dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    ...żwirek zmienił ph gleby na bardzo niekorzystne lub czymś tam ją zanieczyścił (powinien być ponoć płukany).
    Żadne płukanie nie zmieni pH żwirku. Jeśli jest z wapienia/margla/dolomitu itp. to powoli się rozpuszcza i podnosi pH gleby. Będzie tak robił aż się rozpuści ostatnie ziarenko za 1000 a może 10000 lat. Jeśli jest ze skały magmowej, to nie zmienia pH w ogóle.

    Ja bym się nie przejmował pH, bo takie rzeczy się objawiają po wielu latach w postaci słabszego wzrostu a nie nagłego zachorowania, a tulipanowiec w ogóle nie jest drażliwy na tym punkcie.

    Patrzę na to śliszne kółeczko z kostki i domyślam się, że jest osadzone w zaprawie, która też ma swoją grubość i głębokość i w sumie zostaje mu całkiem mało miejsca do życia. To duże drzewo, a w tej chwili ma warunki jak roślina doniczkowa. W takim "kociołku" nagły przybór wody oznacza prawdziwą powódź (i to pewnie teraz było), a z kolei kiedy jest sucho, to podsiąk z okolicznej gleby też jest ograniczony. Ja bym to rozmontował (albo przynajmniej dwukrotnie powiększył) i polepszył glebę - kompost, biohumus - bo to na pewno tulipanowiec lubi.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  2. #2

    Domyślnie

    Czy wiosną odbije? Tak wyglądał mój tulipanowiec w ubiegłym roku. Wczesną wiosną wystartowały liście, był mały przymrozek i liście już nie odbiły. Odbiły natomiast łodygi od korzenia i w dolnej części pnia. W tej chwili odciąłem wszystko co z korzenia, natomiast zostawiłem dwie łodygi z pnia. Jestem ciekaw co będzie wiosną. (około 13letni.)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170909_140228.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	404535  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony