dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mordimer_m

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    112

    Domyślnie odprowadzenie skroplin z kominka na drewno

    Kominek rekreacyjny na drewno, w kominie będzie zamontowany stalowy wkład. Komin umieszczony jest w kłopotliwym miejscu, to znaczy w ścianie pomiędzy salonem a sypialnią. Otwór wyczystkowy będę miał po stronie sypialni, więc myślę że czymś go zastawię i wizualnie nie będzie przeszkadzał. Ale co mam począć z odprowadzeniem skroplin? Czy jest ono w ogóle potrzebne w przypadku kominka na drewno? A jeśli tak, to czy da się to jakoś ukryć? A może da się to wyprowadzić pod posadzką na zewnątrz budynku (około 3.5 metra)?
    Ostatnio edytowane przez mordimer_m ; 13-04-2013 o 04:23

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mordimer_m Zobacz post
    Kominek rekreacyjny na drewno, w kominie będzie zamontowany stalowy wkład. Komin umieszczony jest w kłopotliwym miejscu, to znaczy w ścianie pomiędzy salonem a sypialnią. Otwór wyczystkowy będę miał po stronie sypialni, więc myślę że czymś go zastawię i wizualnie nie będzie przeszkadzał. Ale co mam począć z odprowadzeniem skroplin? Czy jest ono w ogóle potrzebne w przypadku kominka na drewno? A jeśli nie, to czy da się to jakoś ukryć? A może da się to wyprowadzić pod posadzką na zewnątrz budynku (około 3.5 metra)?

    Gratuluję pomysłu czyszczenia komina w sypialni!

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mordimer_m

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał r.tyrman Zobacz post
    Gratuluję pomysłu czyszczenia komina w sypialni!
    W sumie to nie mój pomysł, tak mi majstry doradzili, no i powiedziano mi że i tak zagląda się tam nie częściej niż raz na pięć lat, a regularne przeglądy i czyszczenie ma się ponoć odbywać od góry. Czyżbym został wprowadzony w błąd? Co więc się robi w takiej sytuacji, gdzie komin jest w ścianie pomiędzy dwoma pokojami? Jeśli dam po stronie salonu to kominka przy kominie nie zabuduję.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    To może zrób bez wyczystki, bezpośrednio w kominek, przed czyszczeniem komina zdejmiesz tylko płytę deflektorową w kominku i to kominek będzie wyczystką

  5. #5
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał mordimer_m Zobacz post
    Ale co mam począć z odprowadzeniem skroplin? Czy jest ono w ogóle potrzebne w przypadku kominka na drewno?
    Odpuść sobie to odprowadzenie skroplin. Kominek to nie okap nadkuchenny
    Wystarczy co jakiś czas wyczyścić to denko na dnie wyczystki. Jeśli będziesz palił suchym, co najmniej 2-letnim drewnem, to skroplin w ogóle nie będzie

    Pozdrawiam

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mordimer_m

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    To może zrób bez wyczystki, bezpośrednio w kominek, przed czyszczeniem komina zdejmiesz tylko płytę deflektorową w kominku i to kominek będzie wyczystką
    Dobra muszę zgłębić ten temat, poczytać. Tak na szybko mogli byście mi jeszcze tylko powiedzieć, czy takie rozwiązanie ma jakieś niepożądane skutki uboczne? Mam na myśli coś typu zwiększone ryzyko pożaru sadzy, trudności w prawidłowym wykonaniu takiej instalacji, cena, cokolwiek.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Posiadanie wyczystki, to ułatwienie czyszczenia komina. Niestety o wyczystce się zapomina. Wówczas staje się zagrożeniem. Największym zagrożeniem jest zastawianie jej czymś bo brzydko wygląda.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mordimer_m

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Największym zagrożeniem jest zastawianie jej czymś bo brzydko wygląda.
    Zastawienie wyczystki, powiedzmy komodą, stwarza dodatkowe zagrożenie? W sensie, że podczas odsuwania można sobie palec u stopy uszkodzić? Podczas inspekcji/czyszczenia/itp można ją w 10 sekund odstawić, a tak na co dzień też trzeba ją mieć na oku? Wybacz, ale zupełnie nie rozumiem, pewnie dlatego że nigdy w życiu kominka nie miałem.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał mordimer_m Zobacz post
    Zastawienie wyczystki, powiedzmy komodą, stwarza dodatkowe zagrożenie? W sensie, że podczas odsuwania można sobie palec u stopy uszkodzić? Podczas inspekcji/czyszczenia/itp można ją w 10 sekund odstawić, a tak na co dzień też trzeba ją mieć na oku? Wybacz, ale zupełnie nie rozumiem, pewnie dlatego że nigdy w życiu kominka nie miałem.
    Palec, a nawet dwa. Nie tu diabeł się czai. Komin to miejsce w którym należy przewidzieć ewentualność pożaru sadzy. Ten pożar to zwykle więcej niż 1000 stopni. Stalowe drzwi od wyczystki czerwienią się przy 800. Drewno pali się już od 200-300. Ceramiczne drzwi są pewniejsze, ale to nie znaczy, że możesz spać spokojnie.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    ja na swojej wyczystce zamierzam lustro zrobić takie 2 m prawie do samej ziemi i nie sądzę żeby coś się miało przez to stać, co do skroplin to ja odprowadzenie zaślepiłem
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Sadza często pali się od dołu, właśnie wskutek jej nie wybierania i nie zaglądania tam regularnie. Ostatnio miałem nawet zgłoszenie po akcji straży, drzwiczki uległy destrukcji po pożarze oryginalne na pierwszy rzut oka porządne drzwiczki od komina systemowego / blacha stalowa plus wykładzina wewnątrz, no ale tam się porządnie w kominie paliło i oczywiście kamionkę wewnątrz szlag trafił, jak zwykle zresztą.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mordimer_m

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    112

    Domyślnie

    Teraz rozumiem, dziękuję Wam za wyjaśnienie. W takim razie komoda powędruje na inną ścianę.
    Fajny pomysł z lustrem, w tym kontekście zapewne też lepszy od komody.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pan Żubr

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Kod pocztowy
    12-345
    Posty
    141

    Domyślnie

    pytales o skropliny a odpowiedź dostaleś o wyczystce
    ja mam tak zrobiony odpływ skroplin:
    przewiercona dziura w posadce do samego piachu, włożona rurka i podłączona do komina.
    rzeczywiście, jak pisano wyżej, skroplin bedzie malo, ale taki maly "odpływ" nie zaszkodzi

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    ...i w niczym nie pomoże...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony