dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 16
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 307
  1. #241

    Domyślnie

    U mnie porządki wokół budynku
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150708_101936.jpg
Wyświetleń:	329
Rozmiar:	76,0 KB
ID:	324526   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150708_163338.jpg
Wyświetleń:	336
Rozmiar:	70,6 KB
ID:	324528   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150708_163321.jpg
Wyświetleń:	314
Rozmiar:	62,3 KB
ID:	324527   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150711_162112.jpg
Wyświetleń:	346
Rozmiar:	77,4 KB
ID:	324529  

  2. #242

    Domyślnie

    Fajnie, zazdroszcze ze juz jestes na tym etapie

  3. #243
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12michal Zobacz post
    U mnie porządki wokół budynku

    bardzo fajny płot, swego czasu rozmyślałem jak zrobi murki pod takie płoty, może się zainspiruję Twoim wykonaniem

  4. #244
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pepa
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    128

    Domyślnie

    a przed nami ....dopiero fundamenty

  5. #245

    Domyślnie

    Pepa to najfajnieszy etap bo wszystko rosnie w oczach uszy do gory i powodzenia

  6. #246
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pepa
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    128

    Domyślnie

    biella -a tak w ogóle to wczoraj się dowiedzieliśmy że murarz nas olał.....tylko zapomniał nas o tym powiadomić.
    Tylko śmiać się z tego zostało a mielismy zaczać 17 go /sierpnia.....

    HOP HOP !!!!!czy ktoś tu jeszcze zagląda????

  7. #247

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepa Zobacz post
    biella -a tak w ogóle to wczoraj się dowiedzieliśmy że murarz nas olał.....tylko zapomniał nas o tym powiadomić.
    Tylko śmiać się z tego zostało a mielismy zaczać 17 go /sierpnia.....

    HOP HOP !!!!!czy ktoś tu jeszcze zagląda????
    Jak to olalł?
    Ktorych ostatecznie wybraliście?

  8. #248
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pepa
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    128

    Domyślnie

    Korzeń,jeszcze nie wybraliśmy tak na 100%....bo jeden ma termin wolny ....-na wiosnę (Twój murarz ),
    nastepny za 3 mce ,a ten co może od np.września to "też coś"......cięzko jest teraz na nowo kogoś :zaklepać"....wszyscy zajęci
    i na dodatek żeby nie było....w zgłoszeniu na budowe też są braki((( Masakra....
    jak w tym roku zaczniemy -to chyba nawet nie uwierzę ....

  9. #249

    Domyślnie

    Witam.
    Zastanawiam się grubo nad zmianą projektu z małego 75m2 na Z273a. Boję się trochę, że mnie przerośnie.
    Jest opcja postawić ten dom do stanu developerskiego - z wszystkimi instalacjami, bez poddasza użytkowego, bez fajerwerków, bez działki, płotu iitp. w kwocie 150-200tyś? Bym się skłaniał przy bardziej ekonomicznej wersji
    Przyłącza na działce. Niestety nie posiadam umiejętności budowlanych i raczej wszystko będzie zlecone. Piec pellet lub ekogroszek. woda z wodociagu.

    I jest może ktoś kto buduje lub wybudował ten dom z okolic kujaw czy pomorza? Chętnie bym obejrzał na żywo

  10. #250
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ronifcb

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    WW
    Posty
    124

    Domyślnie

    Jezeli nie liczyc działki i plotu to bez problemu zmiescisz sie w 200 tyś do stanu deweloperskiego ,a może i sporo więcej zrobisz za tą kwotę.Ja mam garaz 37m2 do tego strop lany,dachówka na dachu dość dobre okna i drzwi i stan surowy zamknięty z instalacjami plus tynki wyszło około 200 tyś ,ale jeszcze dokłądnie nie liczyłem

  11. #251

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz, zamówię zestawienie materiałów i przemyślę sprawę. Podoba mi się ten projekt i w sumie nawet by się wpasował ładnie w moją działkę bez większych zmian.

  12. #252
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał adski Zobacz post
    Dzięki za odpowiedz, zamówię zestawienie materiałów i przemyślę sprawę. Podoba mi się ten projekt i w sumie nawet by się wpasował ładnie w moją działkę bez większych zmian.

    Stoję własnie przed takim samym wyborem zakupu z273a. Ale wpadł mi w oko jeszcze projekt Lena Bobo

    http://pi3.tcdn.pl/wd/p/7/Lena-Bobo-0y_big.png

    wnetrze prawie takie samo jak Z273a z tym, ze ma spiżarnię, spokojnie można wykonać kilka zmian i bedzie i garderoba i jakieś pomieszczenie gospodarcze. Sama kotłownia większa z niż w z273a. Salon jest mniejszy, jest taki jak w z273 ale nam chyba wystarczy
    Ale za to sypialnia jedna ma 16m2

    z273 ma swoj urok, także wybór cięzki
    Ostatnio edytowane przez lambert86 ; 17-08-2015 o 07:42

  13. #253
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    Mam do Was pytanie, bo narodził się problem...

    otóż kupując gotowy projekt, chcę wprowadzić kilka zmian (wielkość i rozmieszczenie okien, przeniesienie tarasu, powiększenie łazienki, dodanie drzwi, i podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak).

    mając taki projekt zlecam adaptację, w odpowiedzi otrzymuję:
    Za adaptację architektoniczną budynku mieszkalnego jednorodzinnego jest to koszt 1000 zł + dodatkowe opłaty za wprowadzenie
    zmian w projekcie, jeśli chodzi o takie zmiany jak zmiana gabarytów okien
    to będzie to koszt 100 zł za zmiany na jednym rysunku czyli np. jeśli
    zmieniamy tylko okna od strony frontowej na parterze to następują zmiany
    na rysunku rzutu parteru i elewacji frontowej jeśli jeszcze np. na
    poddaszu elewacji tylniej to na poddaszu i elewacji tylniej (czyli
    zmieniamy 4 rysunki - koszt 400 zł itd.). Zmiany związane z podzieleniem
    łazienki na pół to będzie koszt ok. 100zł natomiast podniesienie
    ściany kolankowej o 1 bloczek będzie to koszt 500 zł.
    Należy pamiętać iż należy każdą z branż adaptować (cena instalacji
    sanitarnej bez zmian jest to koszt 300 zł, elektrycznej jest to koszt 300
    zł) - o ile państwo chcą aby też to adaptować.

    Po co i w jakim celu wykonuje się adaptację instalacji elektrycznej i sanitarnej? dla kogo to?

  14. #254
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pepa
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    128

    Domyślnie

    ścianka kolankowa o 1 pustak -500 zł ?
    natomiast adaptacja tylko 1000 ????

    niezły mają "pi-ar".... ja za ściankę kolankową o 1 pustak płaciłam...- 100 zł.

    projekt lena bobo ok,chociaż nie ma rozgranieczenia między salonem a częsćią nocną (głownie chodzi mi o pierwszy pokoj za salonem) , a jak wiesz w z273 jest małe wc w korytarzu,więc tak bardzo nie będzie się niosło.....,w lenie nie podoba mi sie ten korytarzyk długi ,wąski, ciasny...

    wielkość okien chcesz zmienić w którym projekcie????? widziałeś na żywo z273 ?
    ja odradzam zmniejszanie wielkości,w parterówce większe okna są na +, a takie własnie są w z273 .
    pozdrawiam!

  15. #255
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    z tą ścianką kolankową to może dlatego, że w projekcie jej nie ma? jest tylko murłata na stropie...


    co do okien to na 100% nie jestem pewny czy zmniejszać, chcemy przeniesc okno tarasowe na ścianę z oknem tę gdzie "jadalnia", gdyż działkę mamy 33m po szerokości i wyjście byłoby na ogród, a za domem będzie 8m około.

    oddzielenie części dziennej od nocnej nie jest takie tragiczne, w z273 brakuje nam troszkę tej spiżarni. w lenie powiększymy małą łazienkę kosztem pokoju, gdzie będzie szafa zabudowana i przedzielimy ją na pół, w połowie wc z prysznicem, a w drugiej połowie planujemy wyłaz na poddasze i jakieś pomieszczonko gospodarcze.

    martwi nas ta cała adaptacja... bo chcą robic adaptacje jakis instalacji ale nie wiem po co? i czy to sięw ogole robi?
    architekt widząc nasze wątpliwości i wymagania co do zmian, zaproponował w cenie ~3000 wraz z adaptacją projekt indywidualny z naniesionymi zmianami o ktorych pisalem, będzie on na bazie z273/lena bobo

  16. #256
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pepa
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    128

    Domyślnie

    za 3000 projekt indywidualny już z adaptacją ,to na bank bym sie decydowałą
    ja mam cene 3200-3300 za adaptacje + zmiany w z273a ....
    własnie okno jadalniane (chyba było 1.4 x2,7 w oryginale ,zminiłam sobie na 1,5 na 2,00 ,myśłe ze będzie super,też mam wyjscie na ogród,i strona na południe ,więc chciałam koniecznie tylko te okno zmienić na duuuze widząc ten dom na żywo okna wydawały się ok,lub nawet lekko za duze ,ale też dom był w trakcie budowy,więc wiadomo że finalnie będzie inne odczucie.Dlatego zmieniłam tylko wymiar tego jednego okna.
    lambert jak masz czas,to rób indywidualny,zgadzam się że fajnie by było mieć pom,gospodarcze ,chociaz ja będe w swojej zetce mieć je po prostu w ...kotłowni...to też jakies wyjscie...tym bardziej że u nas na 95% gaz .
    chociaż mieliśmy zacząć dzisiaj....nie udało się....i jeszcze jednej cegły na działce nie ma, to mam przeczucie że brakować nam będzie ....garażu...nie na samochód..na ...graty które oczywiście wg mojego Męża "wszystkie przydadzą się"...

  17. #257

    Domyślnie

    Cytat Napisał lambert86 Zobacz post
    Stoję własnie przed takim samym wyborem zakupu z273a. Ale wpadł mi w oko jeszcze projekt Lena Bobo
    Ja byłem już zdecydowany na z273, ale będzie chyba Benedykt II z pracownik Dobre Domy
    http://www.dobredomy.pl/projekt/benedyktII/

    albo Justynian Mały II, ale z dachem kopertowym.

    http://www.dobredomy.pl/projekt/justynianMalyII/

    W zasadzie Justynian ma najlepszy układ pomieszczeń.

  18. #258
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał woj_tas Zobacz post
    Ja byłem już zdecydowany na z273, ale będzie chyba Benedykt II z pracownik Dobre Domy
    http://www.dobredomy.pl/projekt/benedyktII/

    albo Justynian Mały II, ale z dachem kopertowym.

    http://www.dobredomy.pl/projekt/justynianMalyII/

    W zasadzie Justynian ma najlepszy układ pomieszczeń.

    oba są fajne, ale ten z koperta na dachu najlepszy. Btw z273 podoba mi sie, ale brakuje mu troche, nawet w wersji z273a to powiększenie jak dla mnie szału nie robi. Kotłownie w lenie od strzału mam większą, i jeszzce bonusy
    ale za cholerę nie mogę podjąć decyzji...
    w lenie mam juz terivę, mam już klasyczną więźbę, zostaje tylko płyta fundamentowa i ta nieszczęsna ścianka kolankowa.
    przypuszczam, ze jakby była w projekcie to jej podniesienie to kier. bud by zrobił, a jak jej nie ma wcale to aby ją utworzyć trzeba wyliczyć .. i koszty rosą ..
    z273 ma już podniesioną ściankę w standardzie i z tym ma przewagę. ale brakuje znów spiżarki, garderoby, w lenie dodatkowo sypialnia ma 16m2 to tez mi odpowiada - będzie swoj kąt troszkę większy

  19. #259

    Domyślnie

    Lena Bobo ma kilka minusów:
    1. Brak podcienia tarasowego
    2. Mały wiatrołap bez miejsca na szafę
    3. Wejście jest wprost do salonu
    4. Duży podcień wejściowy - moim zdaniem niepotrzebny.

    Nie znam dokładnych wymiarów pokoi, ale pokój 10,6 m wydaje się trochę ciasny.

  20. #260

    Domyślnie

    Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest kupno takiego projektu, w którym nie trzeba robić zmian. My w z273a nie zmienialiśmy nic. A jeśli cokolwiek bym zmieniał to wszystko klepie kierownik budowy jako zmiana nieistotna.
    Po co ściany kolankowe w parterowym budynku? Lepiej kupić z poddaszem użytkowym gdzie to jest.
    A pracownia z500 jest bardzo droga jeśli chodzi o coś więcej niż tylko projekt. Mnie za podatawową adaptacje bez zmian krzyknęli 2500zł. A zrobiłem za 1200zł u architekta w okolicy.
    Z273a jest bardzo kompaktowym domem i takim pozostanie.
    Kotłownia spokojnie zmieści piec na ekogroszek. Chociaż jeśli jest gaz.... Ale to już temat na inny wątek.
    Sam mam pompe ciepła - ale co do kosztów wypowiem się w maju przyszłego roku.

Strona 13 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony