dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1

    Domyślnie

    Droga Redakcjo,
    Przy okazji jedengo z wątków http://www.forum.murator.com.pl/view...um=34&start=30 o elektrowaniach wiatrowych i kolektorach słonecznych wyszedł pomysł, żeby stworzyć nowy dział poda szeroko rozumianym tytułem "Zrób to Sam", gdzie forumowicze majsterkowicze mogliby się wymieniać pomysłami i doświadczeniami w samodzielnym wykonywaniu urządzeń, prototypów bądź eksperymentalnych pomysłów dotyczących utrzymania i funkcjonowania domu i działki. Pomysłem omawianym było samodzielne wykonanie próżniowego kolektora słonecznego.

    Prosimy o utworzenie nowego działu bądź o sugestię, gdzie umieścić wątki o podanej tematyce.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Maco dnia 2002-07-05 21:09 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Maco dnia 2002-07-05 21:11 ]</font>

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Przyłączam się do proźby Maco. Wiele rzeczy można wykonać samemu i nie trzeba za to wydawać dużych sum w których ukryte są zarobki firm.

  3. #3

    Domyślnie

    Ale w jakiej formie to ma być?Ktoś zgłasza problem i czeka na opis.Czy od razu z"wynalazkami"?Mario

  4. #4

    Domyślnie

    Popieram!!! Taki dział będzie super!!!

  5. #5

    Domyślnie

    Mario,
    Ja myślałem że ktoś raczej ogłasza swój pomysł a najlepiej już wykonane urządzenie. Tak jak to zrobił młody w wątku o elektrowniach wiatrowych i kolektorach (patrz link w pierwszym poście).
    Myślę, że nowy dział będzie lepszy bo wtedy poszczególne wątki będą opisywać jeden pomysł/urządzenie

  6. #6

    Domyślnie

    Widzę tu duże ograniczenie wynikające z braku możliwości zamieszczania rysunków i/lub szkiców. Mam techniczne wykształcenie i wiem, że jeden prosty rysunek jest o wiele więcej wart niż kilka stron opisu, który, w przypadku bardziej skomplikowanych rzeczy, może być (opis) powodem nieporozumień. Wiem, że da się wysłać rysunki mailem, itd., ale to już nie to samo co ich publikacja na forum.

  7. #7

    Domyślnie

    Masz rację ryniu, że jeden dobry rysunek to więcej niż parę stron opisu.
    Dałbym głowę, że w jakiejś wiadomości widziałem kiedyś obrazek ! Jak przeglądam FAQ to jest tam możliwość umieszczania obrazków w wypowiedzi ale musi to być obrazek istniejący gdzieś w Internecie.

    Myślę, że nawet bez obrazka funkcją jaką spełniałby taki dział to skrzynka kontaktowa zapaleńców, którzy i tak będą musieli się porozumieć w sprawie detali.

    W końcu To Forum działa bez obrazków a jest bardzo techniczne i mnóstow można porad uzyskać.
    Gotowe przepisy z dokładnym opisem od AdoZ chyba nie padowałyby tutaj (są oddzielne strony poświęcone bardzo szczegółowo takim pomysłom).

  8. #8

    Domyślnie

    A co z "prawami autorskimi",myślę że nie będzie problemów.I jeszcze taka myśl mnie naszła:ktoś może"sprzedać"cudzy patent co wtedy?(myślę że stważam problemy ale lepiej się upewnić,no nie?)Mario

  9. #9

    Domyślnie

    Masz rację mario.
    Chociaż podejrzewam, że jeśli jakiś pomysł będzie na tyle rewelacyjny, że powinien zostać opatentowany sam "wynalazca" będzie tego świadom i zamiast na forum poleci do urzędu patentowego.

    Ja raczej oczekuję pomysłów jak z dostępnych materiałów zrobić coś samemu, coś co można kupić gotowe a zrobienie tego samemu daje 1. Satysfakcję i 2. Oszczędności

  10. #10

    Domyślnie

    Już mam pierwszy:tzw.bruzdownica(do robienia bruzd pod kable i inne instalacje)bylem w potrzebie a w sklepach zero przyrządzik ten kosztuje ok.20 kilka zetów więc:wziąść kawałek rurki1\2cala+kawałek blachy stalowej(stara piłka do drewna)zrobić z tego paseczka coś jak U i przymocować na końcu rurki koniecznie na dwie śruby z wywierceniem w twardej stali poradziłem sobie wybijając otwory starym wiertłem UWAGA! na odpryśnięcia trzymać najlepiej przez kombinerki,następnie rurkę lekko odgiąć.Do B-K i bloczków gipsowych-SUPER.Koszt zerowy robocizna pół godz.Mario


  11. #11

    Domyślnie

    No właśnie.
    Taki dział właściwie powinien oprócz "Zrób to sam" nazywać się jeszcze "Pomysłowy dobromir".

    Brawo !

  12. #12

    Domyślnie

    Na drugie imie mam McGywer.A w partyzantce miałem pseudonim"Bystry".Mario

  13. #13
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Zwykle reagujemy na dobre pomysły. Ten wydaje się nam nie do końca udany. Ale może będzie tu więcej argumentów i przykładów.
    Pozdrawiamy
    Redakcja

  14. #14

    Domyślnie

    Początki zawsze są trudne.U mnie się sprawdził.Mario

  15. #15

    Domyślnie

    Redakcjo,
    Rozumiem, że "więcej argumentów" dotyczyło nowego działu a nie "bruzdownicy" Maria...

    Jesli tak, to na razie nowych argumentów 'za' chyba nie będzie ale byłoby bardzo miło (i raczej kulturalnie) usłyszeć argumenty 'przeciw' ...

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    On 2002-07-10 15:30, Maco wrote:
    Jesli tak, to na razie nowych argumentów 'za' chyba nie będzie ale byłoby bardzo miło (i raczej kulturalnie) usłyszeć argumenty 'przeciw' ...
    no fakt...
    ...zwłaszcza, że na forum MuratorDom jest dział "Moje pomysły i wynalazki"!
    widać ktoś tam miał jednak jakieś "za"

  17. #17

    Domyślnie

    A redakcja nie uzasadniła dlaczego jej się ten pomysł nie do końca podoba!

  18. #18

    Domyślnie

    Spokojnie, Redakcja musi mieć czas na przemyślenie tematu.

  19. #19

    Domyślnie

    Myślę że ten dział ma usprawniać i ułatwiać prace na budowie.Nie wszyscy wszystko wiedzą,czasami drobna rzecz potrafi w znacznym stopniu ułatwic pracę.Pora przejść do czynów-dyskusji co dobre co lepsze to mamy oporowo(na Wiejskiej).Pozdrawiam Szanowną Redakcję(za zainteresowanie się moją skromną osobą).Mario

  20. #20

    Domyślnie

    Oczywiście że taki dział będzie istniał na naszym forum Muratora bo przecież redakcja takiego szanowanego się pisma dba o to aby czytelnicy byli zadowoleni ze współpracy.
    A tak poważnie to szanowna Redakcjo przecież z Waszej strony to tylko nowy dział forum - czyli następnych kilka kB na serwerze, a cała reszta to już nasza rzecz. Chyba gorsza byłaby sytuacja gdybyście utworzyli dział na którym nikt by nic nie pisał, bo to by nic nie wnośiło, a ta sytuacja jest chyba "marketingowym marzeniem" gdy klient zwraca sie z prośbą, której spełnienie może tylko pomóc Gospodarzowi!
    Czyż nie???

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony