dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maast

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    3

    Domyślnie 10m2 sypialnia pod skosem - jak urządzić?

    Cześć,
    W niedługim czasie dostaniemy klucze do naszego mieszkania. Mieszkanie jest specyficzne - jest w nim całkiem sporo skosów. M.in. sypialnia miałżeńska. Rzut w załączeniu, zdjęcie poglądowe też Pytanie - jakbyście urządzili tą małą sypialnie? Ścianka pod skosem ma 1,1m wysokości. Skos biegnie po całym suficie - nie ma wypłaszczenia, tzn. 2,6m jest dokładnie na styku ściany z drzwiami. Wzdłuż jednej ściany jest belka konstrukcyjna - jak widać na zdjęciu.

    Wstępnie planujemy
    - łóżko 160x200 (w miarę niskie - może być przysunięte całkiem do ściany pod skosem)
    - długa szafa na ścianie gdzie są drzwi wejściowe (200cm szerokości, wysokość szafy - jeszcze nie wiemy - czy będzie to szafa zabudowana czy gotowa np z Ikei 200x200x60).
    - jakie oświetlenie propbujecie? punkt świetlny mam na drzwiami
    - za drzwiami chcielibyśmy długą komodę, ew. komodę + szafę pojedynczą z wieszakami.

    W mieszkaniu nie będzie dużo szaf, więc tutaj jest mile widziana taka właśnie duża szafa.
    Powierzchnia pokoju po podłodze to ok. 10,4m2.



  2. #2

    Domyślnie

    Ja tam się nie znam na projektowaniu, ale napiszę co myśle... Mam podobny układ sypialni, tyle, że moja jest trochę większa i moja sypialnia zdecydowanie ma sufit . Kiedyś na stronie www.lovingit.pl znalazłam piękną aranżację, którą w przyszłości chcę zrealizować. Nie wiem, czy to u ciebie możliwe - głownie zależy od tego jacy jesteście wysocy i w którym miejscu przybliżając się do okna będziecie zahaczać głowami o skos...Ale jeśli to możliwe widziałabym łóżko stojące centalnie pod oknami dachowymi, wezgłowie pod oknem. Szafa- pełna zabudowa zdecydowanie na ścianie skośnej za drzwiami...I lustra, połyski, pionowe akcenty...Tu trzeba przeliczyć każdy centymetr. Poproś może Elfira lub iinnych speców na priv. Na pewno pomogą.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    oglądałam już. Nic sensownego przy takich skosach nie da się wymyslić.
    pokój ma 300 cm szerokości. Przy łóżku, które ma min 210 cm (rama + materac) i szafie 60 cm zostanie tylko 40 cm na przejście, wiec taki układ odpada. Szafę na wymiar da się zrobić tylko na ścianie z belką konstrukcyjną lub na ścianie za drzwiami.

  4. #4

    Domyślnie

    Łóżko pod oknami dachowymi to fajna sprawa
    więcej nic nie doradzę, bo tu naprawdę trzeba upchać te meble, ale jak dobry fachowiec to i szafę zrobi tam gdzie stoisz
    tylko, że drzwi przesuwnych już nie wstawisz,
    widziałam gdzieś na forum półki na takiej ścianie, ale to była garderoba obok sypialni, a nie to samo pomieszczenie,
    więc chyba szafę za drzwiami - 65 cm to starczy...
    zrezygnowałabym z szafek nocnych, bo będziecie się o nie obijać, ale może da się gdzieś wstawić półkę na telefon i książkę pod ręką, są takie czasami łóżka z półkami może sprawdź w wątku sypialnie?
    "Dom to tam, gdzie choćby pod gołym niebem ludzie są razem." Wiktor Woroszylski

  5. #5

    Domyślnie

    Zauważcie, że jeszcze dach nie został ocieplony, nie ma wełny między krokwiami i gipskartonu, więc w pokoju będzie jeszcze niżej. Znając życie deweloper spartoli oczywiście ocieplenie i w lecie będziecie tam umierać od nagrzanego powietrza, a w zimie od chłodu idącego od tego okna dachowego. To pomieszczenie nie nadaje się na sypialnię, tylko co najwyżej na garderobę. Po prostu jest za małe..

    Pomieszczenie przeznaczone na pobyt ludzi musi mieć miimum 2,5 m wysokości, z tym że przy stropach pochyłych jest to wysokość średnia liczona między największą, a najmniejszą wysokością pomieszczenia, lecz nie mniejszą niż 1,9 m. Przestrzeni o wysokości poniżej 1,9 m nie zalicza się do odpowiadającej przeznaczeniu danego pomieszczenia. Czyli jeśli do powierzchni pomieszczenia nie zalicza się powierzchni poniżej 1,9 m. Twoja sypialnia liczy około 3 m2. Jeśli stoisz na środku bocznej ściany i masz mniej więcej 165 cm, to jak chcesz tam urządzić sypialnię. Tak jak poprzedniczka zasugerowała ----> tylko garderoba. Przeznaczenie tego pomieszczenia na sypialnię jest niezgodne z Prawem budowlanym....
    tosia125 wiesz co?, zamknęłabym Cię w mojej garderobie pod skosem na 2 tygodnie w moim poprzednim domu. Przyrzekam, że będę cię dokarmiała Jestem ciekawa jakbyś wyglądała po wyjściu?
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 02-08-2013 o 08:42

  6. #6

    Domyślnie

    Aleksandryta czemu tak się oburzasz? Nie każdego stać na domek i ja sobie z tego zdaję sprawę... Masz rację, co do tych powierzchni, ale co z tego? znasz działania deweloperów.. najlepiej mieszkać w domku własnym.. Ja mieszkam akurat w takim wg. naszego projektu i wszystko mam przemyślane, garderobę mam chyba nawet pod wyższym skosem, bo dokładaliśmy bloczków przy budowie, teraz nie wyobrażam sobie przenieść się do takiego mieszkanka, ale musisz wiedzieć, że nie każdego stać na takie rozwiązania i mieszkanka od dewelopera w średnich miastach tak właśnie wyglądają, są maluteńkie, ciasne i ściany nieprzemyślane, nie mówiąc o skosach właśnie, bo tam nikt nie dołoży bloczka nawet jednej warstwy...
    dlatego stawiam się na miejscu maast i zastanawiam, co mogłabym zrobić? widać, że cieszą się z mieszkanka, a Ty takie rzeczy piszesz... i krytykujesz.. sama piszesz, że masz już 2 dom, to sobie przypomnij jak mieszkałaś na pierwszym mieszkanku... (no chyba, że od razu było Cię stać na willę z basenem) nie wiem, co złego napisałam... jak już musi być tam sypialnia to co ma zrobić, przecież pokoju nie dobuduje, niczego nie doradziłaś, a krytykujesz... nieładnie...
    "Dom to tam, gdzie choćby pod gołym niebem ludzie są razem." Wiktor Woroszylski

  7. #7

    Domyślnie

    tosia125 ja nie oburzam się to problem maast, który ona widzi i dlatego zgłosiła się tutaj jak zaaranżować to pomieszczenie na sypialnię. A skąd wiesz, czy według projektu miała to być faktycznie sypialnia? przecież forumowicze odpisali, że praktycznie nie da się zaaranżować sypialni takiej, jakiej oczekiwała maast

    skosy sa fajne, ale w miarę dużych pomieszczeniach przeznaczonych na sypialnię. Mnóstwo osób na tym forum ma taką sypialnię pod skosami, no ale tutaj chodzi o pomieszczenie, które według planów prawdopodobnie nie jest przeznaczone na sypialnię, tylko co najwyżej na garderobę, przynajmniej oficjalnię (gdyż projekt nie zostałby zaakceptowany ze względu na niezgodność z Prawem budowlanym). Nie ma to związku z pieniędzmi. Przecież nie znamy reszty mieszkania.
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 02-08-2013 o 15:16

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maast

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    tosia125 Mnóstwo osób na tym forum ma taką sypialnię pod skosami, no ale tutaj chodzi o pomieszczenie, które według planów prawdopodobnie nie jest przeznaczone na sypialnię, tylko co najwyżej na garderobę, przynajmniej oficjalnię (gdyż projekt nie zostałby zaakceptowany ze względu na niezgodność z Prawem budowlanym). Nie ma to związku z pieniędzmi. Przecież nie znamy reszty mieszkania.
    Ja nie wiem jakie to prawo budowlane znasz...ale w naszym mieszkaniu oba pokoje są pod skosami (2 x takie właśnie pokoje, 10m2 po podłodze). Jeśli chodzi o powierzchnie użytkową to w Polsce są obowiązujące dwie PN (1,9m i 1,4-2,2m). Deweloper to duża ogólnopolska firma - więc wątpię że sprzedawaliby mieszkania, które nie są mieszkaniami

    Co do tego że nic się nie da z tym zrobić - myśleliśmy o niskim łóżku (japońskim), zgodnie z naszymi wyliczyeniami powienienm dać radę spać pod tym skosem Łóżko szerokości 1,8m (materac), rama jak najmniejsza - łóżko niestety wzdłóż skosu.. Chyba szafa jednak na ścianie z drzwiami.

    Też wolałbym dom, ale na razie 200tys, w wieku 25lat, to max co chcę przeznaczyć na swoje pierwsze m... Aczkolwiek wszelkie porady - mile widziane.

    Aha - skos jest ocieplony i wykonczony i wg mojego budowlańca (z uprawnieniami) - jest OK. W mieszkaniu (w salonie) i tak planuję klimatyzator (zew+wew) więc temepratura nie straszna

  9. #9

    Domyślnie

    chyba dobry pomysł z tym łóżkiem niskim i jest wygodne, bo sama kiedyś tak nisko spałam, jak zrobisz to się pochwal jakimś zdjęciem...
    w myśl zasady ciasne, ale własne życzę Wam wszystkiego dobrego, w wieku 25 lat to niczego więcej nie trzeba tylko jeszcze siebie,
    pamiętam nasze pierwsze łoże małżeńskie - materac i to pojedynczy! trochę nawet zdezelowany, bo jeszcze studencki, ale spało się najlepiej
    a tak już jest, że później się wszystko ulepsza i o tym, co najlepsze szybko zapomina...
    "Dom to tam, gdzie choćby pod gołym niebem ludzie są razem." Wiktor Woroszylski

  10. #10

    Domyślnie

    Tośka, ciepła z ciebie babka. A tak w ogóle, to fajnie mieć wasne mieszkanie w wwieku 25 lat. Postawcie niskie łóżko (żeby tylko łatwo było wstawać i może 1,60 wystarczy?), kombinujcie. I oby w tej sypialni było fajnie. Zyczę tylko takich problemów na nowej drodze życia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony