dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 21
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 401
  1. #41

    Domyślnie

    Może prysznic
    Ostatnio edytowane przez lullaby ; 25-05-2013 o 17:54

  2. #42

    Domyślnie

    bo ja myślałam że prysznic to jest ten duży po prawej stronie od okna

  3. #43

    Domyślnie

    To jest chyba sauna, według opisu ma niecałe 3 m2, czyli podobnie jak toaleta

  4. #44

    Domyślnie

    no tak , sauna , było w opisie , nie zauważyłam

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sława05
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    świetny, czytelny układ pomieszczeń, jeszcze raz gratuluje

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piotrmin
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Łódź
    Posty
    222

    Domyślnie

    Witam!

    Faktycznie po prawo od okna w łazience miała być sauna ale po przemyśleniu tej decyzji co do częstotliwości korzystania z niej stwierdziliśmy że to nie dla nas,raczej myślimy o umieszczeniu takiej dużej wanny z hydromasażem na zewnątrz domu.W łazience na miejscu sauny będą zmiany jeszcze nie wiem jakie.
    Ostatnio edytowane przez piotrmin ; 27-05-2013 o 09:18
    dziennik -Parterowy dom kostka z wnęką
    dom parterowy 213m2.-Bloczek H+H 25(400),styropian 20cm EPS-0,37-podłoga 20cm.EPS-80-0,38.dach płaski styropian 25-28cm.membrana bauder.okna trzy szybowe Ug=0,6 Ucw=0.8-1.2 wentyl. mechaniczna z odzyskiem ciepła wymiana 350m3/h.piec kondensacyjny jednofunkcyjny ,zasobnik 150l ogrzewanie podłogowe,sterownik pogodowy,biologiczna oczyszczalnia,studnia,fotowoltaika 5kw na dach
    .

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piotrmin
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Łódź
    Posty
    222

    Domyślnie

    Witam !

    Założenia projektowe czyli z czego i jakie są zamiary.


    Fundament w projekcie tradycyjny,chciałbym bardzo płytę podłogową tylko ceny trochę mnie odstraszają, negocjujemy z megatermem.Jeśli nie to 20 cm styropianu w podłogę eps 100 lambda 0,32.
    Ściany dwuwarstwowe poroterm 20 cm. + styropianu Grafitowego.ściany wewnętrzne zastanawiam się czy nie dać siliki w projekcie poroterm.
    Stropodach nie wentylowany płyta żelbetowa18 cm.spadki kliny styropianowe 2 - 9 cm.izolacja termiczna termopiana.12 cm.
    Instalacja ogrzewania to kocioł gazowy kondensacyjny plus zbiornik wodny wolno stojący 120 l.ogrzewanie podłogowe w całym domu.sterowanie pogodowe.bts.
    Woda studnia głębinowa i po badaniu jakaś odpowiednia stacja uzdatniania + hydrofor nie wiem jeszcze jak duży.
    Kuchnia elektryczna indukcyjna.
    Wentylacja mechaniczna z rekuperacją.
    Na dachu zestaw do odzysku energii elektrycznej fotowoltaika około 5kw.

    Takie są ogólne założenia ile z tego zrealizujemy nie wiem .
    dziennik -Parterowy dom kostka z wnęką
    dom parterowy 213m2.-Bloczek H+H 25(400),styropian 20cm EPS-0,37-podłoga 20cm.EPS-80-0,38.dach płaski styropian 25-28cm.membrana bauder.okna trzy szybowe Ug=0,6 Ucw=0.8-1.2 wentyl. mechaniczna z odzyskiem ciepła wymiana 350m3/h.piec kondensacyjny jednofunkcyjny ,zasobnik 150l ogrzewanie podłogowe,sterownik pogodowy,biologiczna oczyszczalnia,studnia,fotowoltaika 5kw na dach
    .

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Katti
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    891
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    BOSKI ! Gratuluję! Piękna architektura!

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piotrmin
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Łódź
    Posty
    222

    Domyślnie

    Witam
    czekam na pozwolenie jak długo to może trwać w tym chorym kraju
    dziennik -Parterowy dom kostka z wnęką
    dom parterowy 213m2.-Bloczek H+H 25(400),styropian 20cm EPS-0,37-podłoga 20cm.EPS-80-0,38.dach płaski styropian 25-28cm.membrana bauder.okna trzy szybowe Ug=0,6 Ucw=0.8-1.2 wentyl. mechaniczna z odzyskiem ciepła wymiana 350m3/h.piec kondensacyjny jednofunkcyjny ,zasobnik 150l ogrzewanie podłogowe,sterownik pogodowy,biologiczna oczyszczalnia,studnia,fotowoltaika 5kw na dach
    .

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cudny dom, architektura w sam raz dla mnie (zbuduję taki na emeryturze, bo na razie mam inny ). Gratuluję i życzę cierpliwości w sprawach urzędowych.
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Jak tam pozwolenie ?? jest??
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piotrmin
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Łódź
    Posty
    222

    Domyślnie

    Witam !

    Machina urzędasów została lekko popchnięta przez mojego architekta.
    Jaśnie państwo biuropapieroolewka niespiesznie wysłało 14.06.info o zawiadomienie o wszczęciu postępowania.

    Ile to może jeszcze trwać Ktoś wie??????????????????????????????????????????????? ????????????/
    dziennik -Parterowy dom kostka z wnęką
    dom parterowy 213m2.-Bloczek H+H 25(400),styropian 20cm EPS-0,37-podłoga 20cm.EPS-80-0,38.dach płaski styropian 25-28cm.membrana bauder.okna trzy szybowe Ug=0,6 Ucw=0.8-1.2 wentyl. mechaniczna z odzyskiem ciepła wymiana 350m3/h.piec kondensacyjny jednofunkcyjny ,zasobnik 150l ogrzewanie podłogowe,sterownik pogodowy,biologiczna oczyszczalnia,studnia,fotowoltaika 5kw na dach
    .

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    3 miesiące ustawowo. U mnie trwało to dokładnie tyle - starostwo należące do tych bardzo uciążliwych (Kraków). Na wcześniejsze rozpatrzenie nie ma co liczyć (choć podobno są takie powiaty, gdzie sie w 2 tygodnie pozwolenie dostaje). Mam natomiast nadzieję, że nie potrwa dłużej. Najpopularniejszym wybiegiem urzędów jest wezwanie do usunięcia braków (najpierw formalnych, później projektowych), bo to pozwala zwlec sprawę. Kiedy architekt złożył wniosek?

    PS: ponieważ jeszcze sie nie witałem, czynię to niniejszym. Dziennik śledzę od jakiegoś czasu, projekt bardzo mi się podoba.
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  14. #54

    Domyślnie

    Świetny projekt. Jestem na etapie koncepcyjnym. Zastanawiam się też nad nowoczesnym domem parterowym z płaskim dachem. Ważnym czynnikiem decydującym będzie cena budowy. Mam pytanie na ile wycenianiacie koszt budowy 1m2 Waszej kostki z patio do stanu surowego otwartego, zamkniętego, deweloperskiego?

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał dr_au Zobacz post
    3 miesiące ustawowo
    Na jakiej podstawie? Wydaje mi się, że to 65 dni.

    Tu ciekawy artykuł na ten temat: http://prawo.rp.pl/artykul/138441.html
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    robert skitek - A racja. Nigdy się tym nie interesowałem, tak twierdził architekt. Nie weryfikowałem tego, bo pokrywało się to z opiniami o pracy mojego starostwa, zasłyszanymi od innych architektów. U mnie - ze względu na sezon - i tak nie miało to znaczenia.

    Swoją drogą tekst jest ciekawy i wynika z niego, że nie 65 dni, a 30 dni. Tzn. już po upływie 30 dni przysługuje skarga na bezczynność. Wywód w powołanym tekście jest sensowny i tak by należało interpretować przepisy. Natomiast to, że urzędy pracują, jak pracują, to jest jedna sprawa. Natomiast mam wrażenie, że problem leży gdzie indziej:

    a) wymogi dotyczące projektu budowlanego są w większości nonsensowne. Po co do domu jednorodzinnego np. projekt instalacji elektrycznej? W efekcie z projektu robi się gruba księga, którą urzędnicy muszą "przetworzyć", co wydłuża czas postępowania.
    b) ustawodawca nie pofatygował się, żeby jasno określić, jakie dokumenty są potrzebne do wniosku o pozwolenie, a przepisy w tym zakresie są mocno nieczytelne. W efekcie pojawiają się różnice w interpretacji przez poszczególne starostwa.
    Ostatnio edytowane przez dr_au ; 27-06-2013 o 10:24
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  17. #57

    Domyślnie

    Piotrmin, my złożyliśmy wniosek 13 kwietnia, a decyzję uzyskaliśmy 25 maja. Wezwano nas do uzupełnienia trzech braków formalnych (ewentualne urządzenia melioracyjne, ostateczna decyzja o odrolnieniu i projekt kanalizacji deszczowej). Uprawomocnienie PnB nastąpiło po dwóch tygodniach. Ze względu na dwunastu współwłaścicieli drogi, procedura trwała niecałe 2 miesiące. Zawiadomienie o wszczęciu postępowania, a następnie pozytywną decyzję sami rozwieźliśmy w kilka dni po różnych zakątkach województwa i nie tylko... Byliśmy tak zdeterminowani, że chcieliśmy nawet lecieć do Londynu!

    Życzę cierpliwości i rychłego startu!

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    dr_au, mamy po prostu bardzo nieprecyzyjne przepisy.
    W przypadku projektów domów jednorodzinnych są w Polsce starostwa, gdzie wystarczy jedynie zagospodarowanie, architektura i konstrukcja (no i gaz jeśli jest). W większości starostw wystarczają schematy instalacyjne zrobione przez architekta (znów nie licząc gazu). Ale są np i takie, które wymagają projektów instalacji wewnętrznych podbitych przez projektantów danych specjalności - tak jest od dawien dawna w Krakowie.
    A sensu i moim zdaniem to nie ma żadnego. Na etapie PB rysowanie np instalacji elektrycznej mija się z celem - i tak cały projekt pójdzie do kosza gdy inwestor zacznie projektować wnętrza...
    I tym sposobem w Krakowie za PB domu trzeba zapłacić duuużo więcej. Ale za to urzędnicy mają co sprawdzać i do czego się przyczepić

    Piotrmin, trzymam kciuki!

    pozdrawiam
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    robert_skitek - Słowo "nieprecyzyjne" nie oddaje istoty rzeczy. One są po prostu fatalnie napisane, niespójne, nielogiczne i świadczą o baku kompetencji autorów. Normalnie jak gdzieś w przepisach są opisane formalne elementy wniosku, to przepis po prostu stanowi "wniosku dołącza się ..." i dalej leci pełna i wyczerpująca lista załączników. Jakimś cudem nie udało się tej najprostszej na świecie rzeczy zrobić w przypadku prawa budowlanego i stąd te różnice w praktyce.

    Akurat kwestię projektu elektrycznego badałem, bo to oznacza to o czym napisałeś - konieczność wyjęcia przez inwestora kasy z kieszeni. I wyszło mi, że wymóg jest wprawdzie idiotyczny, ale jest (uzasadnienia nie pamiętam, pamiętam tylko, że było mocno poplątane). Czyli walka ze starostwem większego sensu nie ma. Tylko inne starostwa mają dość rozumu, żeby tego typu bzdurnych przepisów nie stosować.
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piotrmin
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Łódź
    Posty
    222

    Domyślnie

    Witam

    Dziękuję za wsparcie i wyjaśnienia tylko co z tego trudny okres dla inwestorka ,pisze zdrobniale żebyście wiedzieli jak się czuje.Niemoc.

    Jeśli chodzi o koszty

    Mam kosztorys budowlany ,przedmiar i rożne takie jak dla mnie (nie jestem z branży budowlanej) jasność i forma jest bardzo daleka od ideału i tu mam na myśli zestawienie kosztów budowy do tak zwanego jednego worka.
    Chodzi mi oto że materiały potrzebne n.p. przy budowie fundamentu zmieszane są z materiałami na dach a stal potrzebna jako całość w tonach i nie wiem ile na dach ile na zbrojenie fundamentu a ile na słupy i podciągi z materiałami izolacyjnymi jest podobnie no groch z kapustą.

    Tak się zastanawiam czy przypadkiem od zdefiniowania jaki materiał jest mi potrzebny do budowy powinien być kierownik budowy
    chyba między innymi za to bierze kasę ,czyli dam mu kosztorys a on powie

    -Panie masz pan tu zestawienie co potrzebne do fundamentu i jedź pan kup

    i tu zaczynają się moje poszukiwania gdzie i za ile ( mogę się tym zająć i nawet lubię tą zabawę w negocjacje cenowe czyli kto da mniej)
    wiem że wykonawcy mają upusty przy stałej współpracy z hurtowniami ale zawsze możemy zweryfikować moje możliwości z tym co zaproponuje wykonawca

    Do darek 2009 koszt prawdopodobnie 1m2 stan otwarty około prawdopodobnie gdzieś tak jakoś między 1700 a 1800 zł . za m2
    Stan surowy zamknięty jest mi na razie nie znany choć mam wyceny paru firm od okien aluminiowych i nie wygląda to dobrze .!

    Podziękowania za wsparcie dla wszystkich czytających tych którzy się wpisują i tych którzy tylko przemykają bez śladu.

    .



    dziennik -Parterowy dom kostka z wnęką
    dom parterowy 213m2.-Bloczek H+H 25(400),styropian 20cm EPS-0,37-podłoga 20cm.EPS-80-0,38.dach płaski styropian 25-28cm.membrana bauder.okna trzy szybowe Ug=0,6 Ucw=0.8-1.2 wentyl. mechaniczna z odzyskiem ciepła wymiana 350m3/h.piec kondensacyjny jednofunkcyjny ,zasobnik 150l ogrzewanie podłogowe,sterownik pogodowy,biologiczna oczyszczalnia,studnia,fotowoltaika 5kw na dach
    .

Strona 3 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony