dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 155 z 155
  1. #141
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Aha, to to czy dom zużywa ponad czy poniżej 30kWh/m2 zależy od tego czy jest 20 czy 30cm styropianu pod podłogą ? Toż to niedorzeczność. Założę się że z powodzeniem można wybudować dom, który z 15cm styropianu pod podłogą ze względu na niewielką powierzchnię podłogi na gruncie w stosunku do całej powierzchni podłogi budynku będzie zużywał <30... a można zbudować i taki co ma 30cm styropianu pod podłogą, 30 pod dachem i na ścianach a nie będzie nigdy zużywał <30 tylko ze względu na swój kształt czy chociażby powierzchnię przeszkleń.
    Piszemy o domach jednorodzinnych jakie się najczęściej spotyka. Oczywiście, że w 10-cio piętrowym wieżowcu - wpływ strat do gruntu na m2 będzie znikomy.
    Może jeszcze raz - mając 20 cm styropianu od gruntu, nie zbuduje Pan izolowanego domu jednorodzinnego jakie się w Polsce buduje - niezależnie od pozostałych izolacji.

  2. #142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Piszemy o domach jednorodzinnych jakie się najczęściej spotyka. Oczywiście, że w 10-cio piętrowym wieżowcu - wpływ strat do gruntu na m2 będzie znikomy.
    Może jeszcze raz - mając 20 cm styropianu od gruntu, nie zbuduje Pan izolowanego domu jednorodzinnego jakie się w Polsce buduje - niezależnie od pozostałych izolacji.
    Bzdury, bzdury, bzdury! Ile można tolerować takiego cudaka?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Piszemy o domach jednorodzinnych jakie się najczęściej spotyka. Oczywiście, że w 10-cio piętrowym wieżowcu - wpływ strat do gruntu na m2 będzie znikomy.
    Może jeszcze raz - mając 20 cm styropianu od gruntu, nie zbuduje Pan izolowanego domu jednorodzinnego jakie się w Polsce buduje - niezależnie od pozostałych izolacji.
    Tylko, ze domy jednorodzinne też się buduje różne - począwszy od parterówek 20x20m a skończywszy na domach składających się z piwnicy, parteru, pietra i poddasza o wymiarach np 10x8m. Więc rzucanie sloganami - bez 30cm izolacji w podłodze...bez odniesienia się do konkretnego przypadku jest absurdalne i nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Tak samo sugerowanie wciskania kiepskich wytrzymałościowo materiałów pomiędzy ściany a fundamenty w celu zmniejszenia przenikania ciepła - w jednym przypadku możliwe, w innym absolutnie niewskazane z powodów konstrukcyjnych i tu jedyne wyjście to izolacja fundamentu od zewnątrz by ściana miała kontakt z fundamentem, który ma w zimie załóżmy 0 stopni a nie - 20.
    Izolacje też są różne, jedne mają wsp. 0,31, inne >0,4.

    Tu uogólnienia zalatują fanatyzmem a nie profesjonalizmem.

  4. #144
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Czy Pan się zgadza ze mną, że granica "dom izolowany" to 30 kWh/,2 rocznie? Bo jak Pan uważa, że należy płaci architektowi za skopany projekt - to nie ma po co się sprzeczac. Dla mnie budownictwo kończy się na 30kWh/2 a za kilka lat tylko zero.
    Szanowny HenoK napisał do dr Dudy na temat 30 - 50 cm styropianu od gruntu - mam nadzieję, że odpowiedź umieści.

  5. #145
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Izolacje też są różne, jedne mają wsp. 0,31, inne >0,4.
    Szanowny Panie - jeszcze raz - współczynnik przewodzenia ciepła materiału podaje się dla warunków stabilnych a to ma naprawdę niewiele wspólnego z przegrodą termiczną w domu.

    Gdyby tak było, że to to samo - to po co izolowac ściany i dach? współczynnik przewodzenia powietrza 0.025W/m2 xK a piachu 2W/m2xK 80 lepiej piach przewodzi niż powietrze

  6. #146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    ...
    Gdyby tak było, że to to samo - to po co izolowac ściany i dach? współczynnik przewodzenia powietrza 0.025W/m2 xK a piachu 2W/m2xK 80 lepiej piach przewodzi niż powietrze
    Tyle że powietrze zewnętrzne odbierze każdą ilość ciepła, grunt nie co wynika z praw fizyki. TB to nie przeszkadza pisać głupoty. Matolstwo na potęgę! Specjalista! Pajaca mamy, tylko czemu akurat pozwala mu się wypowiadać w dosyć poważnych tematach?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #147
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Tylko, ze domy jednorodzinne też się buduje różne - począwszy od parterówek 20x20m a skończywszy na domach składających się z piwnicy, parteru, pietra i poddasza o wymiarach np 10x8m. Więc rzucanie sloganami - bez 30cm izolacji w podłodze...bez odniesienia się do konkretnego przypadku jest absurdalne i nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Tak samo sugerowanie wciskania kiepskich wytrzymałościowo materiałów pomiędzy ściany a fundamenty w celu zmniejszenia przenikania ciepła - w jednym przypadku możliwe, w innym absolutnie niewskazane z powodów konstrukcyjnych i tu jedyne wyjście to izolacja fundamentu od zewnątrz by ściana miała kontakt z fundamentem, który ma w zimie załóżmy 0 stopni a nie - 20.
    Izolacje też są różne, jedne mają wsp. 0,31, inne >0,4.

    Tu uogólnienia zalatują fanatyzmem a nie profesjonalizmem.
    Biorąc dodatkowo pod uwagę, że z wszystkich przegród jedynie ocieplenie podłogi na gruncie jest z przyczyn ekonomicznych niewykonalne, stosowanie cieńszych warstw ocieplenia niż 30cm jest dla inwestora ekonomicznym absurdem. Zatem z punktu widzenia etyki projektant, który nie przedstawia inwestorowi tego rachunku, albo o nim nie wie czyli jest głupcem, albo mu się nie chce czyli jest łajdakiem.
    Dr. Ludomir Duda
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 23-07-2013 o 07:48

  8. #148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Biorąc dodatkowo pod uwagę, że z wszystkich przegród jedynie ocieplenie podłogi na gruncie jest z przyczyn ekonomicznych niewykonalne, stosowanie cieńszych warstw ocieplenia niż 30cm jest dla inwestora ekonomicznym absurdem. Zatem z punktu widzenia etyki projektant, który nie przedstawia inwestorowi tego rachunku, albo o nim nie wie czyli jest głupcem, albo mu się nie chce czyli jest łajdakiem.
    Kolejny idiotyzm pajaca dyżurnego. Twierdzenie że 30 cm i mniej nie jest bzdurą. Można mówić o minimalnym U przegrody a nie o centymetrach ale co tu wymagać od nieuka. 30 cm izolacji takiej jak EPS w przypadku stropodachu będzie na pewno wartością niewystarczającą.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 23-07-2013 o 07:26
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #149
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Przy tych parametrach zainwestowanie nawet w 60cm warstwę styropianu dr Duda
    Szanowny Panie
    Zgodnie z Pana sugestią przeliczyłem opłacalność inwestycji w ponad normatywną izolację podłogi na gruncie dla najtańszych źródeł energii(pomijając węgiel i opony). Przyjąłem koszt kilowatogodziny 0,15zł/kWh co odpowiada peletom i energii z pompy ciepła. Przyjąłem koszt styropianu λ=0,037; 140zł/m3. Zwracam uwagę, że koszty energii z tych dwu źródeł mogą drastycznie wzrosnąć. Także nie uwzględniam kosztów amortyzacji źródeł co by odpowiadało rzeczywistym kosztom wyższym od założonych o min 80%. Dla ostrożnego oszacowania przyjąłem stopę dyskonta 5% co uwzględniając podatek belki odpowiada lokacie na 7% i wzrost cen energii o 10% większy niż inflacja ogólna czyli dla inflacji 2% inflację cen energii 2,2%. Przyjąłem wartość U=0,45 dla podłogi na gruncie zgodnie z WT.
    Dodanie 30 cm styropianu daje NPV30=108zł IRR30=17%
    Dodanie 50 cm styropianu daje NPV30=103zł IRR30=11%
    Biorąc dodatkowo pod uwagę, że z wszystkich przegród jedynie ocieplenie podłogi na gruncie jest z przyczyn ekonomicznych niewykonalne, stosowanie cieńszych warstw ocieplenia niż 30cm jest dla inwestora ekonomicznym absurdem. Zatem z punktu widzenia etyki projektant, który nie przedstawia inwestorowi tego rachunku, albo o nim nie wie czyli jest głupcem, albo mu się nie chce czyli jest łajdakiem. Oczywiście klient ma pieniądze i tym samym zawsze rację i jeśli nienawidzi zielonego i pragnie jego zagłady, wtedy należy projektować zgodnie z WT.
    Pozdrawiam
    Ludomir Duda
    oczywiście upoważniam Pana do przedstawienia mojej opinij na dowolnym forum

  10. #150

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Przy tych parametrach zainwestowanie nawet w 60cm warstwę styropianu dr Duda
    Hehe, dobre sobie, uwzględniono najtańsze źródła energii ale nie uwzględniono węgla którego mamy na 100 lat lub więcej, uwzględniono natomiast pelety. Uwzględniono wzrost cen energii a mamy spadek cen węgla na rynkach światowych, gazu zdaje się także.
    Nie uwzględniono wielu czynników skupiając sie tylko na tej nieszczęsnej podłodze w oderwaniu od całości a Pan powtarza jakieś wywody doktora jak mantrę, czy należy Pan do jakiejś sekty dr Dudy ?

  11. #151
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Nie! Ja to zbadałem jak zacząłem się tym zajmować ( domami izolowanym) Czyli wcześniej niż dr Duda . W latach 90-tych dawałem 30cm styropianu - teraz więcej. Wolę nie być ani głupcem ani tym bardziej łajdakiem.

  12. #152
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Nie! Ja to zbadałem jak zacząłem się tym zajmować ( domami izolowanym) Czyli wcześniej niż dr Duda . W latach 90-tych dawałem 30cm styropianu - teraz więcej. Wolę nie być ani głupcem ani tym bardziej łajdakiem.
    Pewnie się zajmowałeś. Sprzątałeś je, może malowałeś może kafelkowałeś. Więcej raczej nic nie potrafisz.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  13. #153

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Szanowny Panie - jeszcze raz - współczynnik przewodzenia ciepła materiału podaje się dla warunków stabilnych a to ma naprawdę niewiele wspólnego z przegrodą termiczną w domu.

    Gdyby tak było, że to to samo - to po co izolowac ściany i dach? współczynnik przewodzenia powietrza 0.025W/m2 xK a piachu 2W/m2xK 80 lepiej piach przewodzi niż powietrze
    Drobna uwaga wartości te dotyczą materiałów ,,w bezruchu '' o ile w przypadku gruntu ogół tak mamy o tyle powietrze zewnętrzne rzadko pozostaje w bezruchu . Używając twoich teorii obrazkowych wybierz się na spacer w zimowy wietrzny dzień ubrany w wełniane skarpetki i wełniany sweter - co bardziej się wychłodzi stopy? czy korpus ? ( zrób próbę i opisz wrażenia ).

  14. #154
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Drobna uwaga wartości te dotyczą materiałów ,,w bezruchu '' o ile w przypadku gruntu ogół tak mamy o tyle powietrze zewnętrzne rzadko pozostaje w bezruchu . Używając twoich teorii obrazkowych wybierz się na spacer w zimowy wietrzny dzień ubrany w wełniane skarpetki i wełniany sweter - co bardziej się wychłodzi stopy? czy korpus ? ( zrób próbę i opisz wrażenia ).
    Bardzo Pan to słusznie zauważył - w swetrze 2 cm wełny 0.045W/m2 xK stojąc w chłodni - 25st.C będzie Pan miał mniejsze straty ciepła niż na zewnątrz przy 0st.C i lekkim wiaterku.
    A tu fachowcy podają do bk, styropianu, czy wełny w ścianie - współczynniki ze stany stabilnego!!!!

    Co do grunt powietrze - jak Pan widzi - różnica w przewodzeniu jest 80x a ja zbadałem doświadczalnie i podałem, że grunt 6 x lepiej odbiera ciepło niż powietrze za ścianą - jak Pan myśli - wyszło to co Pan pisze? Wg mnie tak. Ruch powietrza poprawił znacznie odbiór - dlatego nie jest 80 x a 6 x!!!

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Bardzo Pan to słusznie zauważył - w swetrze 2 cm wełny 0.045W/m2 xK stojąc w chłodni - 25st.C będzie Pan miał mniejsze straty ciepła niż na zewnątrz przy 0st.C i lekkim wiaterku.
    A tu fachowcy podają do bk, styropianu, czy wełny w ścianie - współczynniki ze stany stabilnego!!!!

    Co do grunt powietrze - jak Pan widzi - różnica w przewodzeniu jest 80x a ja zbadałem doświadczalnie i podałem, że grunt 6 x lepiej odbiera ciepło niż powietrze za ścianą - jak Pan myśli - wyszło to co Pan pisze? Wg mnie tak. Ruch powietrza poprawił znacznie odbiór - dlatego nie jest 80 x a 6 x!!!
    Śmiechu warte. Nowa fizyka a'la TB. On to zbadał doświadczalnie! . Pewnie tak jak tu nam proponuje stanął na bosaka i stwierdził że mu zimno. Cyrk na kółkach.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony