dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qazimodo

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-261
    Posty
    87

    Domyślnie sposób na sufit z GK

    Witam.
    Jesteśmy na etapie prac związanych z podwieszaniem sufitów na poddaszu. Konstrukcja dachu jest oczywiście drewniana. Stelaż od płyt GK choć robiony krzyżowo 60x40cm w dużej mierze podczepiony jest też pod belki poprzeczne (spinające dach). Te oczywiście leżą częściowo na ścianach. Boją się jednak że belki będą pracowały a co za tym idzie sufit z płyt GK będzie pękał. Wykonawca proponuje na łączeniach płyt dać gips uniflota z włóknami szklanymi a dodatkowo całość sufitów (wraz ze skosami) pokryć siatką elewacyjną którą wtopi na cekol. Twierdzi że taka konstrukcja nie będzie pękać? Na łączeniach sufit ściana - akryl.
    Czy to poprawna technika?
    Pewnie większość z budujących przerabiała ten problem - proszę o pomoc.

  2. #2

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    z tego co czytałem w innych tematach na FM nie ma w 100% skutecznej ochrony przed pękaniem, mówi się że zawsze coś pęknie. Ja robiłem łączenia na siatkę i Acryl Putz ze śnieżki i nic puki co nie pęka. Najbardziej newralgicznym punktem jest styk okien dachowych z płytami i ścian z płytami. Sufit pracuje a ona i ściany nie, ale po to jest akryl
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kacza58

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Hej , Pracowałem w Niemczech długi czas i zawsze jak robiliśmy sufity podwieszane a tym bardziej skosy , to na łaczenia rg dawaliśmy flizeline i knaufa uniflota , na przy oknach tylko i wyłącznie akryl super strong . Powodzenia

  5. #5

    Domyślnie

    na FM jest specjalny wątek na temat poddaszy - poczytaj. Jako inwestor wiem, że może pękac, ale jako wykonawca (nauczyłem się i otworzyłem swoją działalność w tym zakresie) wiem, ze na wszystko są sposoby, żeby nie pękało

    vario albo uniflot, taśmy amerykańskie, albo podobne, odpowiednio wykonany stelaż i nie pęknie, albo inaczej - nie powinno
    przynajmniej mi się już nie zdarza, żeby pękało

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony