dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    error86

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    12

    Domyślnie Prawo Budowlane- czarna magia czarna dziura i totalna dezinformacja....

    Witam, przepraszam za ewentualne błędy które na pewno się pojawią pierwsze moje kroki na forum Braci Budowlańców

    W zeszłym roku zakupiłem działkę rekreacyjną 600m2, (rodzice mają obok działkę 800m2) czyli 1400m2 jednej działki bo na planie zagospodarowania jak i w dokumentach w gminie figuruje jako jedna działka.

    Rodzice na działce mają tzw. przyczepę Holenderke.
    Chciałbym wybudować domek letniskowy z przeznaczeniem mieszkania od wiosny do jesieni.
    Konstrukcja szkieletowa.

    Nigdzie nie znalazłem (nawet wizyta w gminie nie pomogła) czy i jaki domek mogę wybudować na tzw. zgłoszenie
    w WZ wynika że teren jest przeznaczony na rekreacje. (jest to typowa wieś gdzie zimą to tylko wiatr hula po polach i lasach)

    Jaki domek mogę postawić na zgłoszenie?
    W którymś z nr Muratora migneło mi że,mogę wybudować domek do 35m2 i do 5m wysokości (na wsi) oraz jak by było to miasto to 25m2 i 5 m wysokości. Czy może ktoś moje dane potwierdzić?, oraz jaki rodzaj fundamentu może być zastosowany? czy konstrukcja oparta na słupach z bloczków betonowych czy klasyczny fundament? Jak przepisy prawa regulują komin w takim domu (chciałbym zamontować kominek lub przeszkloną kozę)

    Pozdrawiam i przepraszam jeśli nie wcelowałem z trafnością pytań.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Jeśli zadajesz takie pytanie, to prawdopodobnie nigdy nie wpadł Ci w ręce dokument, jakim jest ustawa o nazwie PRAWO BUDOWLANE.

    Tam jest odpowiedź.

    Możesz sobie zbudować domek gospodarczy.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dominik86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    15

    Domyślnie

    Zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 2 ustawy - Prawo budowlane, nie wymaga pozwolenia na budowę budowa wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki. Taka inwestycja jest na zgłoszenie.

    A co do artykułu w muratorze to dotyczył on budowy altan na rodzinnych ogródkach działkowych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony