dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 93
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1842
  1. #221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Arturo72 masz częściowo rację, jednak są gorsze rzeczy.
    Kalanie się przed kierownikiem o podwyżkę ponieważ kredytu brakło, a w domu zimno
    Ile się robi taką czynność ? 30 min ? raz na 1-2 miesiące.

  2. #222
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A żona w zimie zgodzi się myć okna w kożuchu od zewnątrz ?
    Cóż,można się myć we wiaderku to i mycie okien opatulonym można znieść

    Czego to ludzie nie wymyślą...

    W Bułgarii zamiast muszli ustępowej w niektórych ubikacjach była jedynie...dziura odpływowa.
    Proponuję rozpatrzyć kolejną oszczędność,sądzę,że będzie to większa oszczędność niż fixy czy pakiety szybowe.
    nie przeginaj
    u nas od wczoraj +6stC i piękne słońce, samochód umyłem to niby z jakiej racji nie mogłaby okien przelecieć ???

    w końcu chciały równouprawnienia to co im będę zabraniał

  3. #223
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    nie wiem po co te nic nie wnoszące uwagi...
    Rozumiem, że otwieranie okna na oścież przy -10*C na zew. i mycie go w "ubraniu domowym" to super zdrowa atrakcja, ale nie lepiej wyjść na zewnątrz jak świeci słońce i umyć już te okna w 15-20 min w okół całego domu? No i można się ubrać jak człowiek a nie latać tak jak to określiłeś "opatulonym" po domu? Moim zdaniem fixy to nie tylko oszczędność w cenie stolarki okiennej ale i lepsza izolacyjność, bo sam pakiet szybowy może mieć np. U=0,5.
    R&K sorry za OT.

    EDIT: gentoox mnie uprzedził
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  4. #224
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Moim zdaniem fixy to nie tylko oszczędność w cenie stolarki okiennej ale i lepsza izolacyjność, bo sam pakiet szybowy może mieć np. U=0,5.
    Przelicz to na stratę w kWh a potem w PLN.
    Podaj wynik to podyskutujemy.

    W moim przypadku fix a nie fix to była różnica 120zł za okno 150x150.
    Miska sedesowa to ok.300zł a takich mam dwie...

  5. #225
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    U mnie fixy są aż 50% tańsze! Nie wiem dokładnie jakie mają U, bo firma nie przeprowadziła takich badań. Ale jeżeli miałbym sam pakiet szybowy dobrze zamontowany o U=0,5 to oszczędziłbym rocznie 689,25 kWh. Nie mówię że koniecznie chciałbym coś takiego u siebie, bo może przyjdzie orkan 2 i mi te wszystkie pakiety wwieje do środka Ale ciekaw jestem jak to miało by być rozwiązane technologicznie.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  6. #226
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    ... sam pakiet szybowy może mieć np. U=0,5.
    Nie U jest najwazniejsze.
    cyt.: "Szyba dwukomorowa wykonana ze szkła z powłokami niskoemisyjnymi, o współczynniku Ug=0,6 w/m2 K i współczynniku Solar Factor g = 0,60, nawet od strony północnej generuje zyski ciepła na poziomie +49 kWh/m2, straty zaś na poziomie -56 kWh/m2, co w efekcie daje bilans energetyczny na poziomie -7 kWh/m2 (podczas gdy bilans energetyczny ściany wynosi -10 kWh/m2). W przypadku pozostałych stron świata bilans jest naturalnie bardziej korzystny."

    Ale są pakietu o jeszcze większych zyskach:
    "Doskonale zilustrował to przykład okna EkoSun, które nagrodzono ostatnio w jakimś konkursie. Otóż to okno z szybą o wsp. Ug=0,6 i g=0,62 ma dodatni bilans energetyczny i przez każdy metr kwadratowy swojej powierzchni dostarcza w całym roku prawie 60 kWh ! Tak wyliczyła Dolnośląska Agencja i z tym nie co dyskutować. Biorąc pod uwagę wszystkie straty i zyski ciepła, jakie przez to okno przechodzi – w sumie wychodzi na PLUS.

    Ale zaetykietowano także inne okno EkoSun, w którym zmieniono szybę na cieplejszą (Ug=0,5) i okazało się, że bilans cieplny nie jest już tak duży jak poprzednio.. Dlaczego? Bo ta druga szyba miała wsp. g (solar factor) na poziomie 50% (g=0,5). A więc przepuszczała nieco mniej energii słonecznej niż poprzednia. Okazało się to na tyle istotne, że całościowy zysk energetyczny z takiego okna wyniósł „tylko” 39 kWh/mkw/rok. Czyli o 1/3 mniej."


    Wychodzi na to, że pakiety szybowe są plusenergetyczne Po co więc ściany ?

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Przelicz to na stratę w kWh a potem w PLN.
    Podaj wynik to podyskutujemy.

    W moim przypadku fix a nie fix to była różnica 120zł za okno 150x150.
    Miska sedesowa to ok.300zł a takich mam dwie...
    Pakiety szybowe są ok. 2x tańsze od okien fixów.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  7. #227
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Witam. R&K będę śledził ten wątek może kilka pomysłów przechwycę do siebie. Mam pytanie co do okien jako sam pakiet szybowy w ramie z kształtek isodom ? Jak to widizsz, widziałeś już coś takiego?
    tak - widziałem - taki montaż był rozważany na FM do tej pory teoretycznie - sam budując swój dom o czymś takim nie wiedziałem, a ze względu na żonę i jej wątpliwości w domu mam tylko 4 fixy i 4 okna otwierane +drzwi tarasowe (fix+2skrzydla) - po 1,5 roku mieszkania stwierdzam ze 1 okno które otwieramy znajduje się w sypialni - wg mnie w dużej mierze to wina WM - w pozostałych pomieszczeniach nie ma potrzeby otwierania okien - dom jest parterowy, okna bez problemu można być z zewnątrz
    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Czytałem wątek który utworzył miloszenko na ten temat ale nie za bardzo znalazłem tam gotowe rozwiązanie. A co jakby taki pakiet szybowy umieścić bezpośrednio w takiej ramce jaką się stosuje w montażu MOWO?
    sam montaż jest prosty i wg M.A.G. spokojnie może dotyczyć nawet dużych dużych przeszkleń takich jak pionowe fixy u niego w domu 90x200 - technologia zostanie niebawem "rozpowszechniona" i za każdym kolejnym montażem dopracowana - całość wydaje się być prosta i łatwa do wykonania - na 90% budując ten dom będę tak właśnie montował pakiety szybowe (okna) a całość zostanie opisana dla potomnych
    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    nie przeginaj u nas od wczoraj +6stC i piękne słońce, samochód umyłem to niby z jakiej racji nie mogłaby okien przelecieć ???w końcu chciały równouprawnienia to co im będę zabraniał
    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    nie wiem po co te nic nie wnoszące uwagi...Rozumiem, że otwieranie okna na oścież przy -10*C na zew. i mycie go w "ubrarniu domowym" to super zdrowa atrakcja, ale nie lepiej wyjść na zewnątrz jak świeci słońce i umyć już te okna w 15-20 min w okół całego domu? No i można się ubrać jak człowiek a nie latać tak jak to określiłeś "opatulonym" po domu? Moim zdaniem fixy to nie tylko oszczędność w cenie stolarki okiennej ale i lepsza izolacyjność, bo sam pakiet szybowy może mieć np. U=0,5.R&K sorry za OT.EDIT: gentoox mnie uprzedził
    prawda jest taka że okna z zewnątrz myje się max 4x w roku - chyba nikt tego nie robi częściej - nie ma takiej potrzeby a sam okres zimowy należy do tego dłuższego z brudnymi oknami można zawsze zastosować pakiety szybowe ze szkłem samoczyszczącym
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Przelicz to na stratę w kWh a potem w PLN.Podaj wynik to podyskutujemy.W moim przypadku fix a nie fix to była różnica 120zł za okno 150x150.Miska sedesowa to ok.300zł a takich mam dwie...
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    ......nie do wszystkich to przemawia ?to może przykład: okno 120x60 -uchylne ma 0.91 W/m²K -sam fix w ościeżnicy 0.83 W/m²Kale co ważniejsze - cena (brutto) odpowiednio 933 zł , nie otwierane 530 zł różnica w cenie dla okna 150x150 to ok 1000 zł
    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Tak ku pamieci tu podrzuce: mam wycene od dystrybutora Pilkingtona - 1 m2 pakietu z U = 0.5 wychodzi 180 zl netto Prosze znalesc okno z rama o lacznym U zblizonym do 0,5 i podac jego cene dla porownania
    jedno z okien u M.A.G.'a bez ram - osadzone tylko w styropianie

  8. #228
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    tjedno z okien u M.A.G.'a bez ram - osadzone tylko w styropianie
    M.A.G sądzę,że za dużo naoglądał się filmów typu "powrót do przeszłości" bo wojny raczej nie będzie i bunkrów ze szczelinami strzelniczymi nie trzeba robić.
    A ma chociaż w tym "oknie" szyby przeciwpancerne ?

  9. #229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Arturo72. Szorstki przyjacielu.Nowoczesne budownictwo to inna bajka jak pseudo dworki. Jak ktoś ma szczelinę strzelniczą, to nie oznacza,że zrobił źle,a jedynie,że to pomieszczenie nie nie wymaga światła dziennego. np. kibel.Jesteś tam 1-2 razy dziennie.Po co duże okno?

  10. #230
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Jesteś tam 1-2 razy dziennie.Po co duże okno?
    A po co wogóle tam okno ?

  11. #231
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A po co wogóle tam okno ?
    Dla estetyki elewacji ?

  12. #232
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Dla estetyki elewacji ?
    Daj spokój,czytam po forumach,że są kretyni co dla estetyki linii nadwozia auta likwidują klamki w drzwiach.
    Zaraz się dowiemy,że dla estetyki i "energooszczędności" likwiduje się muszle i zostawia samą dziurę a siki przechowuje się w dodatkowych zbiornikach dla podgrzania wody wodociągowej.
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czego to ludzie nie wymyślą...
    Dla chcących zaoszczędzić trochę grosza proponuję zlikwidować drzwi wejściowe i wchodzić do domu przez izolowany garaż.
    Trochę kWh się zaoszczędzi...
    Nie ma to jak komfort życia
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 08-02-2014 o 23:31

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    ...Wychodzi na to, że pakiety szybowe są plusenergetyczne Po co więc ściany ?...
    Pakiety szybowe są ok. 2x tańsze od okien fixów.
    hmm czyli przepis na 'przynajmniej' pasywniaka to poprostu zbudowac szklarnie... a ludziska tak kombinuja

  14. #234
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    hmm czyli przepis na 'przynajmniej' pasywniaka to poprostu zbudowac szklarnie... a ludziska tak kombinuja
    Dokładnie!
    Nie ma wtedy problemów z osadzaniem okien w warstwie izolacji Same plusy.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  15. #235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Jest jeden mały minusik . Słońce od kwietnia do września. Ale jakby mieć działkę z możliwością całej wschodniej ściany szklanej to ho ho.Mam południową przeszkloną i z utęsknieniem czekam aż od zachodniej strony podrosną ,zostawione tam sosny. Mają już ok. 5m .A to ciągle mało przy zachodzącym słońcu.

  16. #236
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Artur jak zwykle - masz lub chcesz mieć inaczej niż on to masz / będziesz miał źle !!

    może spożytkuj swoją wiedzę, czas i energię i zaproponuj mi 2-3 projekty do 110m2 pow. użytkowej z wejsciem od zachodu lub połnocy , z południowym salonem i kuchnia południowo-zachodnią , północna ściana w miarę możliwości bez okien lub małymi, czyli pomieszczeniami mniej ważnymi ....

    ponieważ mnie nic nie ogranicza projekt może być "niemal dowolny" i możemy tu pobić pianę na temat wyboru projektu - jego atrakcyjności użytkowej, komfortu mieszkania, jak również dopasowaniu do niskiego zapotrzebowania na energię i niskiego kosztu budowy

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    - WMG + kolektor dachowy / czerpnia dachowa
    - poddasze jako bufor ciepła z wywalanego powietrza przez wentylacje
    Dwa pytania do Ciebie odnośnie właśnie tych punktów wymienionych powyżej:
    1. WMG to wentylacja mechaniczna grawitacyjna? Jesli tak, to dlaczego? Rekuperator sie nie sprawdza tak, jak zakładałeś, czy z jakiegoś innego powodu?
    2. Poddasze na wylot zużytego powietrza. A nie boisz się, że będzie tam wilgotno?
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  18. #238
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ifarrg Zobacz post
    1. WMG to wentylacja mechaniczna grawitacyjna? Jesli tak, to dlaczego? Rekuperator sie nie sprawdza tak, jak zakładałeś, czy z jakiegoś innego powodu?
    2. Poddasze na wylot zużytego powietrza. A nie boisz się, że będzie tam wilgotno?
    Ludzie komplikują sobie życie i wydziwiają chcąc zmienić koło z oponą na drewniane i cofnąć się tym do jaskini...
    WMG tak jak wspomniałeś to wentylacja mechaniczo-grawitacyjna,nawiew do całego domu realizowany jest z jednego miejsca a wywiew smrodów odbywa się w każdym czystym pomieszczeniu gdzie powinien być nawiew świeżego powietrza ale znowu,niektórzy lubią oddychać w sypialni,w salonie zużytym powietrzem z domu zamiast cieszyć się napływającym świeżym powietrzem z zewnątrz.
    W moim domu rekuperator sprawdza się bez zarzutu.
    Oczywiście,że wyrzut wilgotnego powietrza na izolowane bez sensu i nie potrzebnie poddasze to proszenie się o kłopoty ale nie przetłumaczysz niektórym,że skoro usuwa się nadmiar wilgoci z domu to znaczy,że jest on szkodliwy.
    Niektórzy mają zalecenia dot.wentylacji domu,wentylacji poddasza,wentylacji dachu głęboko w d..e.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 09-02-2014 o 16:44

  19. #239
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Szorstko się zrobiło
    Z całym szacunkiem ale wypowiadasz się na tematy o których zielonego pojęcia nie masz

  20. #240
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ifarrg Zobacz post
    Dwa pytania do Ciebie odnośnie właśnie tych punktów wymienionych powyżej:
    1. WMG to wentylacja mechaniczna grawitacyjna? Jesli tak, to dlaczego? Rekuperator sie nie sprawdza tak, jak zakładałeś, czy z jakiegoś innego powodu?
    Podstawowym badanym parametrem jest liczba wymian powietrza na godzinę przy różnicy ciśnień równej 50 Pa. Dla budynków z wentylacją grawitacyjną ilość ta nie powinna przekraczać 3 a przy wentylacji mechanicznej 1,5. Budynki pasywne cechuje szczelność na poziomie nie wyższym niż 0,6 wymiany na godzinę.
    jeśli dom z WM ma miedzy 0,6-1,5 wymiany na godzinę kubatury domu to mój dom w chwili obecnej przy różnicy ciśnień (np wietrzny dzień) bez włączonej WM na dopływ świeżego powietrza na poziomie 260 do 650 m3 na 1h - mam wrażenie że zdecydowana większość inwestorów nie bierze tego pod uwagę, lekceważy te dane ...

    WM którą mam w domu obecnie działa w zasadzie bez problemu i zarzutu - pierwsze i podstawowe spostrzeżenie jest takie - jednostka zużywa energię elektryczną , wymaga GWC w celu niedopuszczenia do zamarzania - jednostki z rekuperatorem posiadają systemy niedopuszczające do zamarzania wymiennika ale .....

    wentylacja mechaniczno grawitacyjna w zimie w zasadzie działa grawitacyjnie , w okresie letnim wymaga wspomagania jej wentylatorami na nawiewie

    to czy do kogoś to przemawia rozwiazanie czy nie - to osobna historia - z nikim tu nie mam zamiaru się spierać - ja tak robię ...
    do mnie nawiew w centralnym miejscu np holu w 2-3 punktach przemawia - świeże powietrze rozchodzi się równomiernie do przylegających pomieszczeń i tam jest wyciągane

    sprawność rekuperacji na poziomie 90% to bajki ...
    sprawność układu wentylacji czasami jest wysoka ... razem z czerpnia dachową lub GWC potrafi mieć ok 90% czasami nawet więcej ... o czym pisaliśmy kiedyś w DB Arizony (bez uwzględniania energii potrzebnej do jej obsługi)

    straty z WM wynikają z usuwania z domu ciepłego powietrza z którego część energii odzyskiwana jest przez wymiennik
    sprawność samego rekuperatora jest tym wyższa im wyższa różnica między nawiewem a wyrzutem oraz przy zachowaniu minimalnych określonych przez producenta przepływów powietrza

    jak wiemy w domach z WM w okresach zimowych wentylacja działa znacznie poniżej wartości normatywnych a mimo to nikt nie narzeka na brak komfortu - były też prowadzone pomiary stężenia CO2 - więcej w wątku dedykowanym WMG

    komercyjne reku kosztuje bardzo dużo ... niewspółmierne jest do osiąganych korzyści
    układ WMG opiera się na 2 wentylatorach EBM które można kupić max 200 zł za sztukę i nie muszą pracować nonstop

    Cytat Napisał Ifarrg Zobacz post
    2. Poddasze na wylot zużytego powietrza. A nie boisz się, że będzie tam wilgotno?
    jak wiemy największe straty mamy (kolejność przypadkowa)
    1) grunt
    2) ściany
    3) dach
    4) wentylacja
    5) okna

    1) grunt - do wyboru mamy płytę fundamentową lub ściany fundamentowe z posadzką (pisał o tym Miłosz kilka postów temu) z dobrą izolacją - na poziomie 30 cm lub GMC w którym ograniczamy różnice temperatur między domem a gruntem
    2) ściany 30 cm styropianu
    3) dach - w przypadku parterówki z poddaszem nieużytkowym izolujemy 40-60 cm co kosztuje lub robimy znacznie słabsza izolację i wyrzucamy zużyte powietrze z domu tworząc na poddaszu bufor ciepła minimalizując różnice temperatur pomiędzy temp w domu a na zewnątrz - odpowiednie materiały i wykonanie izolacji (paroizolacji) rozwiązuje problem wilgoci - patrz dom nydara
    4) było wyżej
    5) okna - połączenie tanich pakietów szybowych o których pisał Barth3z z odpowiednim ich montażem w warstwie ocieplenia bez ram rozwiązuje problem dużych strat jakie okna generują w okresie zimowym

    PS. nydar - czy TY mierzyłeś kiedykolwiek wilgotność na poddaszu ? bo temperaturę już kilka razy podawałeś jaką tam miałeś w okresie największych mrozów ....
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 19-05-2014 o 15:19

Strona 12 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony