dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Michal_3miasto

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    1

    Question Skrzypiąca 30 letnia podłoga DESKI. Wymiana, renowacja?

    Witam serdecznie

    Mam problem z podłogą w moim domku. Dom ma 30 lat typowy klocek z przełomu z roku 1980.
    Na podłogach we wszystkich pomieszczeniach położone są deski sosnowe na legarach.
    Niestety nie znam ich grubości (jestem właścicielem domu od 2 lat - i zaczynam już myśleć o kapitalnym remoncie).

    Deski są jak na swój wiek w naprawdę niezłym stanie (w moim subiektywnym odczuciu totalnego laika). Niestety strasznie skrzypią. ma to i owszem swój klimat ale mnie już to skrzypienie denerwuje. W niektórych miejscach widać również spore przetarcia lakieru (ogólne ślady eksploatacji i użytkowania). Generalnie nie zauważyłem nigdzie ubytków, gnicia, próchna etc. W domu nigdy nie było wilgoci.

    Jako że czeka mnie kapitalny remont zastanawiam się co zrobić z tą podłogą? Rozważałem położenie paneli ale to chyba byłoby barbarzyństwo biorąc pod uwagę stan desek. Na nowe deski to na pewno mnie nie stać.

    Im bardziej przyglądam się tej podłodze mam wrażenie że te deski są jakby za cienkie. Ojciec twierdzi że to 32mm a to on był pierwszym inwestorem ale ja mam duże wątpliwości - jak na 32mm to chyba za mocno "pracują" przy nacisku ale może to wina legarów ?? - pojęcia nie mam niestety zielony jestem. Cyklinowane nigdy nie były z wyjątkiem kuchni ale tam jest inny plan na podłogę.

    Co doradzacie? Czy takie deski da się jakoś przełożyć i wycyklinować aby były ładne i co ważne nie skrzypiały?

    Po lekturze forum i zdjęciach z renowacji desek na tym forum z opcji paneli już się chyba wyleczyłem - patrząc jakie cuda można zrobić z deską nawet 100 letnią.

    Nie ukrywam że ważny jest dla mnie koszt całkowity. Podłóg do renowacji jest około 140m2. Jakich kosztów mógłbym się spodziewać za m2.

    Druga sprawa to skrzypiące schody.

    Technologia podobna. Betonowe schody a na nich drewno sosnowe. Szczególnie dolne stopnie strasznie skrzypią. Czy takie rzeczy się naprawia, czy taniej będzie robić na nowo ?

    Dla zobrazowania stanu podłóg przesyłam link do zdjęć: https://drive.google.com/folderview?...Xc&usp=sharing
    Ostatnio edytowane przez Michal_3miasto ; 22-12-2013 o 19:40

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony