dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adam Kurek

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1

    Domyślnie THERMBLOCK budowa domu pasywnego

    Dzień dobry

    Dostałem wycenę na wybudowanie domu z pracowni z500 projekt z7 w technologii THERMBLOCK , cena wydaje mi się atrakcyjna , natomiast nie mogę znaleźć zbyt wielu informacji na temat tej technologii , czy ktoś z Was budował lub buduje w tej technice na stronach niemieckich jest trochę informacji o tym systemie ale w Polsce jest mało informacji .

    Jeśli ktoś posiada wiedzę w tym zakresie proszę o informację z góry dziękuje .

    Adam K.

  2. #2

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Chodzi o to:

    http://www.thermblock.pl/index.php/n...hermblock.html

    ??

    Poczytaj opinie o "thermomur". Zasada ta sama, a sporo popularniejszy. Mnie osobiście nie przekonuje styropian od wewnątrz. Poczytaj o akumulacji ciepła.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    na fundamenty - dalej szkielet

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar MABC
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kurek Zobacz post
    Dzień dobry

    Dostałem wycenę na wybudowanie domu z pracowni z500 projekt z7 w technologii THERMBLOCK , cena wydaje mi się atrakcyjna , natomiast nie mogę znaleźć zbyt wielu informacji na temat tej technologii , czy ktoś z Was budował lub buduje w tej technice na stronach niemieckich jest trochę informacji o tym systemie ale w Polsce jest mało informacji .

    Jeśli ktoś posiada wiedzę w tym zakresie proszę o informację z góry dziękuje .

    Adam K.

    Witaj
    To ściana warstwowa, bardzo ciepła i szczelna co jest jej dużą zaletą dla budynku pasywnego.
    Dziś w Polsce jest mało technologi murowanych do budynków pasywnych, a ta wydaje się bardzo sensowna.
    Nie ma małych klocków, tylko duże moduły co pewnie przyspieszy prace i zmniejszy ilość mostków termicznych.
    Widziałem tą technologię kiedyś za granicą, fajnie że jest już w Polsce.
    Ja już swój dom wybudowałem, ale następny będzie w tej technologii.
    Polecam.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar rafallange
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-303
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam

    Obecnie mieszkam w domu wybudowanym w tej technologii THERMBLOCK , budowałem kilka lat temu , dom zamawiałem w Niemczech bo w Polsce ta technologia nie była wówczas dostępna .
    Dom jest bardzo ciepły i przyjazny alergikom ze względu na właściwości użytych w technologii materiałów .(temat na dłuższą rozmowę żona jest alergikiem )
    Zimą jest bardzo ciepło a rachunki za gaz są na poziomie 120 zł , latem jest przyjemna temperatura dom bardzo dobrze izoluje , mieszka się świetnie i szybko się buduje .
    Planuje budowę 2 domu dla córki i z pewnością w tej technologii .
    Dom Energooszczędny -metoda THERMBLOCK - okna trzy szybowe U-0,5
    Rekuperator z rekuperatory.pl
    Płyta fundamentowa 30 cm , dach 40 cm , elewacia 20 cm grafitowy .

    Rachunki za gaz 120 zł miesięcznie z CWU powieszchnia użytkowa 192 m/2

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    A dziwi,dziwi.Dziwi montowanie PC w domu pasywnym.Dziwi montowanie rekuperatora,wymuszającego drogą i nieefektywną wentylację mieszającą.
    Dom pasywny jak sama nazwa wskazuje powinien max.pozyskiwać energię w sposób pasywny.O ile PC można uznać jako pasywne (częściowo)pozyskiwanie energii cieplnej,to koszt instalacji przeraża.Natomiast rekuperator to marketingowy wymysł,wpajany przez lata,przez co kojarzony z energooszczędnością.Efektywność rekuperatora to ok.60%,co oznacza,że tylko 60% energii zawartej w powietrzu zużytym jesteśmy w stanie odzyskać,zużywając przy tym energię elektryczną.Tymczasem dom generuje ciepło poprzez szare ścieki,która jest marnowana.Grunt wokół domu może oddać tyle energii aby podgrzać świeże powietrze zimą do plusowych temperatur. Fundamenty domu są darmowym opakowaniem do gromadzenia energii cieplnej ze słońca której latem jest nadmiar.
    Oczywiście PC i rekuperator można stosować w budynkach energooszczędnych i pasywnych ale to są rozwiązania dobre dla producentów i instalatorów a nie inwestorów.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafallange Zobacz post
    Witam

    Obecnie mieszkam w domu wybudowanym w tej technologii THERMBLOCK , budowałem kilka lat temu , dom zamawiałem w Niemczech bo w Polsce ta technologia nie była wówczas dostępna .
    Dom jest bardzo ciepły i przyjazny alergikom ze względu na właściwości użytych w technologii materiałów .(temat na dłuższą rozmowę żona jest alergikiem )
    Zimą jest bardzo ciepło a rachunki za gaz są na poziomie 120 zł , latem jest przyjemna temperatura dom bardzo dobrze izoluje , mieszka się świetnie i szybko się buduje .
    Planuje budowę 2 domu dla córki i z pewnością w tej technologii .
    A możesz coś więcej o grubości ścian i ich kontrukcji powiedzieć ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony