dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie rolety wewnętrzne przeciewsłoneczne

    Mam okna usytuowane od południa, stół w jadalni "przyklejony" jedną stroną do parapetu, już teraz podczas słonecznej pogody nie da się spokojnie siedzieć podczas obiadu, bo ślepi i grzeje. Latem - w upały nie da się korzystać z tego miejsca.
    W przyszłości będą montowane okiennice, a teraz póki co musimy kupić rolety, które zapewnią nam komfort.

    Widziałam w necie rolety podgumowane, odbijające promienie słoneczne ( chyba srebrne z zewnętrznej strony), ale chyba raczej zaciemniają pomieszczenie.
    Jest tyle rolet na rynku,że nie bardzo wiem na co zwracać uwagę i co warto kupić.

    Użytkowników rolet przeciwsłonecznych - proszę o uwagi i porady

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Jaki kolor i rodzaj materiału wchodzi u Ciebie w grę?
    Szerokość też jest ważna - więcej szczegółów proszę.

  3. #3

    Domyślnie

    82cm x 120cm - dwa skrzydła okienne
    74cm x 170cm - dwa skrzydła - drzwi tarasowe;

    Właściwie to nie wiem z jakiego materiału bym chciała - nigdy rolet nie miałam ( zawsze żaluzje), nie wiem jaki rodzaj byłby najodpowiedniejszy,żeby nam zapewnił ochronę przed słońcem w czasie upałów.
    Myślałam także o montażu na ramie okiennej, w kasecie w kolorze ramy coby się nie rzucały w oczy. Tyle ...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    My zdecydowaliśmy się na rolety drewniane i bambusowe (takie z mini listeweczek szer. Ok. 0,6 - 1 cm)na parterze. Rolety te (nie żaluzje!) mają taki plus, że doskonale spełniają swoją przeciwsłoneczną funkcję nie zasłaniając nam jednocześnie do końca widoku za oknem. W sypialniach na piętrze z kolei mamy tradycyjne materiałowe, ale bez gumowania, z którym mieliśmy do czynienia wcześniej w innym mieszkaniu.
    Żaluzje drewniane te z szerokich listew też mieliśmy, ale są kłopotliwe przy częstym otwieraniu okien, gdy mogą uszkodzić się lub wewnętrzną szpaletę. Poza tym momentalnie widać na nich kurz (u nas dolne rolety są w brązie dopasowanym do koloru okien). Dużą wadą rolet/żaluzji drewnianych jest ich inwazyjny system montażu do stolarki (wiercenie i trwałe przykręcenie), jak też w przypadku montażu do nadproża ewentualne wyeliminowanie możliwości otwarcia okna na oścież. Niezależnie od rodzaju użytego materiału (tkanina, drewno, bambus, aluminium) ciemne kolory szybko ulegają wypłowieniu od słońca, zwłaszcza od strony szyby, co nie zawsze estetycznie wygląda. Jedną roletę na parterze (w okrągłym oknie) ze względu na wymiary -2,50 m x 2,50 m, zdecydowaliśmy się wykonać z tkaniny. Schowałem ją za karniszem, a kolor dobraliśmy do ściany, czyli ecru. Ponieważ okno jest skierowane centralnie na południe, ostre słońce mimo wszystko mocno przeszkadza i prawdopodobnie wymienimy ją na coś ciemniejszego.
    Podsumowując: ciemne rolety lepiej zasłaniają, ale szybciej płowieją, jeśli zależy Ci na pewnej przezierności, lepsze są drewniane/bambusowe, ale znacznie cięższe i droższe. Gumowane mają wg mnie taką wadę, że ta warstwa może się przecierać i brzydko popękać (nam się to zdarzyło przy granatowych), poza tym ta warstwa bardzo przyciąga kurz i pył...

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Gryfpc czyli rolety drewniane nadawałyby się na południowe okna; rozumiem,że można je zamontować bezpośrednio na ramę? Jak kształtuje się cena takich rolet?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Ceny już Ci nie podam dokładnie (ok. 400 zł/szt. 90 cm x 220 cm), najlepiej wejdź tu: http://www.firaneczka.pl/rolety-bambusowe. Zamawialiśmy rok temu, przyszły terminowo, solidnie zapakowane, jakość i staranno wykonania wg mnie perfect, bardzo bogaty wybór wzorów, wykończeń, systemów mocowania, itp. Polecam z czystym sumieniem.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać, że przy drewnianych roletach dużo wolniej nagrzewa się od słońca pomieszczenie niż przy tkaninowych, co też nie jest bez znaczenia.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki Gryfpc za namiary i cenne uwagi - właśnie chodziło mi o te dwie sprawy - ochrona przed nadmiernym słońcem i nagrzewaniem pomieszczenia.

  9. #9

    Domyślnie Rolety wewnętrzne

    Tez przymierzam się do zakupu 6 rolet (3x dzień-noc do sypialni) oraz 3x zwykłe rozwijane w pokoju (tez od południa) gdzie bardzo świeci słońce i pokój szybko się nagrzewa.
    Wiem (po rozesłaniu zapytań do firm sprzedających i montujących rolety) że jest ileś grup cenowych takich rolet zwykłych (rozwijanych) - chyba z 8.

    Tak więc pytanie - jakie najlepiej zatrzymają światło, nie spłowieją od słońca, nie popękają i jaki kolor najlepiej wybrać. Pokój jest w kolorze "Jagodowej czekolady" jak na tym zdjęciu: http://cdn23.urzadzamy.smcloud.net/t...rb_1338597.jpg

    Nie wchodzą w grę drewniane i aluminiowe. Mają to być proste rolety rozwijane w prowadnicach bo takie kiedyś już były i mamy że tak powiem takie haki już przykręcone do okien, w nie wchodzić będzie mechanizm z roletą.

    Czy mogę prosić Was o pomoc? z góry dziękuję!

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Odświeżę temat, czy ktoś ma rolety kasetowe w oknach pionowych z powloką odblaskową ? Jeżeli tak to czy warto?

  11. #11

    Domyślnie

    Nie myślałeś nad folią uv na oknach? Tylko pamiętaj że w zimie to słoneczko nie bedzie grzało

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartez_xx Zobacz post
    Nie myślałeś nad folią uv na oknach? Tylko pamiętaj że w zimie to słoneczko nie bedzie grzało
    może jakiś link do tej foli?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony