dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Podłączenie łącznika ciśnieniowego LCA2

    Jak podłączyć instalację elektryczną do włącznika lca ,żeby włączał i wyłączał hydrofor . Hydrofor jest na 380V , przewód jest pięcio żyłowy, jakie przewody muszę użyć żeby wszystko grało , . Pomocy pilne .

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    small7

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    271

    Domyślnie

    Jesli masz piecio zylowy to taki sam uzyj. Choc nie wiem do czego potrzebny jest przewod neutralny dla hydroforu zazwyczaj stosuje sie instalacje cztero zylowa. Byc moze zyla neutralna jest nie podpieta. Co do samego podlaczenia lca to masz w nim dwa rzedy stykow do dolnych stykow podlaczasz trzy fazy zasilajace tj zyly brazowa, czarna i szara i na styki gorne podlaczasz analogicznie zyly z hydroforu. Zyly pe laczysz do zacisku z boku lc (taka srubka m6). Jesli przewod neutralny jest potrzebny to oba przewody zasilajacy i ten od hydroforu musisz razem polaczyc np kostka laczeniowa. Po podlaczniu i uruchomieniu koniecznie sprawdz obroty na pompie hydroforu. Jesli pompa bedzie krecila w przeciwnym kierunku to nalezy zmienic kolejnosc dowolnych dwoch faz zasilajacych pompe (po uprzednim wylaczeniu zasilania)

  3. #3

    Domyślnie

    1) A gdzie bezpiecznik, termik, stycznik, czujnik zaniku fazy, układ kontrolujący kolejność faz.... wiem, pójdzie i bez tego ale jak długo?
    2) Nie wszystkie LCA mają 3 tory prądowe.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    small7

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    271

    Domyślnie

    Ad 1kolega pytał konkretnie o podłączenie lca więc mu wyjaśniłem. Jak wchodzisz tak dalece w szczegóły to zapomniałeś o czujniku suchobiegu dla pompy zestawu hydroforowego. Jeśli piszesz o czujniku zaniku fazy to masz rację ale nie do końca bo co się stanie jak wypali się któryś z zestyków w proponowanym przez ciebie styczniku może więc raczej należałoby zastosować czujnik kolejności i zaniku faz wraz z kontrolą styków stycznika. Co do bezpiecznika i termika owszem masz rację ale można koledze przecież zaproponować wyłącznik silnikowy bo po co mnożyć zabezpieczenia i tracić cenne miejsce w rozdzielni. Ja osobiście zastosowałbym też wyłącznik różnicowoprądowy. Pomysły możemy mnożyć a pytanie było konkretne. Ale według kolegi powinienem w swoim poście dobrać koledze jeszcze przekrój przewodu zasilającego bo przecież może dać np. 5 x 0,5 mm2 .
    Ad 2 Pokaż mi kolego gdzie mogę znaleźć LCA 2 z czterema torami.

  5. #5

    Domyślnie

    Panowie,

    Czy jestescie w stanie napisac mi czy to właściwa kolejność w mojej instalacji hydroforowej ? :

    pompa w studni następnie doprowadzenie wody do kotłowni rura niebieską dość wysoko , prawie na wysokośc zbiornika hydroforowego 150 L. następnie jest kolanko za którym jest zawór zwrotny i zaraz za nim wyłącznik ciśnieniowy.

    Potem znów kolanko i rura idzie na dół i wpada do zbiornika.


    Problem w tym że wyłączanie pomy powoduje stuki w obrębie zaworu zwrotnego i wyłącznika cisnieniowego połaczone z dośc głośna pracą pompy. Problem nasila się z tygodnia na tydzień, pompa jest praktycznie nowa.


    Wydaje mi się że ten wyłącznik powinien byc gdzie indziej, czy nie mam racji ?

    prosze o pomoc..

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janek_kos

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    43

    Domyślnie

    Kolego popytaj na forum hydraulików bo te stuki to na 100 sprawa mechaniczna a nie elektryczna. Ja na hydraulice si nie znam ale nie spotkałem się z wejściem zasilania wody do hydrofora z góry. Może to jest to ta przyczyna nie wiem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony