dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zibi69

    Zarejestrowany
    May 2013
    Posty
    2

    Domyślnie Pomoc przy ocenieniu działki

    Witam serdecznie.
    W związku z tym, że nie jestem za bardzo doświadczona w zakupie działek mam ogromną prośbę do bardziej doświadczonych użytkowników.
    Mam okazję zakupić pewną działkę, jednak nie wiem czy cena nie jest zbyt wygórowana. Jest to miejscowość w woj. świętokrzyskim.
    Bardzo proszę o rady.
    Oto link: http://www.polnoc.pl/1,3,75823,ofert...l#.UZuVj9hYk8t

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Z wykształcenia zwróciłbym uwagę na położenie geomorfologiczne i geologię obszaru(niestety nie wiemy nic więcej o tym).
    Druga sprawa to drzewa, widzę że masz ich dużo. Jak chcesz mieć las na działce Twoja sprawa (ja bym nie chciał) ale nie wiem czy wiesz że z wycinką drzew nieowocowych są problemy. A właściwie nie tyle z wycinką ale z otrzymaniem pozwolenia na wycinkę (jak wytniesz bez pozwolenia i się urząd dowie zapłacisz za to dużą kasę).
    Dlatego dużo zależy od tego co zamierzasz na tej działce robić. Rozumiem że chcesz zbudować jakiś domek a dalej mieć lasek. Spoko, zaplanuj tylko dobrze obecność drzew, żeby potem nie mieć problemów z ich wycinką lub przesadzaniem. Albo niech obecny właściciel wytnie nadmiar. Wszystko jeszcze zależy od statusu działki (budowlana, leśna czy jeszcze inna).

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    garbus

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    37

    Domyślnie

    Nie jest to teren jakiś powiedzmy uzdrowiskowy, ale na zdjęciu widać że raczej dominuje tam "cisza i spokój" : )
    Dużo zależy od sąsiedztwa (uciążliwości sąsiadów). Czy działka jest uzbrojona? Czy jest budowlana? Cena wydaje mi się trochę wygórowana, ale jak ktoś szuka spokoju i świeżego powietrza to jak najbardziej.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nie wypowiem się o cenie, bo nie wiem, ile wynosi średnia dla okolicy. Działka ładna w każdym razie
    Trzeba sprawdzić stan prawny, media - ich dostępność i odległość, a najlepiej i cenę (dość ogólnikowe stwierdzenie w tym ogłoszeniu), plan zagospodarowania albo warunki zabudowy - czy będziesz mogła postawić to, co chcesz i czy obok nie grozi Ci droga szybkiego ruchu lub coś w tym guście, warunki glebowe - ocenić po roślinności, a najlepiej zrobić badanie lub chociaż wykopać dołek
    I bardzo ważne - ocenić uciążliwość sąsiedztwa, najlepiej spędzając jakiś czas o różnych porach dnia na działce. To była jedyna rzecz, której ja nie przewidziałam, a która wypłynęła jeszcze w trakcie budowy.
    Aha! Sprawdź jeszcze dojazd - czy np. kiedy śnieg zasypie drogę będziesz w stanie się przebić do siebie lub nie spadnie na Ciebie obowiązek odśnieżenia kilkuset metrów drogi, bo będziesz jedyną zainteresowaną osobą
    Ostatnio edytowane przez bury_kocur ; 22-05-2013 o 15:16
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał garbus Zobacz post
    (...) Cena wydaje mi się trochę wygórowana (...).
    LOL ,chciałbym chociaż 200% tej ceny w moim rejonie...

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hesperius

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-160
    Dzielnica
    Krowodrza
    Posty
    320

    Domyślnie

    Bury Kocur ma racje

    Dodalabym jeszcze od siebie dokladne sprawdzenie stanu prawnego drogi dojazdowej (droga gminna, droga ze sluzebnoscia, droga ze wspolwlasnoscia).

    Pozdro!

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Crazy

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Białystok
    Posty
    356

    Domyślnie

    Po co ci pośrednik z agencji nieruchomości?! Zapłacisz za tego niedouczonego darmozjada ładnych parę tysięcy, a odpowiedzialności żadnej na siebie nie biorą za ewentualne problemy. Znajdź sobie działkę bezpośrednio od właściciela, sprawdź KW, media, warunki glebowe, MPZP lub WZ, dojazd itp.

  8. #8

    Domyślnie

    A może popytać ludzi w okolicy? Zawsze trzeba pamiętać, że takich informacji mogą nie udzielić, po prostu warnkąć lub nie wiedzieć. Ale mimo tego moim zdaniem warto spróbować.

  9. #9
    Banned
    gasiorek1

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-818
    Dzielnica
    wola
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ja przede wszystkim starałabym się dowiedzieć czy mam szansę uzyskać odpowiednie dla mnie warunki zabudowy.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-03-2014 o 20:15

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Po***ni

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    265

    Domyślnie

    To czy na działce można się budować czy nie mówi miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, jeżeli działka nie jest objeta miejscowym planem trzeba wystąpić o warunki zabudowy. Nie trzeba być właścicielem żeby móc dostać odpowiedź czy dostaniemy warunki zabudwy więc można to sprawdzić przed zakupem.
    Podejrzewam że część zadrzewiona nie będzie przeznaczona pod zabudowę, jeżeli w ewidencji gruntów widnieje jako LS (las) to radziłbym odpuścic chęć budowy na tej cżęsci i skupić się na części nie zadrzewionej.
    Wszyscy piszą sprawdź dojazd ale nikt nie napisze jak?
    Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wyrys z ewidencji gruntów, gdzie podane są numery ksiąg wieczystych sąsiednich działek. Należy zweryfikować która działka stanowi dojazd i sprawdzić kto jest wpisany w księdze wieczystej jako właściciel w dziale II.
    Media są bardzo istotne więc należy się wybrać do starostwa i poprosić o mapę zasadniczą tak żeby obejmowała jak największy obszr wokół działki i tam można odczytać media i sprawdzić w jakiej odległości ewentalnie się znajdują.
    To co w okolicy planuje gmina (obwodnica, tereny przemysłowe) będzie mówił miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, jeżeli gmina jescze go nie nie uchwaliła to możemy poprosić o wyrys ze studium kierunków zagospodarowania.
    Nie zgodzę się że wszyscy pośrednicy na niczym się nie znają, tym bardziej że jest podany pośrednik odpowiedzialny zawodowo z numerem licencji, jeżeli okaże się jakiś kwas pośrednicy są ubezpieczeni od odpowiedzialności zawodowej, ale wiadomo bezpośrednio taniej.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hesperius

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-160
    Dzielnica
    Krowodrza
    Posty
    320

    Domyślnie

    Pytanie za sto punktow

    Kto powinien miec taki komplet informacji, jesli zatrudniamy do prowadzenia transakcji posrednika?
    Mialam taka sytuacje, ze posrednik, chociaz wiedzial o toczacym sie postepowaniu zmiany numeru dzialek, a dokladnie dzialki stanowiacej droge, ktora byla kupowana na zasadzie wspolwlasnosci (byl przy uzgadnianiu tego i wpisaniu takiej informacji do aktu notarialnego), nie poinformowal nas o tym. A na pytanie, dlaczego nie udzielil nam takiej informacji odpowiedzial: "Przeciez dalem Panstwu telefon do sasiadow".
    Sasiedzi, owszem, nas poinformowali, chociaz nie mieli tego w obowiazku i nie dostali za to ani zlotowki, w przeciwienstwie do posrednika.

    O ile mi wiadomo, to:
    "Jakiekolwiek ogłoszenie, druk, pisemna czy ustna informacja udzielona przez pośrednika powinna być zgodna ze znanym mu stanem faktycznym."
    http://www.nawigator.biz/kodeks_etyk....1366051474506

    Moja intencja nie jest, oczywiscie, wywolywanie zatargow miedzy posrednikami a ich klientami, poniewaz negatywna ocena posrednika to zwykla stereotypizacja.
    Niemniej, z tak fachowym przygotowaniem do transakcji jak opisane powyzej, niestety, jeszcze sie nie spotkalam. A szkoda. Wydaje mi sie, ze wyglada to tak, ze wszystkie te informacje zaczynaja sie pojawiac dopiero w momencie, kiedy pojawia sie klient wystarczajaco zdeterminowany, zeby zainteresowac sie kupnem i poswieceniem wlasnego czasu na sprawdzenie wszystkich danych. Czy dla kazdej dopiero co zgloszonej dzialki posrednik przygotowuje komplet dokumentow, potwierdzajacych stan prawny (wypis, wyrys, wz etc...) ? Sadze, ze nie..., ale moge sie mylic.
    Tak czy owak, po prostu ufac znaczy kontrolowac

    Dzieki za doprecyzowanie informacji jak sprawdzic stan prawny drogi.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Świetna reklama sprzedaży działki
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  13. #13

    Domyślnie

    Nie wiem czy ktoś o tym juz wspomniał, ale zwróciłbym uwage na to jak ogólnie w okolicy jest z wodami gruntowymi. Szczególnie jeśli chcesz robić głębokie piwnice. Kumpel nie sprawdził, a teraz co lato go zalewa. Dosłownie, gruntowe wypływają w piwnicy przez spoiny w płytkach. Wystarczy kilka ulewnych dni.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MyaPink

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nie ma co ukrywać - przed zakupem działki nie zaszkodzi sprawdzić wszystkiego - inwestujemy przecież ogromne pieniądze i wiążemy się na lata, więc nie zaszkodzi sprawdzić najróżniejszych kwestii.
    Ostatnio edytowane przez MyaPink ; 25-07-2013 o 14:23
    ZA REKLAMĘ NA FORUM TRZEBA ZAPŁACIĆ

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Po***ni

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    265

    Domyślnie

    Kiedy pośrednik kłamie??

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Po***ni

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    265

    Domyślnie

    Kiedy otwiera usta

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hesperius

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-160
    Dzielnica
    Krowodrza
    Posty
    320

    Domyślnie

    Oj tam, oj tam

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek T-ski Zobacz post
    Nie wiem czy ktoś o tym juz wspomniał, ale zwróciłbym uwage na to jak ogólnie w okolicy jest z wodami gruntowymi. Szczególnie jeśli chcesz robić głębokie piwnice. Kumpel nie sprawdził, a teraz co lato go zalewa. Dosłownie, gruntowe wypływają w piwnicy przez spoiny w płytkach. Wystarczy kilka ulewnych dni.
    Tak, wspominałem już o tym aby zwrócić uwagę na geologię obszaru a więc także na wody gruntowe, bo faktycznie można się porządnie wkopać na własne życzenie.

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hesperius

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-160
    Dzielnica
    Krowodrza
    Posty
    320

    Domyślnie

    My sie produkujemy, a Zibi milczy

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieknyromek Zobacz post
    Tak, wspominałem już o tym aby zwrócić uwagę na geologię obszaru a więc także na wody gruntowe, bo faktycznie można się porządnie wkopać na własne życzenie.
    No tak, przeoczyłem Gorzej potem zbierać tę wodę. U mojego kumpla jest tak, że za mało tej wody zeby pompa mogła wypompować, ale też za dużo żeby zostawić bo nie wyschnie sama.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony