dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Potrzebne na cito: styropian "zmiażdżony" przez wylewkę?

    W projekcie mamy 10cm styro pod podłogą na gruncie. Planujemy ogrzewanie podłogowe, więc zapadła decyzja o zwiększeniu grubości styro do 15cm. I tu pojawił się problem. Znajomy, który robi przy instalacjach wod-kan powiedział, że widział u jednego zleceniodawcy, jak podłoga opadła mu trochę (między podłogą a listwami wykończeniowymi zrobiła się szpara), ponoć miał właśnie grubą warstwę styropianu pod wylewkami.

    Czy to możliwe??
    Bo ten znajomy sugeruje nauczony tamtym przykładem, żebyśmy zrezygnowali ze zwykłego styro przeznaczonego na podłogi, a dali 10cm styroduru i na to 5cm styro z folią, albo dali tylko max 10cm styropianu (sugeruje nawet 5cm... ). Czy naprawdę istnieje niebezpieczeństwo, że podłoga zacznie nam osiadać, jeśli zastosujemy zwykłe płyty podłogowe?
    Sprawa pilna, bo w poniedziałek prawdopodobnie ekipa będzie lała płytę i musimy im powiedzieć, na jakiej wysokości (czyli czy mają się dostosować do 15cm grubości ocieplenia, czy może jednak 10cm).
    Ostatnio edytowane przez .:migotka:. ; 20-04-2013 o 19:06

  2. #2

    Domyślnie

    mam nadzieję że ten "znajomy" nie będzie robił wam instalacji, bo jak zaczyna takie bajki opowiadać...
    jeśli zrobisz wszystko porządnie nie ma prawa nic się zgnieść, zadbaj o to co pod styropianem, w odpowiednich wrstwach i zageszczeniu, styropian układaj starannie (lub patrz na ręce fachowcom, i to cały czas każdą warstwę, dokładnie docięte ma być i wypełnione, bez żadnych pustek, szczelin itp, daj 15cm styro podłogowego i folię srebrną do podłogówki, wyjdzie taniej a nie gorzej niz styropiany systemowe, styrodur jest tam jak najbardziej zbędny, już szybciej styro parkingowy ale to tez nie to zastosowanie

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Specjalistą nie jestem ale w kilku już budynkach położyłem styropian pod wylewki (nawet grubszy niż 15cm) i nic nie chciało się zapadać. Może poniżej źle był zagęszczony piasek i wszystko poleciało trochę na dół. Widziałem jak tarasy opadają o kilka cm bo źle zagęszczono podłoże.
    Zwykły styro na podłogę daje radę, tylko dobrze ułożyć i spokojnie 15cm.

  4. #4

    Domyślnie

    Opadanie to wina podłoża. A właściwie najczęściej to gdzieś woda wcieka pod posadzkę i robi się kieszeń.
    Kładź spokojnie 15 cm jak radzą przedmówcy, zwykły podłogowy.
    W warunkach domowych możesz sprawdzić czy dobrze jest piasek zagęszczony wciskając ręcznie w niego pręt fi6, jak wciśniesz go na głębokość około 10 cm i dalej już nie to bedzie oznaczało że jest ok.

  5. #5

    Domyślnie

    od 10cm powinna isc siatka

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    od 10cm powinna isc siatka
    mój wykonawca też wyznawał tę zasadę, kładliśmy 15 styro.

  7. #7

    Domyślnie

    Jaka siatka? W której warstwie?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    siatka zbrojeniowa (10x10) - u mnie w wylewce (warstwy: folia, styro, styro,folia, rurki, 2 cm wylewki, zatopiona siatka, 6 cm wylewki) do tego włókna.
    I jak przyszło mi teraz skuć kawałek, to myślałam ,że ducha wyzionę

  9. #9

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    U mnie siadło w jednym narożniku. Okazuje się, że w tamtym akurat miejscu jest u mnie sporo gliny. Zbyt mało chyba zostało jej usunięte, glina wyschła i wszystko siadło (0,5cm).

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    a czy nie bezpieczniej jest na zageszczony piach wylac posadzke na gruncie, na to izolacje pozioma, styropian, folie pod podlogowke, rurki i dopiero docelowa wylewke?

    my rok temu wylalismy na zageszczony piach wylewke 10cm betonu B20, zawibrowalem go listwa wibracyjna i teraz po roku, sa oczywiscie delikatne pekniecia tu i tam, ale to raczej rysy tylko, nie sie nie zapadlo, nigdzie nie slychac aby bylo pod wylewka pusto.
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    a czy nie bezpieczniej jest na zageszczony piach wylac posadzke na gruncie, na to izolacje pozioma, styropian, folie pod podlogowke, rurki i dopiero docelowa wylewke?
    Dokładnie tak miałem zrobione. Glina wyschła, zmniejszyła swoją objętość i narożnik mi siadł. Ale nie dramatyzuję z tego powodu

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Dokładnie tak miałem zrobione. Glina wyschła, zmniejszyła swoją objętość i narożnik mi siadł. Ale nie dramatyzuję z tego powodu

    rozumiem. generalnie wydaje mi sie ze gliny nie powinno bylo tam byc, no ale skoro nie ma tragedii to chyba nie bardzo jest sens dywagowac dalej
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    no nie ma

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony