszczeniu jest inny rodzaj drewna. No i nałączeniach dwóch rodzajów drewna przy styku hallu z gabinetem i hallu z sypialnią musimy zrobić progi, zeby oddzielić czymś ładnie dwa kolory i dwa rodzaje desek. Zazębić ich przecież nie można bo wyglądałoby to całkiem byle jak.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    no, a listwy na styku by nie wystarczyły?
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    No jakoś tak to będzie. Ja progiem nazywam wszelkie połączenia pod drzwiami wystające ponad płaszczyznę podłogi. Czy klasycznie rozumiany próg to coś innego?

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mario2

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    7

    Domyślnie

    drzwi wewnętrzne zdecydowanie bez progów chyba,że ktoś lubi się potykać

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna Wiśniewska
    (...) No i nałączeniach dwóch rodzajów drewna przy styku hallu z gabinetem i hallu z sypialnią musimy zrobić progi, zeby oddzielić czymś ładnie dwa kolory i dwa rodzaje desek. Zazębić ich przecież nie można bo wyglądałoby to całkiem byle jak.

    Nie przekonuje mnie to co mówisz, nie widzę żadnych przeciwskazań aby nie zamontować aluminiowych listw rozdzielających, takich samych jak w przypadku kafli. Konkretnie mam na myśli profil "T" do góry nogami. To rozwiązanie o którym mówisz jest bardzo wygofne dla wykonawcy, nie musi sie bawić w dokładne przycinanie.... powiedz, kto wpadł na ten pomysł ?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna Wiśniewska
    No jakoś tak to będzie. Ja progiem nazywam wszelkie połączenia pod drzwiami wystające ponad płaszczyznę podłogi. Czy klasycznie rozumiany próg to coś innego?
    Klasyczny próg o jakim tu mówimy to (o ile dobrze rozumiem) klocek drewna około 2-3 cm wysokości którego jedynym celem jest zaczepianie się o nogi przy chodzeniu po domu. Dzisiejsze pseudo-progi to co najwyżej ciniutkie kilkumilimetrowe listwy łaczące 2 rodzaje podłóg (np. drewno-płyki). Progi mają sens wtedy, gdy jakieś pomieszczenie będzie neiogrzewane lub zapylone. Wówczas próg uszczelnia pomieszczenie po zamknięciu drzwi. Dlatego zwykle progi są na wejściu do domu z wiatrołapu.
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  15. #15

    Domyślnie

    podobno prog (a moze tylko rozdzielenie listwa) jest potrzebny, gdy uklada sie panele. Przy zbyt wielkiej powierzchni panele moga sie wybrzuszac itp.
    Progu jako takiego unikalabym jak ognia. Tylko klopot.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony