dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    A wracając do wentylacji wyporowej i jej wyższości nad tradycyjną WM to........... . A zwłaszcza,że wentylacja wyporowa w połączeniu z rekuperatorem nie zaoszczędzi zbytnio na ilości świeżego powietrza bo nie potrafi być samoregulującą,ale będzie skuteczniejsza.Z anemostatów będzie wyciągane powietrze w ilości zaprogramowanej przez wentylator i anemostat.W moim rozwiązaniu jest to możliwe bo warstwa powietrza ciepłego,wilgotnego i zanieczyszczonego jest różna w różnych pomieszczeniach i uzależniona od ilości przebywających w nich ludziach.Więcej ludzi -grubsza warstwa lekkiej warstwy mieszaniny gazów-większy napór na anemostat wyciągowy.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Zrobiłem małe doświadczenie (podłogówka od kilku dni wyłączona). Normalnie temperatura posadzki przy nawiewie 70m3 /h i temp.ok.17oc to 19,5oC.Przełączyłem w chłodny dzień wentylację na bajpas.Wlatywało wtedy 14,5-15oC.Po jakimś czasie temp.posadzki w całym domu spadła do 18-18-5oC.Wydaje mi się że powietrze przy wentylacji wyporowej rozłazi się po całym domu w miarę równo.To jest chyba dowód na to,że to działa.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Zrobiłem małe doświadczenie (podłogówka od kilku dni wyłączona). Normalnie temperatura posadzki przy nawiewie 70m3 /h i temp.ok.17oc to 19,5oC.Przełączyłem w chłodny dzień wentylację na bajpas.Wlatywało wtedy 14,5-15oC.Po jakimś czasie temp.posadzki w całym domu spadła do 18-18-5oC.Wydaje mi się że powietrze przy wentylacji wyporowej rozłazi się po całym domu w miarę równo.To jest chyba dowód na to,że to działa.
    u mnie z centralnym nawiewem w hol tez rozchodzi się równomiernie ...
    na początku miałem obawy że w okolicach nawiewu zacznie być odczuwany chłód a tu niespodzianka przy małym nawiewie poniżej 100m3/h nie ma praktycznie różnicy porównując inne pomieszczenia obok ...
    pomierzyłem ostatnio temperatury wylewek na parterze i wszystkie mają praktycznie tą samą temperaturę + - 0,5* ...

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Normalnie temperatura posadzki przy nawiewie 70m3 /h i temp.ok.17oc to 19,5oC.Przełączyłem w chłodny dzień wentylację na bajpas.Wlatywało wtedy 14,5-15oC.Po jakimś czasie temp.posadzki w całym domu spadła do 18-18-5oC..
    Dla mnie taka temp. podłogi to masakra - lubię zaginać po domu w skarpetkach i jak wyłączam podłogówkę (np. 2 tyg temu) jak temp podłogi spadnie do 22stC to już dla mnie niekomfortowo Będę musiał tak zbudować coby całym rokiem grzać

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Czy jest jest na forum ktoś, kto ma taką wentylację wyporową u siebie? Czy może się podzielić wrażeniami?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony