dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie jaki sprawdzony napęd do bramy przesuwnej polecacie

    jak w temacie potrzebuje dobrego polecenia brama długości 3,5m, przy okazji co uważacie o bramach firmy konsport

  2. #2

    Domyślnie

    Tylko renomowanych firm :Nice,faac.Gwarantowane wieloletnie działanie bez awarii.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    z nice bym polemizował...

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MargolFi

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-808
    Posty
    13

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o napęd do bram to raczej faac. W tym momencie chyba najlepsza i najpopularniejsza firma. Z kolei konsport jest mało popularny, nie słyszałem wprawdzie negatywnych opinii o nich, ale lepiej postawić na sprawdzonych producentow.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał fantomek24 Zobacz post
    z nice bym polemizował...
    Czyżby nice podupadł,są jakieś potwierdzone statystyki psucia się modeli.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal194 Zobacz post
    Czyżby nice podupadł,są jakieś potwierdzone statystyki psucia się modeli.
    No tez się zastanawiałan nad Nice albo FAACem. Od firmy, ktora robiła mi 2 lata temu ogrodzenie i brame dostałam kontakt na przedstawiciela f-my King, włoskie napędy, słyszeliście cos o nich? Nikogo od Nice i FAAC-a nie mają, ale odradzali mi Nice, bo ostatnio podobno było sporo reklamacji na i ich zdaniem Nice zeszło na psy. Nie posądzam ich o działania antykonkurencyjne, bo jednoczesnie o FAAC-u dobrze sie wypowiadali.

    Pozdr
    zielony_listek
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  7. #7

    Domyślnie

    Mam FAACA od 5 lat. Bezproblemowo. Ale części zamienne mają drogie. Raz spawałem coś przy bramie i złapało mi masę przez napęd. Poszedł jakiś pierdół chyba odbiornik który mnie kosztował 200zł.
    Ciekawe konkursy z nagrodami:
    www.facebook.pl/valetpropolska

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rjakob

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nice ,FAAC albo CAME, ja polecam Came proste i niezawodne, a w razie awarii sprawny serwis.

  9. #9

    Domyślnie

    Mam FAAC i właściwie wszyscy znajomi również. Ta firma to już chyba legenda wśród napędów pod względem jakości wykonania i bezawaryjności, popularności, pomocy technicznej.

    Zapewne jest też kilka innych dobrych firm, nie warto kupować jedynie marketowego typu no-name. Wcale nie są dużo tańsze, a ryzyko spore.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam NICE już 5 lat jeździ z ciężką bramą - sam mechanizm jest ok ale bardzo awaryjne są fotokomórki w NICE i po paru latach padają ( mnie też to dopadło) - całe szczęście że da się je ominąć.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    A co sądzicie o napędzie firmy BFT Deimos 500 ???
    Przy bramie garażowej mam też BFT i jak na razie dwa lata pracuje bez zarzutu.
    Czy jak kupie napęd Faac do bramy przesuwnej to czy będzie możliwość otwierania obu bram tym samym pilotem (tym od bft lub faac) ?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    A co sądzicie o napędzie firmy BFT Deimos 500 ???
    Przy bramie garażowej mam też BFT i jak na razie dwa lata pracuje bez zarzutu.
    Czy jak kupie napęd Faac do bramy przesuwnej to czy będzie możliwość otwierania obu bram tym samym pilotem (tym od bft lub faac) ?
    Jak kupisz napęd Faac to wystarczy że dokupisz do niego radioodbiornik BFT i będziesz mógł używać do obu napędów pilota marki BFT. Do tego równolegle będziesz mógł używać pilota Faac do napędu bramy ogrodzeniowej.

    A jak kupisz 2 radioodbiorniki, jeden Faac, drugi BFT to będziesz mógł z każdego pilota obsługiwać obydwa napędy, super nie ? Koszt radia to jakieś 100-200 zł

    P.S. napędy do bram garażowych rzadziej się psują, bo nie są narażone na działanie warunków atmosferycznych.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz S1 Zobacz post
    Jak kupisz napęd Faac to wystarczy że dokupisz do niego radioodbiornik BFT i będziesz mógł używać do obu napędów pilota marki BFT. Do tego równolegle będziesz mógł używać pilota Faac do napędu bramy ogrodzeniowej.
    To wtedy montuje się drugi radioodbiornik do faac-a ? Myślałem, że jak oba odbiorniki (faac i bft) pracują na tej samej częstotliwości 433,92 MHz, to można do nich po prostu zaprogramować różne piloty. Źle myślałem ?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    To wtedy montuje się drugi radioodbiornik do faac-a ? Myślałem, że jak oba odbiorniki (faac i bft) pracują na tej samej częstotliwości 433,92 MHz, to można do nich po prostu zaprogramować różne piloty. Źle myślałem ?
    Zobacz jak wielki zarobek stracili by producenci markowych napędów i pilotów gdyby można było każdy pilot do każdego radia zastosować. Może tak napiszę żeby było łatwiej zrozumieć:

    Napęd przesuwny Faac + radio Faac (zawsze jest w zestawie, ale możesz je sprzedać razem z pilotami jeśli chcesz obsługiwać tylko pilotami bft) -> działa pilot Faac

    Napęd przesuwny Faac + radio Faac + radio bft -> działają obydwa piloty (faac i bft) do napędu przesuwnego.

    Napęd garażowy bft z radiem + radio faac -> również obsługa obydwoma pilotami napędu garażowego.

    Podsumowując:
    chcesz mieć tylko piloty bft -> kupujesz dodatkowo radio bft do napędu faac
    chcesz mieć tylko piloty faac -> kupujesz dodatkowo radio faac do napędu bft
    chcesz móc obdługiwać obydwoma rodzajami pilotów napędy -> kupujesz dwa radia
    chcesz mieć obsługę 2 różnych napędów z 2 odpowiednich pilotów -> nic nie robisz i masz najtaniej ale musisz nosić przy sobie 2 piloty

    sam już nie wiem czy czegoś nie namieszałem

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Ok teraz rozumiem. Czyli można zamontować dwa radia do jednego napędu ?
    Kiedyś widziałem napęd nice od środka i tam radio było takie jakby wpinane w płytkę. Nie wiem czy tam było można dwa wpiąć.
    Ale jakbym zdecydował się na napęd bft do przesuwnej (w garażu mam pilot mitto), to będzie działać i tu i tu ? Czy raczej nie polecasz bft ?

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radziej3city

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    124

    Domyślnie

    Podpowiedzcie mi koledzy jaki napęd kupić.Na 230V czy 24V?Chciałem FAACa 740 ale elektryk podpowiada mi że lepiej jak poszukam czegoś na 24V bo nie szarpie.Czy to wystarczający argument?Zaznaczam że brama 4.5m długa i ok 300kg wagi.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Ok teraz rozumiem. Czyli można zamontować dwa radia do jednego napędu ?
    Kiedyś widziałem napęd nice od środka i tam radio było takie jakby wpinane w płytkę. Nie wiem czy tam było można dwa wpiąć.
    Ale jakbym zdecydował się na napęd bft do przesuwnej (w garażu mam pilot mitto), to będzie działać i tu i tu ? Czy raczej nie polecasz bft ?
    1) można 2 radia do jednego napędu, nawet widziałem raz 3
    2) nie wiem czy w 100% napędów tak jest, ale jak masz napęd firmy X to możesz wpiąć tylko radio firmy X w płytę, inne radia musisz podłączyć za pomocą kabelków.
    3) jeśli zdecydujesz się na BFT to musi być ta sama droga radiowa, tu najlepiej podpowie Ci osoba z firmy BFT, można zadzwonić na infolinię.
    4) Ani nie polecam, ani nie odradzam. Polecam za to wybrać montażystę z doświadczeniem, najlepiej z okolicy i wtedy masz duże szanse że każdy napęd będzie długo działał poprawnie.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jackowacko
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-982
    Posty
    37

    Domyślnie

    Fantomek i jak, znalazłeś coś? Zadowolony jesteś? Ja mam zestaw z Beninca dokładniej mówiąc Bull 8OM.S.PM z magnetycznymi wyłącznikami krańcowymi. Nie zacina się, nie skrzypi- naprawdę porządny sprzęt. Jakbyś jeszcze nic nie znalazł, to wyszukaj sobie ten który podałem.

  19. #19

    Domyślnie

    jackowacko ile dałeś za ten sterownik bull 8omspm??? zmieszczę się w dwóch tysiach?

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jackowacko
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-982
    Posty
    37

    Domyślnie

    Płaciłem w cenie promocyjnej niecałe 2 tys. w regularnej cenie kosztuje chyba więcej niż 2 tys. Niemniej jednak automatyka do bram z Beninca warta jest swojej ceny.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony