dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie fronty kuchenne

    Czy ktos moglby mnie oswiecic ? Jakie sa standardowe wymiary frontow kuchennych, jesli wogole sa ?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Jak kiedyś - dokładnie 4 lata temu - robiłam kuchnię w bloku to były to szerokości: 30, 40 i 50cm.
    A teraz kuchnia jeszcze przede mną, tematu nie ruszyłam.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    A tego co mi mowiono, to one sie tak nazywaja, ale chyba nie maja dokladnie tyle.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Joshi
    ostatnio modne wszystko na szufladach (no może poza zlewozmywakiem i narożnikami) fajowo to wygląda, a na dodatek nie trzeba po nic się czołgać (w głąb szafek oczywiście ).
    Niestety kasiorka zwłaszcza, żeby im ABS-y pomotować, a wtedy to mebelkami kuchennymi podczas kłótni sobie nie potrzaskasz co może być argumentem za przekonaniem twojej drugiej połowy (tej lepszej ? )
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroyena
    (tej lepszej ? )
    Nie wiem co miales na mysli piszac o tej lepszej polowie, ale tak sie sklada, ze z punktu widzenia natury i tradycji to ja jestem w naszym duecie predysponowana bardziej do ostentacyjnego tluczenia talerzy i waz. A co do tego czy lepsze szafki czy szuflady to nie o to pytalam. Ale jesli nie pamietasz to przypomne.
    Szukam informacji o sztandardowych rozmiarach. Chodzi mi glownie o szerokosc. Prawdziwych rozmiarach a nie nominalnych...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Dobra
    To weź jeszcze pod uwagę standardy wysokości, a nie tylko szerokości. Jeżeli jesteście wysocy to radzę podnieść nieco blaty, tak, żeby się za mocno nie schlać.
    Jesteśmy w rodzince wysocy i mamy standardową wysokość, przez to po dłuższym zmywaniu garów trudno mi się wyprostować, a jeszcze pierwszego ataku korzonków nie miałem.
    W zeszłym roku - we Wproście chyba - pisali, że stolarze kuchenni mają zamiar zmienić rozmiarówkę (idąc w ślad za odzieżówką), w końcu społeczeństwo nam rośnie z pokolenia na pokolenie.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroyena
    To weź jeszcze pod uwagę standardy wysokości, a nie tylko szerokości. Jeżeli jesteście wysocy to radzę podnieść nieco blaty, tak, żeby się za mocno nie schlać.
    No co ty Wyobraz sobie, ze wiem. Czekam na naprawde interesujace odpowiedzi...

  8. #8

    Domyślnie

    Nie wszędzie jest jednakowo. Np. w BlackRedWhite - standart to 15, 30, 45, 60, 80 i narożna 90. U stolarza prywaciarza - 20, 30, 40, 50, 60, 80.

    Tyle moich doświadczeń.

  9. #9

    Domyślnie

    Joshi poszukaj na stronach producentów frontów kuchennych np.
    http://www.alpo.com.pl/polska/polska.html
    z reguły wymiar frontu jest mniejszy o 4 mm od tego co się powszechnie przyjmuje np. do szafki 40 front ma 39,6 cm (tak aby dane drzwiczki nie szorowały o siebie przy otwieraniu)
    Jeżeli jednak chcesz drewniane to jest też możliwość zrobienia wymiarów na zamówienie

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał księgowa
    z reguły wymiar frontu jest mniejszy o 4 mm od tego co się powszechnie przyjmuje np. do szafki 40 front ma 39,6
    No i wlasnie o taka, konkretna odpowiedz mi chodzilo. Dzieki...

    Jednym slowem wymiary 30, 40, 60 itd to wymiary zewnetrzne (nie wewnetrzne) pojedynczych szafek, prawda ?

  11. #11

    Domyślnie

    dokładnie - wymiary zewnętrzne, jedynie co trzeba sprawdzić to czy nasze wymarzone fronty mają pełną gamę rozmiarów - np. BRW robi typowe szafki a tam gdzie zostaje dziura dają tzw. blendę (maskownicę) - i to się nazywa kuchnia na zamówienie...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał księgowa
    dokładnie - wymiary zewnętrzne, jedynie co trzeba sprawdzić to czy nasze wymarzone fronty mają pełną gamę rozmiarów - np. BRW robi typowe szafki a tam gdzie zostaje dziura dają tzw. blendę (maskownicę) - i to się nazywa kuchnia na zamówienie...
    No właśnie, a "kroją", jak za kuchnię na zamówienie

  13. #13

    Domyślnie

    I jeszcze jedno... Są producenci u których nie ma wymiarów standardowych. Robią dowolne i w dodatku w tej samej cenie co inni standardowe. Ja musiałem z tego skorzystać, bo kuchnię robiłem murowaną i o takich wymiarach jak chciałem, a nie jakie mi pasowały z gotowych. Wszystkie są niestandardowe.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtMedia
    I jeszcze jedno... Są producenci u których nie ma wymiarów standardowych. Robią dowolne i w dodatku w tej samej cenie co inni standardowe. Ja musiałem z tego skorzystać, bo kuchnię robiłem murowaną i o takich wymiarach jak chciałem, a nie jakie mi pasowały z gotowych. Wszystkie są niestandardowe.
    Ale jak chce miec cargo, to sie jakichs standardow musze trzymac nie ?

  15. #15

    Domyślnie

    Jak cargo to jeszcze warto by sprawdzić wymiary carga - tu jest bardziej ograniczona rozmiarówka

  16. #16

    Domyślnie

    szerokośći w mm
    596,496, 446,396,346,315,296,196,146

    wysokości w mm
    110, 140, 176,283,356,396,570,600,713,860,913,1095,1250


    niestety nie oznacza to, że każdy producent robi wszyskie z podanych wymiarów

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Ale jak chce miec cargo, to sie jakichs standardow musze trzymac nie ?
    Samo wyszło. Na wysokość nie ma problemu, bo jest zbliżona do typowych, nieco większa. Szerokości nie pasują, ale w kilku szafkach da się wsadzić. Zostanie 2-5cm. luzu. Z tym, że jakoś się rozmyśliliśmy z cargo. Niby fajne, ale wykorzystanie miejsca słabe. No chyba, że będzie kilka półek gęściej, ale to uniemożliwia wstawianie wysokich przedmiotów.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtMedia
    Niby fajne, ale wykorzystanie miejsca słabe. No chyba, że będzie kilka półek gęściej, ale to uniemożliwia wstawianie wysokich przedmiotów.
    Mozna miec w jednych szafkach zadsze a w innych gesciejsze...

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forumusr

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Na tej stronie masz info o typowych wymiarach frontów
    fronty kuchenne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony