dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21

    Domyślnie

    A jaki masz reku? Lune?

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  2. #22
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    A jaki masz reku? Lune?

    Pozdrawiam
    Nie,Brookvent 1.1,Luna byłaby w cenie 1,5tys.zł a nie 4tys.zł
    I to jest kolejna nieświadomość inwestorów,że za małą kasę mamy odzysk ciepła powietrza wywiewanego,nie dostępna dla posiadaczy wentylacji grawitacyjnej pod jakimkolwiek wariantem.

    Miloszenko,Twój partner "kablowy" BrygadaRR ma Lunę czyli rekuperator z odzyskiem ciepła za 1,5tys.zł ,zapytaj się jego o efekty odzysku ciepła a nie ufaj "teoretykom hybrydowym" mającym swój cel...

    P.S
    Na początku mojej kariery budowlanej(2009) uważałem Cię za "nowoczesnego" jeśli chodzi o płytę a teraz widzę,że cofasz się w rozwoju budowlanym
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 20-04-2013 o 22:20

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Napisałem "bez dodatków".
    U mnie w cenie 4tys.zł prawie tyle samo wlatuje a wygląda bez porównania i wymaga znacznie mniej uwagi przy eksploatacji a przy okazji żadne pomieszczenie czy strych nie jest narażone na zawigocenie,gdyż wilgoć odpadowa wydalana jest do kanalizy a nie w "niewiadomo gdzie"

    XXI wiek mamy Panowie...
    Prawie tyle samo to nie to samo.Wygląda bez porównania.No tak.Ty masz skrzynkę .Ja nic co na wierzchu.Co do zawilgocenia.Moja konstrukcja dachu to 10,8-11,5% wilgotności.Sucho jak pieprz a jako bonus prawie zero strat przez sufit.Mamy XXI wiek.Prawda.Czas przestać źreć prąd rekuperatorem

  4. #24
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    a jako bonus prawie zero strat przez sufit.
    No cóż...
    Proponuję zapodać 24st.C na poddasze z GMC to strop będzie grzał zamiast wychładzać...i po co nam kable
    Czy Wy udajecie czy naprawdę jesteście tacy ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 20-04-2013 o 22:27

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Nie pojęte jest to ,że nie jesteś w stanie pojąć tych prostych zależności .Nie jest ważne źródło ciepła.Ważny jest przepływ energii przez dom.Ważne aby był zgodny z tym co ja chcę i jak chcę ją wykorzystać.Tam pozyskam parę stopni ,tu oddam i nie mam praktycznie strat do gruntu i przez sufit.Tanio,efektywnie i niezawodnie,bo zimą na grawitacji działa.

  6. #26
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Nie pojęte jest to ,że nie jesteś w stanie pojąć tych prostych zależności .Nie jest ważne źródło ciepła.Ważny jest przepływ energii przez dom.Ważne aby był zgodny z tym co ja chcę i jak chcę ją wykorzystać.Tam pozyskam parę stopni ,tu oddam i nie mam praktycznie strat do gruntu i przez sufit.Tanio,efektywnie i niezawodnie,bo zimą na grawitacji działa.
    Nie pojęte jest jak takimi bzdurami zaciemniasz umysły inwestorów,dotychczas rozumnych a co gorsza przyszłych nie kumających wogóle budowy.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    No tak.Gdybym teoretyzował to mógł byś mnie zezwać od demagogów.Ale u mnie to działa.Mam nawet światka.U jaśka też zaczęło działać.Z czym więc problem?
    Ups.Wiem boisz się o biznes pomp ciepła i rekuperacji.Spoko .Takie nowinki to lata za czym będą szerzej stosowane. Ale bądź czujny i szukaj nowego zajęcia.Czas szybko mija a człowiek nie młodnieje.

  8. #28
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    No tak.Gdybym teoretyzował to mógł byś mnie zezwać od demagogów.Ale u mnie to działa.Mam nawet światka.U jaśka też zaczęło działać.Z czym więc problem?
    Ups.Wiem boisz się o biznes pomp ciepła i rekuperacji.Spoko .Takie nowinki to lata za czym będą szerzej stosowane. Ale bądź czujny i szukaj nowego zajęcia.Czas szybko mija a człowiek nie młodnieje.
    O nic się nie boję Nie jestem w branży w przeciwieńswie do Was
    Rekuperator z odzyskiem ciepła Luna na allegro można kupić już za 1300 zł
    Światek z WG hybrydową jest jeden,nydar+jasiek...
    Nikt poza tym światkiem nie wpadł na pomysł tak bzdurnego i naiwnego biznesu w dzisiejszych czasach.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 20-04-2013 o 23:25

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Nie jestem z branży.Staram się być rozsądny i chcę aby mój portfel też taki był.Czego i tobie życzę.Nie znalazłem firmy która by wyceniła WM poniżej 10kPLN.Stąd moja desperacja i wzięcie spraw we własne ręce.
    Dobranoc.

  10. #30
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Nie jestem z branży.Staram się być rozsądny i chcę aby mój portfel też taki był.Czego i tobie życzę.Nie znalazłem firmy która by wyceniła WM poniżej 10kPLN.Stąd moja desperacja i wzięcie spraw we własne ręce.
    Dobranoc.
    Tym postem pokazujesz,że jednak jesteś z branży i chcesz naciągać na "swoje" rozwiązania,które możesz Ty lub jasiek(instalator) wykonać.
    Ponadto jasiek doradzi i wykona kable ?
    Żal mi R&K,szczerze...

    Po prostu gadasz bzdury a nawet idiotyzmy dla ludzi myślących,których uważasz za idiotów(miloszenko,wierz im )
    Ty,który zrobiłeś własnoręcznie GMC,odzysk szarych ścieków szukałeś i nie znalazłeś ekipy do zwykłej WM,która dla amatora zajmuje jeden weekend ?
    Nie ze mną te numery Bruner ,ale z miloszenko i innymi owszem

    Dla myślących,rekuperator z odzyskiem ciepła +kanały wentylacyjne+własna robocizna to ok.2,5tys.zł,ceny z allegro...

    Wyprzedzając post jaśka,rekuperator w tej cenie posiada BrygadaRR ,znany "kablarz",i jak najbardziej chwali sobie te rozwiązanie z tym rekuperatorem z odzyskiem ciepła.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-04-2013 o 00:01

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    ale się uczepiłeś Brygady RR i Luny.dlaczego ma Lunę?bo policzył że to się nijak nie zwraca i kupił to co choć trochę przedstawia normalny stosunek ceny do jakości.gdyby wiedział o rozwiązaniu nydara to pewnie nie zakładałby Luny.
    masz reku za 4 k i ok ale gdybyś wiedział o tym rozwiązaniu wcześniej też byś kupił tego śmiesznego brookventa?
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sailah

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Bydzia
    Posty
    266

    Domyślnie

    Hehe no i zaczelo sie.. rozmydlanie ; p Gdzie sie Arturo nie pojawi to jest zadyma : ) No ale chlopaki ze slaska za koszule nie wylewaja : ) Pewnie nie jedna impreze skasowales ?! : )

    No ale co tam pofolgujmy sobie. I tak jestem pod wrazeniem jak dlugo wszyscy trzymalismy cisnienie.

    Najlepiej niech jakis guru sie otworzy i zdlawi temat w zarodku, bo inaczej to ja, biedny mi$, dalej bede musial czytac i sobie przetwarzac.. a praca kiedy? chociaz ponoc nie zajONc.. nie ucieknie..

    a tak swoja droga to sobie mysle, ze skopiuje Arturowe pianko-uszczelnianie miedzy ceglami, bo to wydaje sie dobra praktyka dla kazdego dazacego do szczelnosci..


    nydar, nie ogladam wbrew pozorom zadnych X-ow ; p wlasciwie to ostatnim razem ogladalem TV na Boze Narodzenie. Jakby tak sobie pozwolic, to mozna, faktycznie... cale zycie slepia wywalic na ekran. W mojej chacie tez nie wiem, czy zainstaluje.. na pewno nie w salonie.. za to przyzwoity projektor do filmow jak najbardziej : )

  13. #33

    Domyślnie

    WIesz Arturo, ja juz troche pomieszkalem, pouzywalem tych nowosci, jedne sie sprawdzaja inne nie daja wymiernego efektu, inne sie po prostu nie oplacaja.

    Ty za to kolejny raz sugerujesz wszystkim zamontowac byle co bo na pewno dziala super.

    A ktory model brookventa masz? Wiesz juz na ile m3 bedziesz go ustawial zima? Juz gdzies czytalem jakie masz intesnywnosci nawiewu w roznych pomieszczeniach i cos ta Twoja instalacja wzorcowa specjalnie sie nie okazala.

    Kilka razy Ci mowilem: pomieszkaj to pogadamy.

    P.S. Reku nie rozwiazuje problemu odzysku ciepla z zyskow bytowych/wentylacji na rzecz CWU, a tutaj o to tez idzie walka.

    Patrzac po Twoim super przemyslanym domu, w ktorym najwazniejsza instalacja na CO/CWU sprawila kilka roznych normalnie nie spotykanych problemow to wolalbym sie Twoimi radami nie sugerowac. Co tam ostatnio jakis czujnik przeplywu czy cos nie dziala?

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  14. #34
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    ale się uczepiłeś Brygady RR i Luny.dlaczego ma Lunę?bo policzył że to się nijak nie zwraca i kupił to co choć trochę przedstawia normalny stosunek ceny do jakości.gdyby wiedział o rozwiązaniu nydara to pewnie nie zakładałby Luny.
    masz reku za 4 k i ok ale gdybyś wiedział o tym rozwiązaniu wcześniej też byś kupił tego śmiesznego brookventa?
    Irytuje mnie owczy pęd do czegoś,co jest robieniem z g..na bata mając na tacy gotowe,zdecydowanie lepiej sterowalne i znacznie tańsze rozwiązanie.
    Nie każdy wydaje na WM 20tys.zł,nie każdy kupuje rekuperator 500m3/h do chałupy o kubaturze 380m3,nie każdy robi GGWC lub zwykłe GWC za 10tys.zł.
    Ponownie kupił bym rekuperator,ponowniee byłby to Brookvent bo nie narzekam na niego,gdybym chciał przyoszczędzić byłaby to Luna lub inne w podobnej cenie ale na pewno nie była by to wentylacja wyporowa,czy hybryda grawitacyjnej.
    Już się słyszy,że ludzie mając już wykonaną wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła będą przerabiali na WG hybrydową,dla mnie to bzdura i naciąganie właśnie takimi tematami.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-04-2013 o 09:24

  15. #35

    Domyślnie

    Arturo, sam fakt iz warto rozpatrzyc czy WM ma miec nawiewy i wywiewy tak jak si to robi teraz czy tak jak w wentylacji wyporowej jest godby rozpatrzenia, zwlasza przy ogrzewaniu podlogowym. Bo, jesli mialbys bybas to latem mozesz spokojnie uzywac tego bez wentyli, a zima to i tak skreca sie wszystko na min.

    Liczyles moze kiedys w OZC ile strat jest na wentylacji dla wymiany na poziomie 0,2 -03, kubatury?

    Pewnie nie bo nie wierzysz w OZC

    Twoja wentylacja wykonana przez firme kosztowala by min 10 tys z tym reku co masz, sens takich srodkow jest zaden. A mogles do GWC dostawic grzejnik i grzac go z PC, mialbym 4 tys za swojego reku w kieszeni

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Najśmieszniejsze w tym zapędzie Arturo do negacji jest to ,że wentylacja wyporowa nie wyklucza rekuperatora.Stwarza jedynie więcej możliwości .Może ale oczywiście nie musi działać zimą na grawitacji Może ale nie musi pobierać mniej świeżego powietrza dla utrzymania odpowiednich parametrów.Powietrze układa się warstwowo,korzystnie dla mieszkańców ale nie musi bo można rekuperator włączyć na max.i z laminarnego przepływu zrobi się burzliwy.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    nie musi bo można rekuperator włączyć na max.i z laminarnego przepływu zrobi się burzliwy.
    ciekawe jak długo wytrzyma wymiennik przy ujemnych zewnętrznych ...
    obstawiam dość szybkie otwarcie by- passu i nici z odzysku...

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Żal mi R&K,szczerze...

    a co R&K ma z tym wspólnego ...???

  19. #39
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a co R&K ma z tym wspólnego ...???
    Zamierza przerabiać wentylację mechaniczną z rekuperatorem na "dziwoląstwo" pod wpływem kilku Panów aspirujących do nagrody Nobla
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-04-2013 o 12:16

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zamierza przerabiać poprawnie zrobioną wentylację mechaniczną z rekuperatorem na "dziwoląstwo" pod wpływem kilku Panów aspirujących do nagrody Nobla
    jakoś nie bardzo wiem co Konrad ma przerabiać...?
    chyba że chodzi o obrócenie centrali wentylacyjnej bo teraz ciężko filtry wymienić...

    a tak w ogóle...
    masz jakąś misję do spełnienia na tym forum...?
    czepiasz się naszych rozwiązań których nie rozumiesz i nigdy na oczy nie widziałeś

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony