dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Moja działka ze wszystkich stron ma siatkę somsiadów oprócz wjazdu który ma 3m. Czy mogę zatem liczniki światła oraz przyłącze gazowe umieścić na terenie drogi gminnej lub na mojej działce, lecz nie w świetle siatki

  2. #2

    Domyślnie

    Proponuję przeczytać artykół "Czy sa problemy z przyłączeniem do sieci energetycznej?" w Muratorze nr 1/2002.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Wykonanie przyłączy należy poprzedzić uzyskaniem:
    -warunków technicznych i zapewnienia dostawy mediów przez dostawcę,
    -decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu
    -opracowanie projektu budowlanego przyłączy przez projektantów posiadających właściwe uprawnienia budowlane, uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę.
    Może być wymagana zgoda właścicieli działek przez które przebiegają trasy, lub do których zbliżają się przyłącza. Lokalizację przyłączy i układów pomiarowych należy rozwiązać (robi to projektant) na podstawie aktualnej mapy geodezyjnej syt.wys. przy uwzględnieniu obowiązujących przepisów. Być może lokalizacja wynikać będzie z warunkóe Gazowni, czy ZE. Przy lokalizacji uwzględnia się istniejące i projektowane uzbrojenie oraz inne obiekty. Dlatego myślę, że udzielenie na to pytanie odpowiedzi bez oceny sytuacji na mapie jest niemożliwe. Porozmawiaj w Gazowni lub z projektantem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony