dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Prośba o ocenę wyceny

    Witam,
    to mój pierwszy post na forum - do tej pory skupiałem się na czytaniu jednak nadeszła chwila, gdy chcę zasięgnąć Waszej opinii

    Planujemy budowę domu jednorodzinnego - parter i poddasze użytkowe. Projekt (obecnie w adaptacji) to:
    http://www.galeriadomow.pl/projekty-...ysowej-10.html

    Rozpoczęliśmy teraz wstępny wybór ofert na wykonanie rekuperacji. Rozrzut cenowy jest zatrważający, dzięki forum muratora wiemy już jednak minimalnie czego się wystrzegać. Jedna z interesujących ofert, którą chciałbym poddać Waszej ocenie, zawiera następujące założenia:

    1. materiały i robocizna na rurach SPIRO (instalacja wykonana w 80% z rur spiro) - 6000 netto
    • montaż czerpni i wyrzutni, na kanałach spiro, izolowane termicznie - klimafix gr. 30mm
    • montaż linii nawiewnej i wyciągawej na kanałach spiro, izolowane termicznie - klimafix. gr 30mm
    • montaż trójników i przepustnic - izolowane klimafix. gr. 30mm
    • rozprowadzenie przewodów transportu powietrza przewodami elastycznymi, izolowanymi AF019 typu flex
    • przygotowanie instalacji do montażu anemostatów
    • montaż okablowania pod automatykę i sterownik



    2. montaż rekuperatora - tutaj polecony został Pro-Vent Mistral R400 EC - z silnikami stało-prądowymi - 6700zł netto
    • sterownik RC3
    • montaż układu odprowadzania skroplin
    • uruchomienie i szkolenie


    Całość więc 12700zł netto

    Dom ma powierzchnię użytkową 135m^2, układ pomieszczeń jak na projekcie. W domu mieszkać będą 3 osoby.

    Trochę zastanawiały mnie te kanały elastyczne flex dlatego dopytałem o nie, i dostałem odpowiedź, że przewodami AF19 Flex lub r-vent flex są wykonywane tylko przyłącza do anemostatów.

    Będę wdzięczny za Wasze opinie dotyczące tej wyceny. Wydaje się ona atrakcyjna. Nie wiem tylko jak wg Was wygląda praktyka obecnie - czy nie lepiej całą instalację wykonać ze spiro? Ewentualnie dołożyć 3-4 tys i wykonać ją na kanałach typu uniflex? Gra warta świeczki?
    Ostatnio edytowane przez andrzej.pindor ; 27-11-2013 o 08:16

  2. #2
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    8000zł brutto 23%

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    8000zł brutto 23%
    Adrzeju, witamy na forum Muratora. Za chwilę ktoś odpisze ci w sprawie wyceny. Brzęczkowskiego nie bierz pod uwagę bo to troll. Jest takim małym sprzedawcą któremu kompletnie w biznesie nie idzie więc próbuje gdzie może wciskać to co ma. Dorabia do tego niestworzone teorie po to by klienta złapać na to co mu zalega i czym handluje. Przepraszam, że o tym piszę bo nie tego oczekiwałeś ale mamy tu takiego misia który wszystkim pisze to samo czy tego chcą czy nie. Ignoruj go po prostu.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony