dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Question System IB i dobór okien dachowych

    Witajcie,
    proszę o radę. Planuję w domu montaż elektrycznie otwieranych okien połaciowych z elektrycznymi roletami zewnętrznymi. Wszystko wskazuje na to, że będą to Fakro FTP U5 wraz z silnikami i roletami od Fakro. Mam możliwość wybrania okien pozbawionych modułu z-wave oraz takich kompletnie wyposażonych (cena zbliżona). Pytanie jest następujące: czy lepiej kupić okna z modułem i dokupić do nich produkowane przez Fakro moduły adaptacyjne do KNX, czy od razu zamówić wypatroszone z "elektroniki"? Odpowiedź wydawałaby się oczywista, gdyby nie 1 fakt - w elektronice z-wave wbudowany jest czujnik przeciwprzeciążeniowy, który zapobiega spaleniu silnika gdyby coś zamarzło itp., w przypadku gołych silników tę funkcję musiałby realizować komponent KNX (w tym przypadku jeżeli coś się spali to o gwarancji możemy zapomnieć). Co będzie Waszym zdaniem lepsze? Może w ogóle lepiej kupić całkiem osobne silniki?

  2. #2

    Domyślnie

    Integracja dwóch systemów to zawsze kosztowny problem. Najlepiej kupić silniki z modułem przeciążeniowym lub dodatkowym modułem przeciążeniowym i dopiero podłączyć do sterownika KNX, no chyba, że sterownik ma w sobie przeciążeniówkę. Jak znam życie to integracja będzie kosztowniejsza od wymiany silnika na nowy, jeśliby się spalił.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Integracja dwóch systemów to zawsze kosztowny problem. Najlepiej kupić silniki z modułem przeciążeniowym lub dodatkowym modułem przeciążeniowym i dopiero podłączyć do sterownika KNX, no chyba, że sterownik ma w sobie przeciążeniówkę. Jak znam życie to integracja będzie kosztowniejsza od wymiany silnika na nowy, jeśliby się spalił.
    Właśnie sęk w tym, że silniki Fakro nie będą miały przeciążeniówki po pozbawieniu z-wave'a. Integracja 4 okien kosztuje ok. 350 zł (Fakro ma gotowe moduły). Czy zabezpieczenie przeciążeniowe musi być w silniku? Może są aktory w KNX, które mają coś takiego "w sobie"?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony