dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie

    Na użytkowym poddaszu, przykrytym dachem dwuspadowym, mam część poziomego sufitu (to się bodaj nazywa do jętek). Ociepliłem skośną część dachu i sufit wełną mineralną. Powstała w ten sposób w strefie szczytowej niewielka przestrzeń (centralka telewizyjna, instelacje, rury wentylacyjne). Chodzić można po takim drewnianym trapie nad wełną. Mam obawy, że za kilka lat będzie tam składowisko kurzu i roztoczy. Z odkurzaczem nic się na odkrytej wełnie nie zwojuje. Przykrycie zwykłą folią może spowodować zawilgocenie wełny. Deski odpadają bo wełna jest grubsza niż ruszt konstrukcyjny, a do tego nie jest on przewidziany do przeniesienia takiego obciążenia. Ktoś po latach łażąc po stryszku mółby spaść z sufitem na poddasze Co radzicie?

  2. #2

    Domyślnie

    Mam podobnie zaprojektowany dach i planuję składane schody ponad sufit nad użytkowym poddaszem, choćby na takie rzeczy o których piszesz. Powinno być tak:
    - na jętki kładzie się deski 2,5cm
    - ocieplenie (wełna) na grubość jętek (u mnie jętki 17cm) więc wełny będzie 15cm.
    - listwy grubości 5cm i między listwami wełna 5cm.
    - folia paroizolacyjna
    Płyta GK
    Nie wiem jak położyłeś wełnę, ale po położeniu desek na jętkach nie ma możliwości wpadnięcia do środka. Jętki wytrzymają na pewno. Z resztą musi być tak czy tak wejście do tego pomieszczenia, aby umożliwić dostęp do komina (kominów) przez wyłaz dachowy.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony