dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hellenaj

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa/Wrocław
    Posty
    89

    Domyślnie Proteusz - hellenowy dziennik budowy parterówki

    Witam Was Drodzy Forumowicze

    Kilka słów o mnie i mojej rodzinie
    Mam na imię Helena i jestem szczęśliwą matką, żoną i kochanką. Dla mojego męża oczywiście Nasza gromada składa się ze mnie, wspomnianego już męża, dwójki dzieci - córki 3,5l oraz syna 1l i kota Obecnie mieszkamy w Warszawie, ale na dniach przeprowadzamy się do Wrocławia

    Kilka słów o tym, jak podjęliśmy decyzję o budowie
    Zaczęło się w 2014 roku od chęci kupna mieszkania. W Warszawie. Ale jakoś tak nic nam nie pasowało. A to dzielnica, a to układ, a to metraż. Po paru miesiącach poszukiwań doszliśmy do wniosku, że nie kupujemy mieszkania tylko odkładamy nadal kasę, a w przyszłości, tj za 3-5 lat pomyślimy o budowie domu.
    W styczniu/lutym 2016 podjęliśmy decyzję o kupnie działki. Na początku postanowiliśmy że działkę kupimy pod Wrocławiem - miała to być działka na tyle atrakcyjna, żeby można ją było łatwo sprzedać, albo w przyszłości postawić na niej dom. W maju pojechaliśmy na pierwsze "oględziny", w czerwcu zaś podpisaliśmy umowę przedwstępną. Działkę znależliżmy tak naprwadę w jeden dzień... zapytaliśmy pana, który spacerwoał sobie z psem czy nie zna kogoś, kto miałby działki na sprzedaż w okolicy. Okazało się że znał, podał nam numer telefonu, no i samo poszło
    31 sierpnia 2016 stalismy się dumnymi posiadaczami działki 10arowej

    Kilka słów o działce
    Działka, którą posiadamy ma dokładnie 1064m2 i mieści się w podwrocławskiej miejscowości. Jest stosunkowo dobrze skomunikowana z miastem i posiada całkiem niezłą infrastrukturę "dzieciową" - czyli przedszkole, szkołę , park i plac zabaw.
    Działka objęta jest MPZP, posiada wjazd z drogi gminnej ( póki co utwardzonej) oraz media przy granicy - prąd, woda, gaz i kanalizacja. Na samej działce jest studzienka rewizyjna - pan z wodociągów powiedział "eeeeeeee to pani się nie ma czym martwić". No to się nie martwię
    Wjazd na działkę umiejscowiony jest od północy.
    Obecnie na "naszej" ulicy stoi 5 domów, z czego na razie tylko jeden zamieszkany, reszta się wykańcza.

    Kilka słów o tym, co dalej...
    Działkę kupiliśmy z myślą o tym, że w 2018 roku przeniesiemy się do Wrocławia i zaczniemy budowę. Stało się jednak inaczej. Przenosimy się do Wrocławia już teraz i co za tym idzie, przyspieszamy plany związane z budową. Zamiast w 2018 zaczniemy w 2017 Jaram się, bo zwykle budowy się opóżniają a tutaj proszę, jesteśmy już o rok do przodu w stosunku do pierwotnego planu

    No ale do rzeczy. Splot różnych wydarzeń spowodował, że budowę planujemy na wiosnę 2017. O ile oczywiście zdążymy z papierologią i znajdziemy odpowiednią ekipę. W przeciwnym wypadku ruszymy w pierwszym możliwym terminie.

    Póki co wybraliśmy projekt. Będzie do Proteusz z pracowni Dobre Domy.
    Proteusz to dom parterowy - decyzja o budowie parterówki zapadła z paru względów, duże znaczenie miała tutaj wcześniejsza lektura forum muratora i rady tych, którzy już się wybudowali
    Powierzchnia domu to ok. 145 m2, ale planujemy kilka zmian, więc powierzchnia będzie trochę większa.
    Poniżej rzut domu




    Planowane zmiany:
    1. przesunięcie ściany w kotłowni i tym samym powiększenie WC tak, aby zmieścił się prysznic
    2. Zamiana łazienki z pralnią i zamurowanie okna w pralni w celu patrz punkt 3
    3. Przesunięcie ściany w salonie maksymalnie do okna w łazience a tym samym powiększenie salonu.
    4. Przesunięcie podcienia tarasowego tak, żeby słupek na tarasie był na równi ze ściną sypialni - spowoduje to zmianę konstrukcji dachu, zmniejszając ilosc załamań na dachu i równocześnie powiększy taras.
    5. Zamiana okna narożnego w salonie na zwykłe tarasowe.
    6. Zamiana okna w jadalni na tarasowe i przedłużenie tarasu wzdłuż salonu tak, aby można było dojść na taras główny z jadalni omijając salon.
    7. Częściowe zamknięcie kuchni poprzez postawienie małej ścianki między jadalnią a kuchnią
    8. Zastanwiam się nad przesunięciem drzwi w spiżarni bliżej do salonu

    Poniżej naniesione moje zmiany "jakotako"



    Z dalszych kroków: mam namiar na architekta, w tym tyg skontaktuję się z nim w celu zorientowania się w kosztach, zbieram też namiary namiary na ekipy - i to jest w tym momencie priorytet - bo jeśli nie znajdę ekipy na maj/czerwiec to plany trochę się przesuną.

    Jutro też mam zamiar zadzwonić do Taurona i Zakładu wodkan, żeby zapytać co jest potrzebne do wniosku o wydanie warunków przyłączy - może uda mi się to załatwić bez mojej obecności...
    Zastaniawam się czy jest sens zamawiania już mapki do celów projektowcyh, ale może poczekam aż będę miała projekt w ręku...


    Póki co tyle u nas Oczywiście mam ambitny plan prowadzenia dziennika regularnie chętnie zmierzę się ze swoimi planami - kiedy będę miała je na piśmie, nie będę mogła naciągnąć rzeczywistości i opowiadać potem cudów
    Zamierzam również założyć arkusz , żeby skrzętnie notować wszelkie wydatki, których niestety już przy kupnie działki było sporo...

    Spokojnej nocy!
    Ostatnio edytowane przez Hellenaj ; 04-09-2016 o 21:59 Powód: zmiana tytułu

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anutek

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Deszczno
    Kod pocztowy
    66-446
    Posty
    1

    Smile Proteusz

    witaj Heleno mam pytanie czy udało Ci się wprowadzić te zamierzone zmiany poniżej? Właśnie kupiliśmy ten projekt i chciałabym również przesunąć salon i dach.
    Czekam z niecierpliwością na odpowiedz
    Pozdrawiam
    Ania


    Planowane zmiany:
    1. przesunięcie ściany w kotłowni i tym samym powiększenie WC tak, aby zmieścił się prysznic
    2. Zamiana łazienki z pralnią i zamurowanie okna w pralni w celu patrz punkt 3
    3. Przesunięcie ściany w salonie maksymalnie do okna w łazience a tym samym powiększenie salonu.
    4. Przesunięcie podcienia tarasowego tak, żeby słupek na tarasie był na równi ze ściną sypialni - spowoduje to zmianę konstrukcji dachu, zmniejszając ilosc załamań na dachu i równocześnie powiększy taras.
    5. Zamiana okna narożnego w salonie na zwykłe tarasowe.
    6. Zamiana okna w jadalni na tarasowe i przedłużenie tarasu wzdłuż salonu tak, aby można było dojść na taras główny z jadalni omijając salon.
    7. Częściowe zamknięcie kuchni poprzez postawienie małej ścianki między jadalnią a kuchnią
    8. Zastanwiam się nad przesunięciem drzwi w spiżarni bliżej do salonu

    Poniżej naniesione moje zmiany "jakotako"


  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    slimal

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    1

    Domyślnie slimal zapytanie

    Witam znalazłam zna stronie internetowej ze państwo wybudowaliście Proteusza czy jest mozliwość przesłania kilku fotek z wnętrza salonu i inne tez bedą super. Ponieważ my jesteśmy właśnie na etapie wyboru projektu i Proteusz nam się bardzo podoba . Mój adres [email protected].


    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Małgorzata Śliwińska

    [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony