dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 102
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Impress

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Strzegom / Wrocław / Katowice / Kraków
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dlaczego mówicie że z granitem jest problem przy odśnieżaniu ? przecież śmiało można ściągnąć górną warstwę śniegu i spokojnie sypnąć sól drogową - z kostką nic się nie stanie, a śnieg zniknie w mgnieniu oka...

    Można też odśnieżać łopatą nie plastikową a metalową...

  2. #22

    Domyślnie

    Sól niszczy fugi.
    A odśnieżanie granitu łopatą jest tak przyjemne i wygodne jak jazda po polskich drogach.

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Impress

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Strzegom / Wrocław / Katowice / Kraków
    Posty
    9

    Domyślnie

    zależy z czego masz te fugi... jeśli są to fugi z kruszywa granitowego czy też jakiegoś naturalnego we frakcji np 2-8 sól nic tej fudze nie zrobi

  4. #24

    Domyślnie

    Granit zazwyczaj się zalewa, a nie zasypuje.
    Zasypany podczas czyszczenia wymaga uzupełnienia materiału.

    Szary 9-11 zasypany czarnym grysem granitowycm fajnie wygląda

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Impress

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Strzegom / Wrocław / Katowice / Kraków
    Posty
    9

    Domyślnie

    Kolego kładę granit od prawie 10lat - zalewamy tylko w 20% przypadków, zazwyczaj używamy materiałów klinujących - jak np kruszywo granitowe czy bazaltowe we frakcji 0,5 lub 2-8... - jeśli nie ma dużego/ogromnego spadu a kruszywo ma czas na zaklinowanie się wszystko jest ok...

    Wszystko zależy jakie czyszczenie...

  6. #26

    Domyślnie

    Jak ktoś chce mieć wszystkie zalety w jednym to pozostaje granit z ciętej kostki. Jest gładko, jednolicie, ładnie się chodzi, ładnie odśnieża. Pewnie łatwiej też układa. Oczywiście cięta kostka jest droższa... A przed wejściem zawsze można zamiast kostki dać pas płyt granitowych i mamy w ogóle git.
    Granit to granit, jak ktoś mądrze tu napisał zostanie tam dłużej niż dom. I nie straszny mu wyciek oleju z samochodu, rozlana farba czy inne przypadłości... A z czasem robi się ładniejszy i lepszy w przeciwieństwie do kostki betonowej, która z każdym dniem traci swoje walory... A w ogóle najładniejsza jest w katalogu bo ta przywieziona na palecie już jakaś taka inna ;P
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  7. #27

    Domyślnie

    Tylko wyjdź na taki cięty granit zimą. Polecam w łyżwach, bo lodowisko gwarantowane

  8. #28

    Domyślnie

    A tam zimą, wystarczy deszcz i szpilki.
    Jak chcesz błysnąć przez sąsiadami to połóż płyty granitowe ogniowane. W końcu kto bogatemu zabroni

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał End_riu Zobacz post
    Tylko wyjdź na taki cięty granit zimą. Polecam w łyżwach, bo lodowisko gwarantowane
    Zastanawiałem się czy pisać dosłownie.. ale widzę że trzeba. Oczywiście każdy wie, że płyta granitowa/kostka na chodnik musi być płomieniowana, piaskowana czy co tam jeszcze bo metod jest kilka. Raczej nie polerowana na wysoki połysk ;P
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  10. #30

    Domyślnie

    Nawet na płomieniowanej kostce jest ciężko utrzymać równowagę. Już przy większy oszronieniu zaczyna się zabawa.

    @forgetit deszcz jeszcze przeżyję, ale szpilek bym nie włożył

    Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy i tak napawdę zawsze znajdzie się ktoś, komu bardziej odpowiada granit i ktoś kto woli beton.
    Ja osobiście jestem za drewnem.

  11. #31

    Domyślnie

    Jak jest oszronienie to i na surowołupanej nie ustoisz . Kostka cięta i płomieniowana w cale nie jest taka droga .

    Tak tu się wszyscy przyczepili tej biednej kostki surowołupanej, tak na prawdę można po niej chodzić w szpilkach, na boso i w kapciach , jak jest równo ułożona i porządnie zawibrowana to żadne kanty nie wystają bo płyta je utłukła , odśnieżać trzeba jak jest świeży śnieg a nie jak się już ubił , błoto sam osobiście spłukuje myjką ciśnieniową .
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał End_riu Zobacz post
    Nawet na płomieniowanej kostce jest ciężko utrzymać równowagę. Już przy większy oszronieniu zaczyna się zabawa.
    To strach myśleć co się dzieje na betonowej... ale to granit jest ten zły ;P
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  13. #33

    Domyślnie

    Na betonie też się jeździ jak na granicie.
    Granit nie jest zły. Ma swoje plusy i minusy. Wg mnie więcej tych pierwszych. Pod warunkiem, że mamy odpowiednio położony.

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    paw-mat

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    wroclaw
    Posty
    2

    Domyślnie

    wykonam tanio ulożenie granitu 50 zł m2
    kostka holland - 20 zł m2
    tel 664 218 663
    wroclaw

  15. #35

    Domyślnie

    Z przygotowaniem podbudowy? DESPERAT!

  16. #36

  17. #37

    Domyślnie

    A ja myślałem, że to u nas jest bida
    Teraz jako podwykonawca za samo ściąganie plantu i kładzenie mam 15zł/m2 a plac ma docelowo ok 18k m2 w 4 ratach układamy.
    Ma być równo i mają być wyprowadzone linie, nic innego mnie nie interesuje.
    Ale na domku za 20zł to czysta desperacja.

  18. #38

    Domyślnie

    Ja płaciłem 90zl za m2

  19. #39

    Domyślnie

    chyba razem z materiałem?

  20. #40

    Domyślnie

    nie za samo położenie ....

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony