dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 92
  1. #61
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Ewentualnie popatrz na ofertę firmy, która ma doświadczenie w pracy dla inwestorów i osób prywatnych, porównaj sobie ceny z pozbruku z tą firmą i zdecyduj co bardziej odpowiada.

  2. #62
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    Właściwie to niekoniecznie z pozbrukiem, bo on chce tylko ułożyć(tak wnioskuję z tego co napisał), a nie kupić i ułożyć, a jeżeli sprawdzał by ich ofertę to chyba raczej kompleksową w tym kontekście. No, ale produkty może w sumie sobie przejrzeć, żeby mieć szerszy pogląd na wzornictwo i cenę i tu się jednak z Tobą zgodzę.

  3. #63
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Oj, no tak musiałem coś przeczytać i jakoś na opak zrozumieć. Teraz to wydaję mi się dziwne, że mieliby układać bruk z innej firmy skoro z tej są polecani. A Ty co masz na podjeździe, coś od nich może??

  4. #64
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    Eh, niestety nie. Na podjeździe nawet nie wiem co jest, bo jak się wprowadzałem to było położone. Miejscami się trochę "sypie" więc może uda mi się z właścicielem porozmawiać i namówić go na coś z pozbruku może. W sumie to i tak dzielimy się na pół kosztami, to coś tam do powiedzenia w kwestii wyboru mam

  5. #65
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    No właśnie jeszcze nie wiem. Muszę poprzeglądać trochę oferty różnych producentów kostek(może tak jak wcześniej wspomniałem pozbruk będzie miał coś interesującego) i wspólnie wybrać tę, która się najbardziej podoba obojgu, czyli jakiś kompromis wyczuwam
    Chyba największym kłopotem jest znalezienie ekipy, która zostałaby polecona przez wiarygodne źródło :/

  6. #66
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    Hm, wiesz, że tak dokładnie to jeszcze nie obliczyłem Bo to nie tylko podjazd, a też z boku domu i za nim. Muszę się za to w końcu zabrać, jak się w końcu zmobilizuję to dam znać ile wyszło razem.

  7. #67
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    virt104495

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-342
    Posty
    1

    Domyślnie

    Bardzo dobra kostka , wystarczy ją umiejętnie wyłożyć
    Tu była reklama...

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek1979 Zobacz post
    Hm, nie zawsze przecież pasuje do otoczenia wspomniany przez was granit epoka, więc co do uniwersalnej estetyki tego rozwiązania to bym oponował. Nie twierdzę także, że w ogóle nie pasuję, tylko czasem wydaje mi się to nie pasować.
    Animuss, dziękuję za odpowiedź na moje pytanie i przy okazji na pytanie o tę technologię hydrofobową(także mnie to interesowało)
    To żadna technologia tylko ściema.
    Ale jak chcesz to płać. Nie tylko Ty dajesz się nabrać na tego typu brednie.

  9. #69

    Domyślnie

    Kostka za 25zł i marzą Wam się cuda na kiju
    Weź jeden z drugim butelkę 0.5l wody i wylej na poszczególne kostki u handlarza. Zobaczycie, które i jak są zabezpieczone.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał End_riu Zobacz post
    Kostka za 25zł i marzą Wam się cuda na kiju
    Weź jeden z drugim butelkę 0.5l wody i wylej na poszczególne kostki u handlarza. Zobaczycie, które i jak są zabezpieczone.
    To "zabezpieczenie" działa góra przez rok i tyle te "technologie" są warte, żebyś za kostkę dał i 200 zł. Gówno za przeproszeniem z tego.

  11. #71
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    hm, jak wnioskuję macie Panowie wiedzę i doświadczenie w tej branży. Na przyszłość będę podchodził do takich informacji u producenta z mniejszym entuzjazmem, aczkolwiek jeżeli sprawdzę jakieś rozwiązanie i będzie ono działało, to niezwłocznie Panów o tym poinformuję
    Dziękuję za doinformowanie mnie i rozwianie moich wątpliwości w tej kwestii, pozdrawiam.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateo33 Zobacz post
    A jednak nie wszystko jest takie kolorowe. To jak zabezpieczyć ją chociaż troche przed tą nieszczęsną wilgocią ?
    Zrobić zadaszenie?
    A tak poważnie: nie ma sensu bo się po prostu nie da. Te środki są cholernie drogie i mało skuteczne. Położyłeś kotkę, to używaj i się nią nie przejmuj.
    Ja przynajmniej tak robię.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateo33 Zobacz post
    A jednak nie wszystko jest takie kolorowe. To jak zabezpieczyć ją chociaż troche przed tą nieszczęsną wilgocią ?
    Myśle, że te artykuły ci sie przydadzą - ten chociażby.

  14. #74

    Domyślnie

    Nie polecam kostki brukowej firmy POLBRUK. Kupiłem kostkę nostalit tej firmy w kwietniu 2015. Została założona w maju 2015 po miesiącu użytkowania zaczęły pokazywać się otwory w kostce co się okazało w kostce brukowej były ziarna pszenicy i pod wpływem opadów zaczęły wypadać z kostki. Koostkę wymienili mi w listopadzie 2015, ale położyli ją bezpośrednio na starej podbudowie i kostka jest nierówna oraz niestabilna. Niestety nie udało mi się załatwić tej sprawy do tej pory ponieważ dyrektor oddziału podkarpackiego POLBRUKU twiedzi, że kostka została wymieniona w sposób prawidłowy.

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał kostekk Zobacz post
    Myśle, że te artykuły ci sie przydadzą - ten chociażby.
    Zrobić kostkę z porządnej mieszanki przy użyciu porządnego cementu?
    Niestety polscy producenci mają z tym problem.

  16. #76
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wojtek&Karolina

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Zachęcam do zapoznania się z tematem:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ena-REKLAMACJA

  17. #77
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adam51

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wojkowice
    Kod pocztowy
    42-580
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nie polecam kostki POLBRUK Tarnowskie Góry. Tandeta, a dodatkowo robią sobie z klienta żarty.

    Pod koniec kwietnia br. firma brukarska zakupiła i ułożyła mi 160m2 bruku Trento Hawai. Już pod koniec maja po usunięciu piasku, zaczęły się w kostkach pojawiać dziury. Zewnętrzna kolorowa warstwa jest miejscami bardzo cienka, pęka i powstają otwory od kilku milimetrów nawet do centymetra. Pod spodem jest sypki miękki materiał (cement?), który da się wydłubywać nawet zapałką. Tak uszkodzonych kostek jest już kilkadziesiąt i stale powstają nowe dziury.

    Ponieważ bezpośrednio od POLBRUKU kostkę kupił brukarz, zwróciłem się do niego z reklamacją, a on z kolei do wytwórcy.

    Po kilku telefonach przyjechał przedstawiciel producenta i wyjął kilka kostek do badań. Oto odpowiedź:

    "po ponownej wizycie wraz z pobraniem losowych kostek w celu okreslenia
    wytrzymałosci i grubosci warstwy fakturowej kwestionowanej przez włascicieli
    ustalono co nastepuje:
    • Potwierdzamy, ze na czesci kostek nastapiło uszkodzenie warstwy fakturowej
    w postaci dziurek spowodowane najprawdopodobniej zbrylowaniem cementu.
    • Sa to uszkodzenia punktowe, które nie beda sie powiekszały i nie maja
    wpływu na trwałosc kostki
    • Wielkosc uszkodzen jest niewspółmierna do powierzchni zabudowy
    • Ilosc uszkodzonych kostek nie jest i nie moze byc podstawa zadania do
    wymiany całosci ułozonego podwórka
    • Ponadto w zwiazku z powyzszym proponujemy odroczenie działan reklamacji
    do wiosny 2017.
    • W okreslonym czasie powinny ujawnic sie wszystkie ewentualne uszkodzenia
    które sa powodem reklamacji i na podstawie oceny nawierzchni po tym
    okresie mozna bedzie podjac decyzje co do sposobu naprawy- rozpatrzenia
    reklamacji.
    • Badania pobranych kostek wykazały zgodnosc z Polska Norma PN-EN
    1338:2003 Betonowe kostki brukowe
    o Wszystkie kostki posiadaja wytrzymałosc od 3,8 - 4,8 MPa
    o Warstwa fakturowa wynosi 7,6 – 9,5 mm
    • Powyzsze badania jak i wielkosc / liczba zgłaszanych uszkodzen wykluczaja
    całosciowa wymiane kostki oraz traktuja oskarzenie o braku lub minimalnej
    grubosci warstwy fakturowej za bezpodstawne.
    • Proponujemy wymiane punktowa uszkodzonych kostek"

    - Co mnie interesuje jaka jest przyczyna dziur. Ma ich nie być w ogóle.
    - Jak to nie będą się powiększały, skoro to już się dzieje?.
    - Czy kilkadziesiąt kostek z ewidentną wadą technologiczną, to "niewspółmierna" ilość do powierzchni zabudowy?.
    - Co to za pomysł z punktową wymianą?.Przecież powstanie mozaika, naruszy się stabilność bruku, już nie wspomnę o dyskusjach które i kiedy kostki wymieniać. To jest wybieg producenta bubla, a nie chęć naprawienia szkody.
    - Co to za czekanie do wiosny, aż ujawnią się wszystkie dziury?. To jawna kpina.
    - Grubość warstwy wierzchniej jest zgodna z normą, a minimalna wynosi 7,6 mm. To skąd są dziury?

    Dodatkowo okazało się, że w sąsiedniej miejscowości są osoby, które mają podobne problemy.
    Też zakupiły kostkę w POLBRUKU z dziurami. Też Trento Hawai tyle że szary.
    Sposób "załatwienia" reklamacji producent zaproponował taki sam. Właściciel czekał "do wiosny" i teraz ma mozaikę na placu.
    Wymianę "punktową" poprzedziły sprzeczki z wykonawcami, które kostki należy wymienić.
    "Brukarze" przyjechali wymieniać kostki ze śrubokrętami. Uszkodzili przy okazji sąsiednie, których do tej pory nie zamierzają wymienić.
    Mam przykład co może mnie czekać jeśli nie zadziałam radykalnie.

    POLBRUK nie przyznaje się do ewidentnej wady technologicznej całej partii. Olewa klienta wypisując bzdury w odpowiedzi na reklamację.

    Oddaję sprawę do adwokata, a Was uczulam na tandetę z firmy POLBRUK Tarnowskie Góry.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	102_5080.jpg
Wyświetleń:	352
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	368112Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	102_5081.jpg
Wyświetleń:	364
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	368113Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	102_5082.jpg
Wyświetleń:	356
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	368114Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	102_5083.jpg
Wyświetleń:	259
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	368115
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	102_5084.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	368111  
    Ostatnio edytowane przez Adam51 ; 21-09-2016 o 22:16

  18. #78

    Domyślnie

    Producent ten zaczyna mieć problem z jakością. Zakupiłem u nich kostkę granito. Porażka na całego, krawędzie odpadają, przy ubijaniu kruszy się. Reklamacja kiepska sprawa. Nr 1 w Polsce grubo na wyrost.

  19. #79

    Domyślnie

    Widocznie jakość kostki zależy od miejsca produkcji, w rejonie podkarpackim jakość kostki bardzo dobra i trzyma wymiar w porównaniu do konkurencyjnego droższego producenta. Nie ma problemów z kruszącymi się narożami czy wypadającymi dziurami.

  20. #80

    Domyślnie

    Ja mam kostkę na podjeździe produkcji Pozbruk. Wygląda na prawdę dobrze po kilku latach a tylko raz ją impregnowałem.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony