dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 14
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 307

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewenementka

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-040
    Posty
    57

    Domyślnie projekt Z273 pracownia STUDIO Z500

    Witam,
    czy ktoś może zaczął juz budowac lub zastanawia się nad nowym projektem Z500 , a mianowicie Z273 ???

    Link: http://http://z500.pl/projekt/Z273,K...ne-ogolne.html


    Ja właśnie kupiłam projekt, załatwiam formalności do pozwolenia, i jak się uda z pogodą to planuje pod koniec września zacząć.

    Co myślicie o tym domku?
    pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez ewenementka ; 23-05-2013 o 08:49

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pozmieniałabym rozmieszczenie okien.
    Od jakiej strony świata macie wjazd na działkę?

    Takie drobne zmiany:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-05-2013 o 19:45

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    annamadness

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam

    Bardzo nam się podoba ten projekt i już w sumie jesteśmy zdecydowani na niego na 100 %.
    Oczywiście nie obejdzie się bez drobnych zmian w projekcie..

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewenementka

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-040
    Posty
    57

    Domyślnie

    Wjazd na działke mam od północy ( wejscie do domu jest od północy), a projekt jest w odbiciu lustrzanym.

    To okienko które zaznaczyłes poleciłam architektowi usunąć, a wogole okna pokojowe pozmniejszac, bo w projekcie są 180x140 co na takie malutkie pokoje jest za duze.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam.
    Czy konstrukcja wiązarów przewiduje jakiś mały strych czy jest to raczej nie możliwe ?
    Pytanie do osób, które mają już projekt i mogą to sprawdzić

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewenementka

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-040
    Posty
    57

    Domyślnie

    witam, mam projekt kupiony, jednak jest w adaptacji wiec dokladnie nie mogę dać info co do rozmieszczenia tych wiązarów, jednak "mały stryszek" jest, właz też jest w projekcie także wejście jest .


    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ewenementka ; 22-03-2014 o 06:52

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    A porównywałaś może czy tradycyjna więźba nie wyjdzie taniej od wiązarów ?
    Bo ja się mocno zastanawiam czy nie przeprojektować

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewenementka

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-040
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12michal Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź.
    A porównywałaś może czy tradycyjna więźba nie wyjdzie taniej od wiązarów ?
    Bo ja się mocno zastanawiam czy nie przeprojektować
    Nie porównywałam konkretnie dokładnych cen, jednak przy wiązarach, ich dół jest jednocześnie konstrukcją stropu. przez co zaoszczędzamy na budowie stropu przy tradycyjnej więźbie, i w sumie to wyjdzie tak samo, przy czym wiązary są jakościowo lepsze jesli chodzi o drzewo ( bardziej suche). no i czas ich zamontowania to 1 dzien, a nie pare dni jak to ma miejsce gdy strop konstruuje cieśla.
    Strop oczywiscie jest drewniany, mimo że na niektórych stronach stronach www z projektem jest info o terivie
    Ostatnio edytowane przez ewenementka ; 11-06-2013 o 13:18

  9. #9

    Domyślnie

    Jak postępy ?
    Adaptacja gotowa ?

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewenementka

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-040
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12michal Zobacz post
    Jak postępy ?
    Adaptacja gotowa ?
    Narazie instalatorzy projektują przyłącza, myślę że do 2-3 tyg będzie złożone wszystko do pozwolenia

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    annamadness

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    10

    Domyślnie

    Jakie zmiany wprowadziłaś ? Okna rzeczywiscie są duże i tez się zastanawiam czy nie pozmniejszać...No i koniecznie planuję gdzieś wcisnąć garderobę...choćby malutką..Zmieniałaś coś w kuchni? Marzy mi się wyspa ... A u Ciebie jak bedzie?

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewenementka

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-040
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał annamadness Zobacz post
    Jakie zmiany wprowadziłaś ? Okna rzeczywiscie są duże i tez się zastanawiam czy nie pozmniejszać...No i koniecznie planuję gdzieś wcisnąć garderobę...choćby malutką..Zmieniałaś coś w kuchni? Marzy mi się wyspa ... A u Ciebie jak bedzie?
    Okna zmniejszyłam w kazdej sypialni, na tak małe pokoje nie potrzeba aż tak dużych okien,
    pomniejsyzłam w łazience i zlikwidowałam to małe okno w jednej sypialni,
    jeśli chodzi o kuchnię, to też MUSZĘ miec wyspę ale to dopiero na etapie budowy będe się zastanawiac gdzie ją zmieszcze .


    Co do dachu, to nie polecam go podnosić do 30 stopni jeśli niechcesz poddasza użytkowego, ponieważ po pierwsze tam i tak jest wysoko, a po drugie sąsiad zbudował dom bardzo podobny z pracowni z500 i podniósł sobie dach, to wygląda to trochę jak stodoła.. ten dom w standardzie jest za mały moim zdaniem na tak wysoki dach, ale każdy ma swój gust i każdemu podoba się co innego

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anitka i Pawel

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Tarnow
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam kolegów i koleżanki ,ja też zaczynam w maju ,moja przygode z Z273 w wersji standard praktycznie bez zmian (dla nas rozkład pomieszczeń jest optymalny) ,jedynie dach bedzie tradycyjna wieżbą ,strop drewniany.Sciany z Thermopora LEYERA 25 P-W,działówki Solbet.Mam umówiona firme do stanu SSO (fundamenty,sciany,działowki,dach łacznie z kryciem) wykopy w moim zakresie za 22tys.Co myslicie o tej cenie.Budżet na budowe 250 tys.do zamieszkania.Materiały srednia półka cenowa (bez fajerwerków),podłogówka na całosci,piec gaz.kond.,oraz kominek z płszczem jako alternatywa.Bez zadnych PC,Reku itp.Jak myslicie damy rade w tej cenie.
    Jeszcze pytanie do Michała,tez musze mieć wejscie od południa ,jak u Ciebie jest z doswietleniem połnocnej strony nie jest ciemno w tych pokojach,zastanawiam sie czy zostawiac to okno na wsch.str.(a moze go nawet powieksze do120)
    Na razie tyle (jak na pierwszy post ,to i tak dużo )
    POZDRAWIAMY WSZYSTKICH I TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anitka i Pawel Zobacz post
    Witam kolegów i koleżanki ,ja też zaczynam w maju ,moja przygode z Z273 w wersji standard praktycznie bez zmian (dla nas rozkład pomieszczeń jest optymalny) ,jedynie dach bedzie tradycyjna wieżbą ,strop drewniany.Sciany z Thermopora LEYERA 25 P-W,działówki Solbet.Mam umówiona firme do stanu SSO (fundamenty,sciany,działowki,dach łacznie z kryciem) wykopy w moim zakresie za 22tys.Co myslicie o tej cenie.Budżet na budowe 250 tys.do zamieszkania.Materiały srednia półka cenowa (bez fajerwerków),podłogówka na całosci,piec gaz.kond.,oraz kominek z płszczem jako alternatywa.Bez zadnych PC,Reku itp.Jak myslicie damy rade w tej cenie.
    Jeszcze pytanie do Michała,tez musze mieć wejscie od południa ,jak u Ciebie jest z doswietleniem połnocnej strony nie jest ciemno w tych pokojach,zastanawiam sie czy zostawiac to okno na wsch.str.(a moze go nawet powieksze do120)
    Na razie tyle (jak na pierwszy post ,to i tak dużo )
    POZDRAWIAMY WSZYSTKICH I TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI
    cenę macie bajerancką, jeśli to nie tajemnica to proszę namairy na firmę budującą
    [email protected]

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anitka i Pawel

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Tarnow
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    7

    Domyślnie

    Wyslalem ci na priva.

  16. #16

    Domyślnie

    do 12michal : Czy można wiedzieć ile wydałeś do tej pory i co jeszcze zostało Ci do zrobienia ? Czy kwota do wprowadzenia wg Ciebie obejmuje też meble do kuchni sprzęt ewentualny stół, komodę itd.itp. ?

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karolina8

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Czy posiada ktoś zestawienie materiałów budowlanych tego domku i mógłby wysłać na e-mail ?

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rico89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Chyba wszyscy zapadli już w sen zimowy Może jest tu ktoś w mojej sytuacji, mianowicie szukam wykonawcy na SSO. W przyszlym roku chcemy zamknąć dom dachem i czekać kolejny rok aby ruszyć dalej. I teraz pytanie ile mniej wiecej placiliscie za robocizne ? ile z materiałem ? i co najwazniejsze ile wczesniej pasuje mieć ekipę zaklepaną Domek stawiam w małopolskim, niedaleko podkarpackiego więc ceny robocizny powinny być mniejsze niż "na zachodzie" kraju

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pepa
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    128

    Domyślnie

    Sen zimowy....chyba nie...zobacz na dzienniki. ...my dzisiaj wylewalismy strop.
    Ja za sso ( ale mialam zmiane z wiazarow na wiezbe +w połowie domu uzytkowe poddasze) płace 28 tys .Nam ekipa zrezygnowala 3 tyg przed budową,a byli zaklepani pół roku wcześniej wiec tak. I szybko cudem znalezlismy następną też ok 3,4 tyg przed rozpoczęciem .Jak znajdziesz, dogadasz sie -podpisuj od razu umowę .

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anitka i Pawel

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Tarnow
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał rico89 Zobacz post
    Chyba wszyscy zapadli już w sen zimowy Może jest tu ktoś w mojej sytuacji, mianowicie szukam wykonawcy na SSO. W przyszlym roku chcemy zamknąć dom dachem i czekać kolejny rok aby ruszyć dalej. I teraz pytanie ile mniej wiecej placiliscie za robocizne ? ile z materiałem ? i co najwazniejsze ile wczesniej pasuje mieć ekipę zaklepaną Domek stawiam w małopolskim, niedaleko podkarpackiego więc ceny robocizny powinny być mniejsze niż "na zachodzie" kraju

    czesc
    ja jestem z Tarnowa mialem firme pana Mirka z Szynwałdu budowalem w czerwcu ten domek sprytne chlopaki nie pijace ,za SSO łacznie z dachem (zmieniałem na wiezbe) i kryciem blacha zapłacilem 22000 zł.W moim zakresie byla tylko koparka .Jesli idzie o koszt SSO z materiałem to wyszło ok.75000.Jak byłby pan zainteresowany moge wysłac nr.tel do MIRKA na PRIVA.

Strona 1 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony