dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie schody drewniane

    Czesc Wszystkim -

    Zastanawiam sie nad schodami drewnianymi i mam kilka pytan:

    1. Kiedy sie je robi (chyba nie w trakcie stawiania st. sur.) - i jak wyglada wchodzenie na pietro budowlańców??

    2. czy jest to rozwiazanie duzo drozsze od schodow wylewanych

    Moze ktos tez sie wacha co wybrac - zaprasza do dyskusji ...
    Pozdrowionka
    Pawel
    Lublin
    GG 2555806

  2. #2

    Domyślnie Re: schody drewniane

    Cytat Napisał PPawluk
    Czesc Wszystkim -

    Zastanawiam sie nad schodami drewnianymi i mam kilka pytan:

    1. Kiedy sie je robi (chyba nie w trakcie stawiania st. sur.) - i jak wyglada wchodzenie na pietro budowlańców??

    2. czy jest to rozwiazanie duzo drozsze od schodow wylewanych

    Moze ktos tez sie wacha co wybrac - zaprasza do dyskusji ...
    ad 1:
    schody drewniane robi się w trakcie układania podłóg (docelowych)

    ad2:
    tak są one droższe -> wylewane to koszt ok. 2000-4000 drewniane to 8000-12000

    ja się nie wahałem i wybrałem drewniane - ale one są u mnie w salonie i muszą być "lekką" i "elegancką" konstrukcją....

  3. #3

    Domyślnie

    U nas budowlańcy chodzili po drabinie. Możesz obejrzeć to rozwiązanie na zdjęciach w galerii na stronkach...

  4. #4

    Domyślnie

    hmm - chyba to nie cieszy budowlancow

    Ja wlasnie tez mam je w srodku hollu i chcialbym zeby bylo ladnie

    A jak z wygoda korzystania z takich schodow ??[/url]
    Pozdrowionka
    Pawel
    Lublin
    GG 2555806

  5. #5

    Domyślnie

    To wszystko zależy od konstrukcji na której będziesz montował schody. Jeżeli konstrukcja metalowa to będą lekkie drgania. U mnie jest kontrukcja następująca sredkiem biegnie sobie profil 10X10 cm i na nim przyspawane blachy gr 4mm pod każdym "trepem". Blachy są długości 40 cm. Stopnie dł 1m przykręcone na cztery śruby m6. Konstrukcja jest stabilna i bardzo ładnie wygląda jak dla mnie. Jeśli chodzi o wygodę to zależy od samej konstrukcji i miejsca ile masz na schody.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  6. #6

    Domyślnie

    u mnie beda schody proste jednobiegowe o dlugosci ok 4m i szerokosci 100 cm
    beda biegly przez caly holl wzdluz
    obok nich przebiega glowny ciag komunikacyjny domu tzn dobrze je widac z otawrtej jadalni i z salonu
    Pozdrowionka
    Pawel
    Lublin
    GG 2555806

  7. #7

    Domyślnie

    Cześć,
    osobiscie planuję drewniane - rzecz gustu.
    Jeśli chodzi o doświadczenia to mam dwa:

    1. Kolega na etapie budowy stanu surowego zdecydował, że chce drewniane, ale niestety ekipę zgodził od całości roboty i nie chcieli odliczyć za to, że inwestor rozmyślił się z budowy betonowych schodów.
    Kolega: - No to róbcie.
    2. Moi rodzice mają schody betonowe i rzeczywiście koszt ich wybudowania mógł być w okolicy 2000 - 4000 zł ale będą to schody w stanie surowym. Za ich solidne wykończenie fachowiec policzył sobie 350 zł od schodka (dąb + barierka). Rozmawiałem z nim i powedział, że podobne schody na konstrukcji drewnianej wyszłyby nie dużo drożej, a może nawet tak samo.

    Inna sprawa, że czasem budujemy dom przez kilka lat i decydując sie na schody betonowe mamy je od razu, a nawet możemy zamieszkać bez ich wykańczania. W przypadku decyzji o schodach drewnianych, trzeba postarać sie o solidną prowizorkę tak aby nie zniszczyć ich np. wykańczając poddasze.

    "Przewiduję" ,że schodzy o konstrukcji sosnowej i może jakichś twardszych trepach, wyjdą sporo taniej niż betonowe wykańczane drewnem.
    ... i ograniczą sporo ciężką mokrą robotę.
    Pozdróweczka,
    Tomek

  8. #8

    Domyślnie

    U nas będą drewniane ażurowe. Jako element wystroju salonu. Będą montowane po parkiecie, a więc juz na samym końcu. Początkowo była drabina ale wchodząc tam miałam ogromnego stracha więc cieśla, który kładł nam więźbę za 200 zł zrobił nam schody z desek jakie znalazł na budowie. Są super i nie było problemu z wnoszeniem materiałów na poddasze (ciężkie okna, 90 płyt g-k, płyty osb, wielkie ilości wełny mineralnej itp.) Można je zobaczyć w moim albumie na foto.onecie (zdjęcie 23).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony