dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 102
  1. #1

    Domyślnie Kostka granitowa czy betonową?

    Dylemat jak w temacie. Przejrzałam wątek i Ci co mają kostkę betonową chwalą sobie ją za: cenę, równość powierzchni. Ci, co granitową: za trwałość. I co tu wybrać? Granitowa ma dla mnie urok i betonowa nigdy jej nie dorówna. Tylko koszty ułożenia są droższe. Betonowa byłaby przjazniejsza dla dzieci i ich rowerów i kolan. Ale te rowerki są przez pierwszych pięć lat, czy potem ta kostka się nie rozpadnie, nie wypłowieje, nie wyruszy? Nie wiem, nie wiem co wybrać. Liczę na wypowiedzi tych co maja i jedna i drugą kostkę.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To moze inaczej.
    - jaki jest koszt gotowego metra2 powierzchni nie licząc podbudowy bo to zawsze roznie wychodzi przy granicie 8x11 i produkcie dajmy na to libetu 80zł/m2
    - z tony granitu wykonamy około 5m2 czyli 400zł (cena tony u nas ) / 5m2= 80 złm2 ????
    - tyle samo wychodzi Libet (przynajmniej katalogowo)

    jakie ceny zatem ułozenia obu materiałów. granit / beton

    w tym roku 1 raz odsniazałem swoją sciezkę prowadzącą do drzwi wejsciowych (mały granit 4/6 i powiem ze niefajnie sie ją odsnieżało)
    zniszczyłem sprzęt do odsniezania i wogole szarpało szuflą.



    jak to mozna kalkulowac przy 80 m2 podjazdu
    bo o trwałosc nie pytam
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam cegiełkę betonową 8cm już 15 lat na podjeździe 100m2.
    Szufla do odśnieżania jeździ po tej nawierzchni super, nie mówiąc o rowerkach czy odbijaniu piłki koszykowej.
    Koszty ułożenia i zakupu to bajka przy granicie.
    W tym czasie jeździły czasem po tym bardzo ciężkie pojazdy, spadało drewno w balach i ogólnie nikt o to nie dbał.
    Nadaj jest dobrze. Śladów erozji nie ma, kilka uszkodzonych mechanicznie kostek. Kiedyś można by ewentualnie przełożyć aby zlikwidować koleiny.
    Granit wygląda bardzo ok i nie można go porównać z kostką.
    Jak dla mnie to ze względu na walory użytkowe beton, jak ma się podobać to granit

  4. #4

    Domyślnie

    Panowie mozecie sie wypowiedziec na temat kostki 4\6 szaro-zoltej czy jest warta 280zl za tone.
    Ostatnio edytowane przez toma1 ; 20-04-2013 o 22:27

  5. #5

    Domyślnie

    Ma ładnie wyglądać i mieć walory użytkowe. Rozumiem, ze przy granitowej jest tylko problem z odsniezaniem?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cleopatra Zobacz post
    Ma ładnie wyglądać i mieć walory użytkowe. Rozumiem, ze przy granitowej jest tylko problem z odsniezaniem?
    problem przy granicie to znalezienie odpowiedniego fachowca - tych najtańszych od razu odrzuacaj...kostkę betonową układać potrafi każdy i tu nie ma filozofii, to do granitu aby był przyzwoicie i czysto położony trza już dobrej ręki ...

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To co zauwazyłem patrząc na brukarza to to ze kasdą małą kosteczke obracał parę razy aby znaleść płaską stronę układając ja na gorze.
    czyli cena musi tkwic w tym ze na jedną kostkę potrzeba po prostu czasu.
    ułozenie metra puzla moze trwac dajmy na to 5 minut , metra kostki godzinę ???? nie mówie o pawich piórach i tym podobnych.
    do tej roboty potrzeba cierpliwego osobnika.

    Jakie ceny za metr są u was ?
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Jakie ceny za metr są u was ?
    Za granitową jeszcze nie wiem, a położenie betonowej 34,00 zł/m2 netto.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja ostatnio interesowałem sie i cena wrobocizny wraz z materiałem to 180zł m2 kostka granitowa 8-12cm lub 150 m2 tam gdzie mam juz przygotowane podłoze. Dobra to cena ? To jest znajomy i nie zdazylem zorientowac sie u konkurencji
    Jak to jest z cenami u was
    Mieszkamy i grzejemy od 10.2018

    Aktualnie
    145m² parterówka OP, PF 15 XPS + 10, wylewka 8-10cm, Silikat 24 cm - 20cm styro 0.031, Dach 25cm pianka PUR + 20cm wełna 0.036 (wełny jeszcze brak), Okna 3 szyb. + rolety,PPC 7kw, WM (pro-vent) i GWC, OZC 4,0 PV 6.4 kW

    Kiedyś
    164m² OP. PU 137m² Fun.12cm XPS
    Pod. 12cm XPS 0.035.
    Ściany Silka 24cm + 20cm styro 0.031.
    Strop 36cm wełna 0.039. Skosy 18+10 wełną 0.035
    WM Jan-gaz i GGWC
    JUNKERS SMART ZSB 14-3C

    60,8 kWh/m2rok

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał leniin Zobacz post
    J180zł m2 kostka granitowa 8-12cm lub 150 m2 tam gdzie mam juz przygotowane podłoze.
    zakładajac ze z tony robimy 5-6 m2 to policzyli Cie 70 zł za ułozenie na podbudowie przygotowanej przez Ciebie

    Z tego co pamietam za mała 4/6 płaciłem 100 zł za m2 ale w cenie miałem obrzeze z granitu 8/11.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał toma1 Zobacz post
    Panowie mozecie sie wypowiedziec na temat kostki 4\6 szaro-zoltej czy jest warta 280zl za tone.
    To zależy czy to cena u ciebie na placu czy u producenta, i czy to na prawdę jest żółta kostka czy zwykła żółto-ruda.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cleopatra Zobacz post
    Betonowa byłaby przjazniejsza dla dzieci i ich rowerów i kolan.
    Granitowa też jest przyjazna dla dzieci i rowerków przecież nie gryzie
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cleopatra Zobacz post
    Rozumiem, ze przy granitowej jest tylko problem z odsniezaniem?
    Jeśli jest równo położona to nie ma problemów, mam do odśnieżenia 60m2 pod garażem z kostki 4/6 i jakoś nie mam problemów tzn. nie łamie łopat
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cleopatra Zobacz post
    Dylemat jak w temacie.
    Można położyć kostkę ciętą z płyt, jest równo, szybko się układa i wygląda jak granit a nie jak beton.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    budowlaniec479

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Łomża
    Posty
    1

    kostka granitowa

    Cytat Napisał k***a*z Zobacz post
    Można położyć kostkę ciętą z płyt, jest równo, szybko się układa i wygląda jak granit a nie jak beton.
    Witam. Kostka granitowa jest najładniejsza i najlepsza. Polecam tą ze Strzegomia.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlaniec479 Zobacz post
    Witam. Kostka granitowa jest najładniejsza i najlepsza. Polecam tą ze Strzegomia.
    Ale reklama ! Już wszyscy lecimy do pani "radnej" kupować kostkę
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  17. #17

    Domyślnie

    Pisz za Siebie, ja nie lecę

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukep3 Zobacz post
    problem przy granicie to znalezienie odpowiedniego fachowca - tych najtańszych od razu odrzuacaj...kostkę betonową układać potrafi każdy i tu nie ma filozofii, to do granitu aby był przyzwoicie i czysto położony trza już dobrej ręki ...
    To ciekawe, dlaczego połowa kładzionego betonu jest tak spaprana?
    Granit dobrze położony przetrwa dłużej niż dom przy nim, ale jak ktoś już wspomniał odśnieżanie to katorga. Najlepiej zebrać śnieg po wierzchu, a dalej szczotką wypchnąć z fug.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał End_riu Zobacz post
    To ciekawe, dlaczego połowa kładzionego betonu jest tak spaprana?
    Granit dobrze położony przetrwa dłużej niż dom przy nim, ale jak ktoś już wspomniał odśnieżanie to katorga. Najlepiej zebrać śnieg po wierzchu, a dalej szczotką wypchnąć z fug.
    Idzie globalne ocieplenie to i odśnieżania nie będzie zbyt wiele , ja mam 45m do drogi i nie narzekam na odśnieżanie
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zoska.jedynak
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-005
    Posty
    17

    Domyślnie

    chyba najlepsza będzie metoda stara jak świat.... w sensie kartka+długopis i wypisywanie plusu i minusów. Ja osobiście stojąc przed takim wyborem bardziej skłaniałabym się w stronę kostki granitowej jakoś tak naturalniej wygląda i jest nienachalna.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony