Witam! Mam dylemat ponieważ w niedalekiej przyszłości będę kładł płytki klinkierowe pierwszy raz( wcześniej amatorsko kładłem płytki ceramiczne) i nie wiem jakiego użyć kleju, tzn. szukałem takich informacji ale przeważnie w poradnikach pisze żeby używać odpowiedniego kleju do klinkieru ale jaki jest ten odpowiedni?
Gdzieś czytałem że trzeba używać kleju elastycznego- ok zgodzę się z tym, gdy ktoś chce kłaść płytki na styropianie, na g-k bądź osb, ale ja chcę kłaść w pomieszczeniu na ścianie otynkowanej z siporeksu oraz na zewnątrz na ścianie z sylikatu więc wydaje mi się, że klej elastyczny to lekka przesada, poza tym jest drogi, więc nie chciałbym przepłacać jeśli nie muszę.
Czy te "kleje do klinkieru" naprawdę czymś się różnią od tych normalnych, bo na przykład taki klej mapei glazurnik ten uniwersalny to klasa C1 a ten do klinkieru C1T czyli poza zmniejszonym spływem ja tu żadnych cudów nie widzę.
Czy na takim podłożu jak opisałem mogę użyć tego najzwyklejszego glazurnika od mapei, czy muszę dopłacić i kupić jakiś klej elastyczny, bo mi się osobiście wydaje, że zwykły klej w zupełności wystarczy?