dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kajtus

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    3

    Domyślnie glazura na płyty k-g-poważny problem

    Witam,

    Jest to mój pierwszy post na forum więc z góry przepraszam za potknięcia regulaminowe

    Z szukajki korzystałem, ale niestety bez rezultatów.

    Od 3 msc popoludniami i w weekendy przeprowadzam kompletny remont mojego 30 letniego mieszkania.



    Jestem na etapie kompletnego remontu łazienki i tu pojawił się problem...płytki na podłogę położone, na 3 ściany betonowe również...wszystko było klejone klejem atlas, jakiś uelastyczniony(jak na pierwsze płytki w życiu jestem nawet zadowolony).

    4 ściana natomiast została zabudowana płytami k-g żeby ukryć intsalacje wodno-kanalizacyjną, która wiła się po całej ścianie.

    Wczoraj Połowa tej właśnie ściany została ładnie pokryta glazurą, po czym skończył mi się klej...wysłałem brata do obi i kupił"klej do płytek - ktb" za 10,99

    Wszystko wydawalo się ok, ale jak dziś przyszedłem do mieszkania to myslałem ze mnie szlag trafi...część klejona atlasem trzyma jak trzeba, a budzetowa zaprawa z obi pięknie złapała do płyty, ale płytki można było sciągać bez jakiegokolwiek wkładu siły...

    Tak więc rozebrałem pół ściany, zacząłem skrobać klej i odszedł, ale niestety zrywająć całą papierową, zieloną warstę z płyty....


    Tak więc teraz mam pół sciany z płytkami, a drugie pół z surowym gipsem


    Myślałem, że dobrze zagruntuje i przykleje płytki bezpośrednio na gips, ale troche poczytałem w sieci, że na gladzie gipsowe jest to raczej nie wskazane...tak więc piszę do was o poradę co zrobić....

    Z góry dziękuje za wszelkie sugestie!!

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Płyta z zerwanym papierem do wymiany.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kajtus

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Problem jest taki, ze polowa plyty ma na sobie"dobre" plytki, w tym profil wypada od nimi

  4. #4

    Domyślnie

    W przypadku zerwania wierzchniej (nośnej) warstwy z płyty gk,czeka cię wymiana całej lub.części płyty gk.Aby prawidłowo zamocować wymieniany kawałek płyty,musiałbyś -z tego co piszesz-pozbyć się części płytek,tak aby dostać się do profila pod nimi.Możesz też spróbować wstawić dodatkowy profil.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Cocola1

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    1

    Talking Dał radę?

    I jak drogi autorze tego tematu dałeś radę?
    Wstawienie dodatkowego profilu było by tu nawet bardzo wskazane.
    Spróbuj też jakoś to umocnić.
    Tu była reklama - Regulamin Forum 2.4

  6. #6

    Domyślnie

    Witam.
    Może wyskrobać resztki kleju wraz z papierem a na powierzchnię gipsową nakleić siatkę z włókna szklanego ?
    Byłoby szybciej i łatwiej, przecież druga str. płyty nie została naruszona a zbrojenie utrzyma glazurę.

  7. #7

    Domyślnie

    Tak, na gips-kartonie można kłaść płytki, ale konieczne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni i zastosowanie właściwych materiałów, aby zapewnić trwałość i stabilność.

    Oto kilka kroków, które warto uwzględnić przy układaniu płytek na gips-kartonie:

    Podłoże:
    Upewnij się, że gips-karton jest mocno zamocowany do podstawowej konstrukcji ściany i nie ma luzów. W razie potrzeby, dodaj dodatkowe mocowania do konstrukcji ściany.

    Przygotowanie Powierzchni:
    Zastosuj warstwę zaprawy do płytek (tzw. "primer") na powierzchni gips-kartonu, aby zwiększyć przyczepność kleju do płytek.

    Zastosowanie Kleju do Płytek:
    Wybierz odpowiedni klej do płytek ceramicznych, który jest zalecany do stosowania na płytach gipsowo-kartonowych. Zastosuj klej równomiernie na powierzchni gips-kartonu.

    Układanie Płytek:
    Układaj płytki ceramiczne zgodnie z zaleceniami producenta kleju i płytek. Pamiętaj o równomiernym rozkładzie fug między płytkami.

    Fugowanie:
    Po ułożeniu płytek, dokładnie i równomiernie wypełnij fugi specjalną masą fugową. Możesz wybrać masę fugową dostosowaną do warunków, taką jak wilgotność w pomieszczeniu.

    Ochrona Przed Wilgocią:
    Jeśli obszar, na którym kładziesz płytki, jest podatny na wilgoć (np. łazienka), rozważ zastosowanie elastycznego uszczelnienia w narożnikach i połączeniach ze ścianą oraz podłogą.

    Kontrola Poziomu i Pionu:
    Upewnij się, że płytki są układane równo i prosto, korzystając z poziomu i pionu. To ważne dla estetyki i funkcjonalności powierzchni.

    Suszenie:
    Pozwól, aby klej i masa fugowa odpowiednio wyschły przed użytkowaniem powierzchni.

    Warto również zaznaczyć, że w przypadku obszarów o dużym nasileniu wilgoci, takich jak prysznice, zalecane jest stosowanie wodoszczelnych płyt gipsowo-kartonowych lub dodatkowej warstwy materiału wodoszczelnego. W każdym przypadku, zanim przystąpisz do prac, sprawdź zalecenia producenta płytek, kleju i innych materiałów, które zamierzasz użyć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony