dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 93
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1842
  1. #201
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał FantomSoftware Zobacz post
    Podoba mi się ocieplenie stropu cienkimi warstwami styropianu które wynalazł R&K (parę postów wyżej). Tylko gdzie to kupić, albo jak to zrobić? I czy będzie to naprawdę skuteczne, czy nie zrobią się jednak szczeliny?
    Do ocieplenia stropu nie musi być koniecznie styropian z rowkami,wg mnie nawet nie wskazany ponieważ kazdy wycięty rowek to jakiś tam mostek termiczny.
    Mam ocieplony strop styropianem w dwóch warstwach 2x15cm,żeby zapobiec jakimkolwiek szczelinom,pomimo zapiakowania kazdej z osobna,na to wszystko będzie wysypana warstwa ok.10-15cm proszku PUR.

  2. #202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fan*ft

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    199

    Domyślnie

    Arturo72 ... no właśnie strop ... a ja chcę ocieplić dach.
    Na wszelki wypadek gdyby okazało się, że przyda mi się jednak poddasze użytkowe.
    Więc muszę coś wymyślić i ocieplić między krokwiami.

    Co do pianki to oczywiście pomyliłem U z lambdą. Sorry.
    Tak czy inaczej ma lambdę dużo lepszą od wełny + idealne wypełnienie powierzchni (zero mostków).
    Kwestia czy warto.
    Mogę też kupić porządny styropian, piankę, uchwyty mocujące i zrobić to własnymi "rencoma". Cena będzie podobna do pianki, ale czy efekty lepsze?
    Wełny się boję. Podobno z biegiem czasu ubija się i powstają piękne dziurki. Trzeba jej kłaść dużo i na zakładkę a i tak nie gwarantuje takiej szczelności.

    Zainteresowałem się pianką PUR właśnie pod wpływem autorusa. Chyba muszę go spytać co o tym sądzi.
    Ostatnio edytowane przez Fan*ft ; 28-09-2013 o 08:36

  3. #203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    z własnego doświadczenia - NIEWARTO! po 1,5 roku (końcem lata) konstrukcja dachu tak siadła że musiałem od nowa ustawiać antenę która jest do krokwi przymocowana, to tylko potwierdza to o czym pisałem (wkleiłem) kilka postów wyżej, ponieważ nie wiesz czy w ogóle będzie potrzebne Ci poddasze zapoznaj się z najnowszymi postami w DB Lobo_M

  4. #204
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fan*ft

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    199

    Domyślnie

    Hmm ... właśnie wymieniłem się korespondencją z Autorusem.
    On zdecydowanie poleca piankę PUR. Sam ją będzie stosował za miesiąc.
    Dla anteny SAT wystarczy 1-2 milimetry przesunięcia aby gubiła sygnał. To nie argument.
    Właśnie piana PUR (otwartokomórkowa) jest bardzo elastyczna jeśli chodzi o przesunięcia.
    Ściśle przylega do krokwi i dachu i nie straszne jej żadne ruchy.
    No nic. Na razie śledzę temat. Decyzję o dociepleniu dachu będę musiał podjąć w przyszłym roku.
    Poczekam co po paru miesiącach od natrysku powie Autorus.

    Dzięki za namiar na Lobo_M. Bedę wertował.

  5. #205
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomeekk

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Police
    Kod pocztowy
    72-010
    Posty
    33

    Domyślnie

    Fajna inicjatywa. Szkoda, że nie w zachodniopomorskim

    Sam jestem inwestorem, który będzie 'się budował' na przyszła wiosnę i od dwóch miesięcy czytam i czytam i kombinuje jak tu nie wtopić z pierwszym domem. Widziałem, że pomysł masz z thermomurem. Sam zastanawiałem się nad thermblockiem zasada chyab podobna http://www.quickhome.pl/index.php/na...hermblock.html jednak ludzie straszą*tym styropianem od środka. Stanęło zatem na szkielecie. Chyba, że ten styropian od środka to jednak nie takie zło?

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomeekk Zobacz post
    Fajna inicjatywa. Szkoda, że nie w zachodniopomorskim

    Sam jestem inwestorem, który będzie 'się budował' na przyszła wiosnę i od dwóch miesięcy czytam i czytam i kombinuje jak tu nie wtopić z pierwszym domem. Widziałem, że pomysł masz z thermomurem. Sam zastanawiałem się nad thermblockiem zasada chyab podobna http://www.quickhome.pl/index.php/na...hermblock.html jednak ludzie straszą*tym styropianem od środka. Stanęło zatem na szkielecie. Chyba, że ten styropian od środka to jednak nie takie zło?
    jeszcze co prawda nie mieszkam ale moim zdaniem nie takie zło a na dodatek budowanie w tym systemie jest bajecznie proste i możesz to zrobić samodzielnie. Ja jestem w trakcie budowy tj. mam SSOO czyt. stan surowy otwarty ocieplony JMN też sam stawia i na dodatek robi styropianowy strop.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Temat i koncepcja nie umarły - potrzebują czasu ....
    w chwili obecnej wyklarowuję się 1 bardzo ważna sprawa

    do końca roku padnie najprawdopodobniej ostateczna decyzja czy będzie 1 czy 2 domy i jak ewentualnie usytuowane

    później wkracza geodeta i dokładnie wytycza / nanosi na mapy dane do podziału i składamy papiery o WZ
    jeśli papierologia pójdzie sprawnie to początkiem wakacji zaczynamy budowę - stan SSZO do końca 2014 roku dla 1 (lub jedynego domu)

    to chyba narazie tyle - kolejny wpis pewnie końcem roku

  8. #208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sly1234

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    skarbi

    poniżej rysunek pokazujący jak przy takim "tradycyjnym" robieniu dachu zimą powietrze robi co chce z dowolną izolacją


    mam nadzieję ze czytelne i nie wymaga komentarza - jeśli jednak ktoś czegoś nie kuma - pisać śmiało - by nikt więcej nie popełniał już błędów!

    PS. w stopce podaj pow. użytową / powierzchnie grzewczą i kubaturę - bo zaraz Ci się ktoś przy..... bo masz skosy
    Fajnie , że tłumaczysz tak łopatologicznie. Jest tutaj (forum muratora) wiele osób o ogromnej wiedzy , jednak nie dziela się nią w sposób tak prosty. FM odwiedzają w wiekszości laicy , którzy chcą liznąć troszkę wiedzy budowlanej i ty im (mnie) na to pozwalasz. Jeszcze raz dzięki i czekam na start budowy . Na 100% będzie co czytać.

  9. #209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    sąsiedzi wycofali się z chęci sprzedania aż 3,5 ar działki - dla nich to szał - zbudują na niej .... kiosk ruchu ? ja przez to wybuduję 1 dom - za to na nieco większej działce

    zgłoszenie do Starosta już poszło - wciągu 2 tyg nastąp podział działki - tj wizyta geodetów w wyznaczonym terminie o wyznaczonej godzinie na działce - procedura wymaga powiadomienia sąsiadów - realnie wszystko ma potrać ok 6 tyg.

    dobra informacja wynikająca z braku dokupienia działki obok jest taka że nie muszę czekać na podział by uzyskać WZ-kę - bo dla mojej działki już mam - po podziale nadal obowiązuje

    kolejny krok to wybór projektu , jego adaptacja oraz uzyskanie PNB

    jedno jest pewne - dom nie będzie miał kabli tylko rurki w płycie i będzie miał tanią PC PP by zmieścić się w normach do świadectwa energetycznego

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    sąsiedzi wycofali się z chęci sprzedania aż 3,5 ar działki - dla nich to szał - zbudują na niej .... kiosk ruchu ? ja przez to wybuduję 1 dom - za to na nieco większej działce

    zgłoszenie do Starosta już poszło - wciągu 2 tyg nastąp podział działki - tj wizyta geodetów w wyznaczonym terminie o wyznaczonej godzinie na działce - procedura wymaga powiadomienia sąsiadów - realnie wszystko ma potrać ok 6 tyg.

    dobra informacja wynikająca z braku dokupienia działki obok jest taka że nie muszę czekać na podział by uzyskać WZ-kę - bo dla mojej działki już mam - po podziale nadal obowiązuje

    kolejny krok to wybór projektu , jego adaptacja oraz uzyskanie PNB

    jedno jest pewne - dom nie będzie miał kabli tylko rurki w płycie i będzie miał tanią PC PP by zmieścić się w normach do świadectwa energetycznego
    Gratuluje postepow.

    Co do wymogow SE to moze by zrobic wodna na kospelu, dolozyc ogniw i ladowac nimi grzalki?

    Ogniwa amorficzne pracuja nawet jak nie ma slonca, i SE zadowolone i zuzycie mniejsze...

    Tania PC do CO to i tak 7-8 tys, w tej cenie to wolalbym klime, albo jakis spec moglby klime na PC P-W przerobic
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jeśli te 2 domy powstaną ... to można pomyśleć o małej gruntówie ... na 2 domy było by ciekawe.. nie mówię o 3 -4 ...
    mała tj do 5-6 kW mocy .

  12. #212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    temat ogniw do rozważenia - spory koszt inwestycyjny .... bez akumulatorów zwrot i tak po nastu latach ... - pytanie co z okresami z duzymi opadami sniechu - ze śniegiem zalegającym na dachu - nawet instalowanie na ścianie południowej mogłoby w grę wchodzić - ale poczekam na "kolektor" ala jasiek - ma być w lecie zainstalowany u M.A.G.a na ścianie

    bez dokupienia tych 3,5 ar dwóch domów nie będzie tak jak pisałem ... będzie tylko 1 - 2 nie zmieszczą się na tym czym dysponujemy
    PC PP biorę pod uwagę tylko i wyłącznie w tanim wydaniu z marketu jako klimatyzator z funkcja grzania jako dodatkowe żródło grzania a na papierze by zmieścić się w normach do ŚE

    na dzień dzisiejszy skłaniam się ku następującym rozwiązaniom
    - gwc - na wiosnę sprawdzę jakie są szanse wykonania szczelnego rurowego GWC - obstawiam jednak że mogą być nikłe ... chyba że zakopie go w kierunku swojej działki gdzie jest znacznie wyżej i więcej ziemi - jeśli nie będzie glikolowiec - jedna pętla pod płytą fundamentową
    - płyta fundamentowa izolowana max 20 cm XPS wraz rurkami do CO, Woda, OC itp
    - ściany isomur - najprawdopodobniej te cieńsze + X cm styro na ściany - tu zadecyduje tylko i wyłącznie sumaryczny koszt wykonania tj gotowy produkt droższy , zero nakładów pracy czy półśrodek + własny nakład pracy - trzeba sprawdzić gdzie przecinają się linie zrównujące nakłady finansowe
    - okna - nie licząc drzwi tarasowych - ze względu na cenę fix+drzwi szer. 270 - pozostałe okna będą fix'ami - sam pakiet szybowy osadzony w warstwie ocieplenia (w kształtkach styropianowych ISODOM)
    - WMG + kolektor dachowy / czerpnia dachowa
    - strop - jeśli się uda - monolityczny , płaski dach oparty o JS jak u JMN, jeśli nie to prefabrykowana więźba dachowa , dach o minimalnym kącie nachylenia - poddasze jako bufor ciepła z wywalanego powietrza przez wentylacje
    - dach 2 spadowy - kryty ?? zobaczymy ... mozliwe że dlachodachówką - tańsza więźba dachowa , lepsze osiągi kolektora dachowego itp

    założenie - jak najwięcej wykonać własnymi rękami - a jeśli już gdzieś kogoś do czegoś wołać to żeby było jak najprościej i jak najtaniej

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    temat ogniw do rozważenia - spory koszt inwestycyjny .... bez akumulatorów zwrot i tak po nastu latach ... - pytanie co z okresami z duzymi opadami sniechu - ze śniegiem zalegającym na dachu - nawet instalowanie na ścianie południowej mogłoby w grę wchodzić - ale poczekam na "kolektor" ala jasiek - ma być w lecie zainstalowany u M.A.G.a na ścianie


    - płyta fundamentowa izolowana max 20 cm XPS wraz rurkami do CO, Woda, OC itp
    Ogniwa mozesz dac pioniowo i snieg nie przeszkodzi

    One sa cakliem przyjemne jesli mozna je spiac z urzadzeniem o znacznym COP, np klima.

    Wtedy mozna miec praktycznie prawie darmowe CO - w dzien wszystko naladujesz.

    Co do plyty to jesli scian wewnetrznych nosnych nie bedzie zbyt wiele to pomysl o lawach z Izodomu, koszt wychodzi calkiem calkiem, szybko to powinno pojsc (u mnie sie na wiosne okaze jak szybko ).

    Przy scianie i fundach z Izodomu mostek samych scian zewnetrznych bedzie pomijalny, scina do samej gory bedzie odcieta od domu a i podloga szczelnie od gruntu odcieta.

    U mnie wyszlo 34 m2 law, bloczki kosztowaly 3300 PLN, do tego beton, niecale 5 kubikow, troche stali, dysperbit i wychodzimy z ziemi

    Na podloge daje 15 cm styro, powinno starczyc, 65 m2 parteru (podlogi) powinno wyjsc ponizej 10 tys PLN (z wylewka i izolacja wlacznie) do daje 150 zl/m2 (przy braku scian nosnych wewnetrznych).

    Kosztowo wychodzi tak:

    Izodom - 3300
    Beton (lawa/stopa) - 1500
    Stal - 1000
    Dysperbit, papa - 500
    Chudziak - 900
    Styro - 1700
    Inne - 300

    Lacznei 9200, pewnie wyjdzie 10 tys jak nic
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  14. #214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    nawet jeśli miałbym ze 2 poprzeczne działowe - nośne - to chyba niewiele to zmienia - a bloczki na czym układasz? z betonu na równo coś trzeba wylać?? jakąś ławę a na niej dopiero ściany fundamentowe z bloczków ??
    rozmawiałem z jaskiem o tym - pod kątem braku mostków i ciągłości izolacji rewelacyjny pomysł - zastanawiam się tylko jak to u mnie by było z tymi podmokłymi terenami ... to jedyne czego się boje ... przy płycie wymieniam grunt - robię automatycznie drenaż itp

  15. #215

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    nawet jeśli miałbym ze 2 poprzeczne działowe - nośne - to chyba niewiele to zmienia - a bloczki na czym układasz? z betonu na równo coś trzeba wylać?? jakąś ławę a na niej dopiero ściany fundamentowe z bloczków ??
    rozmawiałem z jaskiem o tym - pod kątem braku mostków i ciągłości izolacji rewelacyjny pomysł - zastanawiam się tylko jak to u mnie by było z tymi podmokłymi terenami ... to jedyne czego się boje ... przy płycie wymieniam grunt - robię automatycznie drenaż itp
    Bloczki ida na stope fund, cala bedzie wymazana dysperbitem, potem leje 4 rzedy, znowu trzeba zamalowac, wiec taka podwojna bariera powinna zapobiec przenikaniu wilgoci, dodatkowo dam w beton na kilku wysokosciach czujke temp i wilg, zeby pare kolejnych mitow obalic, jest jeszcze opcja wladowac tam PEXa, ale to sobie musze przeliczyc.

    Tak czy inaczej tylko zostawiam do dyskusji
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  16. #216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Dasz beton z jakims "cudownym" dodatkiem i masz podciaganie wilgoci z glowy

  17. #217
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    temat ogniw do rozważenia - spory koszt inwestycyjny .... bez akumulatorów zwrot i tak po nastu latach ... - pytanie co z okresami z duzymi opadami sniechu - ze śniegiem zalegającym na dachu - nawet instalowanie na ścianie południowej mogłoby w grę wchodzić - ale poczekam na "kolektor" ala jasiek - ma być w lecie zainstalowany u M.A.G.a na ścianie
    ...
    Ten koszt inwestycyjny może ci ponieść fundusz, szykują program wsparcia...
    http://gramwzielone.pl/energia-slone...-10-20-dotacji
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  18. #218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wrzucę sobie tu informacje

    -----------------------------------------
    W tym miesiącu program "Prosumenta" ma zatwierdzić zarząd NFOŚiGW. W przyszłym kwartale ma się rozpocząć nabór banków, które wezmą udział w programie, przy czym można się spodziewać, że do chęć udziału w "Prosumencie" zgłoszą banki biorące udział w innym, realizowanym aktualnie programie NFOŚiGW mającym na celu dopłatę do kredytów na montaż kolektorów słonecznych - w tym BOŚ Bank. W przypadku sprawnego przeprowadzenia naboru banków do "Prosumenta", jego realizacja w przypadku gospodarstw domowych oraz wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych mogłaby ruszyć - tak jak zapowiadał wcześniej Fundusz - w III kwartale tego roku.

  19. #219
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam. R&K będę śledził ten wątek może kilka pomysłów przechwycę do siebie. Mam pytanie co do okien jako sam pakiet szybowy w ramie z kształtek isodom ? Jak to widizsz, widziałeś już coś takiego? Czytałem wątek który utworzył miloszenko na ten temat ale nie za bardzo znalazłem tam gotowe rozwiązanie. A co jakby taki pakiet szybowy umieścić bezpośrednio w takiej ramce jaką się stosuje w montażu MOWO?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  20. #220
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Mam pytanie co do okien jako sam pakiet szybowy w ramie z kształtek isodom ? Jak to widizsz, widziałeś już coś takiego? Czytałem wątek który utworzył miloszenko na ten temat ale nie za bardzo znalazłem tam gotowe rozwiązanie. A co jakby taki pakiet szybowy umieścić bezpośrednio w takiej ramce jaką się stosuje w montażu MOWO?
    A żona w zimie zgodzi się myć okna w kożuchu od zewnątrz ?
    Cóż,można się myć we wiaderku to i mycie okien opatulonym można znieść

    Czego to ludzie nie wymyślą...

    W Bułgarii zamiast muszli ustępowej w niektórych ubikacjach była jedynie...dziura odpływowa.
    Proponuję rozpatrzyć kolejną oszczędność,sądzę,że będzie to większa oszczędność niż fixy czy pakiety szybowe.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 07-02-2014 o 22:48

Strona 11 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony