dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    albucz1

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-284
    Posty
    7

    Domyślnie Dom w budowie a bezpieczeństwo przeciwpożarowe

    Ostatnio czytałem o pożarze mieszkania w trakcie wykończenia, kiedy robotnicy palili przy pyle drzewnym. Byli zatrudnieni bez umowy, więc nie ma mowy o odszkodowaniu, a mieszkania/domu w budowie nie można ubezpieczyć. Zwykła czujka dymu działa tylko dźwiękowo, a co kiedy nie ma mnie na miejscu. Czy są jakieś systemy do zdalnego powiadamiania o pożarze?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czujka dymu/ognia + centrala alarmowa z powiadomieniem gsm?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bolecki

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Alternatywą jest autonomiczny czujnik z możliwością wysyłania smsów - instalujesz łatwo, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Do czasu założenia instalacji alarmowej (o ile wybierzesz taką z czujnikami dymu i centralą z wysyłką sms) możesz mieć w domu, a potem wrzucasz do garażu, domku na działce czy gdziekolwiek. Jak nie chcesz dopłacać do dużej instalacji z czujnikami dymu to zostawiasz w domu. Poszukaj urządzenia o nazwie Firetext. Jak coś chcesz wiedzieć więcej to pytaj tutaj, pytania zadam znajomemu który to ma i odpiszę tutaj. On ma czujnik obok instalacji alarmowej z czujnikami PIR i tymi na oknach.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    albucz1

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-284
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bolecki Zobacz post
    Alternatywą jest autonomiczny czujnik z możliwością wysyłania smsów - instalujesz łatwo, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Do czasu założenia instalacji alarmowej (o ile wybierzesz taką z czujnikami dymu i centralą z wysyłką sms) możesz mieć w domu, a potem wrzucasz do garażu, domku na działce czy gdziekolwiek. Jak nie chcesz dopłacać do dużej instalacji z czujnikami dymu to zostawiasz w domu. Poszukaj urządzenia o nazwie Firetext. Jak coś chcesz wiedzieć więcej to pytaj tutaj, pytania zadam znajomemu który to ma i odpiszę tutaj. On ma czujnik obok instalacji alarmowej z czujnikami PIR i tymi na oknach.
    No brzmi to ciekawie. A jak kosztowo ma się do czujnika + centralki? Ktoś z tego korzystał z tego czujnika z smsami?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał albucz1 Zobacz post
    No brzmi to ciekawie. A jak kosztowo ma się do czujnika + centralki? Ktoś z tego korzystał z tego czujnika z smsami?
    Nie musi to być alternatywa tj albo czujnik z wbudowanymi SMSami albo centralka.

    Można zakupic podzespoły - głównie karta GPRS (nie trzeba kupować centralki na tym etapie). Montuje się to na wstępnym etapie budowy. Będzie wykrywać pożar i powiadamiać np SMSem. Zresztą nie musi to być tylko powiadamianie o pożarze.
    Następnie - jak budowa dojdzie do odpowiedniego etapu - zakupić centralkę alarmową i wykorzystać to co się wcześniej nabyło.

    Dobre tymczasowe rozwiązanie dla osób chcących rozłożyć w czasie koszty alarmu lub bojących się wpływu procesu budowlanego na podzepoły elektroniczne.

  6. #6

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    ciekawe ile pzu życzy sobie za takie ubezpieczenie, bo jak znam tę firmę to pewnie sporo :/

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Podkładek

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warwszawa
    Kod pocztowy
    02-122
    Posty
    1

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że najlepiej to zadzwonić do jakieś firmy, powiedzieć o co chodzi. Potem zadzwonić do drugiej i zapytać o to samo, ewentualnie możesz zweryfikować to co Ci powiedzieli w tej pierwszej firmie. Ja tak robię zawsze, na forach można nie zawsze dobre porady dostać. Tu jakaś http://www.bobson.waw.pl/kontakt.html i taka jakaś do porównania http://www.imtech.pl/kontakt.html. Dzwoń i sprawdzaj

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał albucz1 Zobacz post
    Ostatnio czytałem o pożarze mieszkania w trakcie wykończenia, kiedy robotnicy palili przy pyle drzewnym. Byli zatrudnieni bez umowy, więc nie ma mowy o odszkodowaniu, a mieszkania/domu w budowie nie można ubezpieczyć. Zwykła czujka dymu działa tylko dźwiękowo, a co kiedy nie ma mnie na miejscu. Czy są jakieś systemy do zdalnego powiadamiania o pożarze?
    Dlaczego nie można ubezpieczyć domu w budowie-to bardzo popularne ubezpieczenie. Problemem jest tylko objęcie ochroną ryzyko kradzieży i rozboju, niewiele firm ubezp decyduje się na wystawienie takiego poszerzenia.



    Może coś zaniedbałam albo pomieszałam, ale mam w systemie alarmowym czujkę dymu /na poddaszu/. Moim obowiązkiem jest dbanie o jej czystość aby nie dawała fałszywego sygnału. Jak działa, jak powiadamia agencję ochrony i mnie-na szczęście nie znam, nie było takiej potrzeby...


    Spokojnych Świąt
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony