dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 93
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1842
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    układ WMG opiera się na 2 wentylatorach EBM które można kupić max 200 zł za sztukę i nie muszą pracować nonstop
    Konrad, mozesz podac namiary na EBMy w cenie 200 zl? i jakiej ich wydajnosci mowimy? Takie DC?

    Ja sie troche zawiodlem poki co na tych TTkach, trzeba sie mocno nasilowac zeby odsloniety wentyla na strychu skutecznie wygluszyc, regulacja daje co najwyzej mozliwosc zejscia do polowy mocy, co tez niewiele daje.
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 09-02-2014 o 21:04
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  2. #242
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Wilgotność jest adekwatna do temperatury, tzn ilość gram w m3 taki sam w temp do -5/-8oC . Ale po fali silnych mrozów,wilgotność na poddaszu wyższa od tej z domu o 1/1,5gr/kg powietrza.Powód? Przy silnych mrozach które nie trwają m-cy ,część pary wodnej kondensuje się przy MFP. Zjawisko jak najbardziej normalne,powodujące odzyskanie energii przemiany fazowej . Celuloza rozprasza tą wilgoć . A jak przyjdzie ocieplenie ,to oddaje,stąd po fali mrozów wyższe stężenie pary wodnej w powietrzu usuwanym .Max. jakie odnotowałem to przy 15oC 68%.
    Innymi słowy przy silnych mrozach wyższa temp na poddaszu pasiona jest przemianą fazową ,ale,że nie ma nic za darmo,to potem w drugą stronę obniża temp. na skutek parowania. Z tym,że przy bardzo minusowych jest to korzystne a w cieplejszym okresie obojętne.

    ps. Na poddasze nieużytkowe możesz nawalić choćby słomy (jak sąsiedzi nie widzą) co rozważa Przemek w wątku 0-20.
    Tanie a skuteczne. Solami boru nasączyć i ok.

  3. #243
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ponad 2 lata temu kupowałem 2 na allegro - 1 nawiewny , drugi wyciągowy do firmy .... wyciągowy zamontowany w ścianie pomieszczenia gdzie się pracuje - naprawę trzeba się wysilić by wiedzieć czy pracuje czy nie (w kontekście głośności)

    na szybko z All....
    http://allegro.pl/wentylator-kanalow...951103132.html

  4. #244
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Nie U jest najwazniejsze.
    cyt.: "Szyba dwukomorowa wykonana ze szkła z powłokami niskoemisyjnymi, o współczynniku Ug=0,6 w/m2 K i współczynniku Solar Factor g = 0,60, nawet od strony północnej generuje zyski ciepła na poziomie +49 kWh/m2, straty zaś na poziomie -56 kWh/m2, co w efekcie daje bilans energetyczny na poziomie -7 kWh/m2 (podczas gdy bilans energetyczny ściany wynosi -10 kWh/m2). W przypadku pozostałych stron świata bilans jest naturalnie bardziej korzystny."

    Ale są pakietu o jeszcze większych zyskach:
    "Doskonale zilustrował to przykład okna EkoSun, które nagrodzono ostatnio w jakimś konkursie. Otóż to okno z szybą o wsp. Ug=0,6 i g=0,62 ma dodatni bilans energetyczny i przez każdy metr kwadratowy swojej powierzchni dostarcza w całym roku prawie 60 kWh ! Tak wyliczyła Dolnośląska Agencja i z tym nie co dyskutować. Biorąc pod uwagę wszystkie straty i zyski ciepła, jakie przez to okno przechodzi – w sumie wychodzi na PLUS.

    Ale zaetykietowano także inne okno EkoSun, w którym zmieniono szybę na cieplejszą (Ug=0,5) i okazało się, że bilans cieplny nie jest już tak duży jak poprzednio.. Dlaczego? Bo ta druga szyba miała wsp. g (solar factor) na poziomie 50% (g=0,5). A więc przepuszczała nieco mniej energii słonecznej niż poprzednia. Okazało się to na tyle istotne, że całościowy zysk energetyczny z takiego okna wyniósł „tylko” 39 kWh/mkw/rok. Czyli o 1/3 mniej."


    Wychodzi na to, że pakiety szybowe są plusenergetyczne Po co więc ściany ?



    Pakiety szybowe są ok. 2x tańsze od okien fixów.
    Zastanawia mnie czy przy obliczaniu tego bilansu pakietów szybowych uwzględniono, że w miesiącach letnich przed wpuszczaniem ciepła do domu się bronimy, a to pewnie znaczny udział tych całorocznych zysków.
    O udziale nasłonecznienia w poszczególnych miesiącach roku znalazłem np. tu. Wynika z tego że na miesiące październik - kwiecień (kiedy chcemy ciepło do domu wpuszczać) - przypada około 33% całorocznego nasłonecznienia.
    Korygując więc zyski pierwszej z opisywanych szyb, mamy 33% z 49 kWh > 16 kWh, straty bez zmian - 56 kWh, bilans - 40 kWh/m2 czyli 4 razy tyle co przykładowej ściany. To chyba wyjaśnia, dlaczego jednak nie stoją wszędzie plus energetyczne 'szklane domy'.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  5. #245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post

    Ja sie troche zawiodlem poki co na tych TTkach, trzeba sie mocno nasilowac zeby odsloniety wentyla na strychu skutecznie wygluszyc, regulacja daje co najwyzej mozliwosc zejscia do polowy mocy, co tez niewiele daje.
    jak masz problem z regulacją i głośnością tych wiatraków to zastosuj sobie takie coś do sterowania...
    http://allegro.pl/regulator-obrotow-...937515153.html
    nie wygląda może "reprezentacyjnie" ale na ogół i tak często nie grzebiesz w ustawieniach więc wsadzisz gdzieś do pom. technicznego i będzie gites ...
    znając życie to przebuja się na 1" czy 2" przez praktycznie cały sezon ...

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    jak masz problem z regulacją i głośnością tych wiatraków to zastosuj sobie takie coś do sterowania...
    http://allegro.pl/regulator-obrotow-...937515153.html
    nie wygląda może "reprezentacyjnie" ale na ogół i tak często nie grzebiesz w ustawieniach więc wsadzisz gdzieś do pom. technicznego i będzie gites ...
    znając życie to przebuja się na 1" czy 2" przez praktycznie cały sezon ...
    Myslalem o tym, ale w tej cenie to zloze juz kompletny zestaw do czytania i sterowania calego domu na arduino, pojedynczy triak mi starczy a mi zaprogramuje odpowiednie zalaczanie wzgledem temp i CO2
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  7. #247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Myslalem o tym, ale w tej cenie to zloze juz kompletny zestaw do czytania i sterowania calego domu na arduino, pojedynczy triak mi starczy a mi zaprogramuje odpowiednie zalaczanie wzgledem temp i CO2
    ja do sterowania wykorzystałem takie coś ...
    http://allegro.pl/regulator-predkosc...896598610.html
    co prawda to jest do sterowania klimakonwektorem ale wykorzystałem go do sterowaniem chłodzenia ( ta zabawka steruje tym ARW poprzez garść przekaźników a przy okazji rozbudowuję sobie także o sterowanie okapu podpiętego do wentylacji...)

  8. #248
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Zastanawia mnie czy przy obliczaniu tego bilansu pakietów szybowych uwzględniono, że w miesiącach letnich przed wpuszczaniem ciepła do domu się bronimy, a to pewnie znaczny udział tych całorocznych zysków.
    O udziale nasłonecznienia w poszczególnych miesiącach roku znalazłem np. tu. Wynika z tego że na miesiące październik - kwiecień (kiedy chcemy ciepło do domu wpuszczać) - przypada około 33% całorocznego nasłonecznienia.
    Korygując więc zyski pierwszej z opisywanych szyb, mamy 33% z 49 kWh > 16 kWh, straty bez zmian - 56 kWh, bilans - 40 kWh/m2 czyli 4 razy tyle co przykładowej ściany. To chyba wyjaśnia, dlaczego jednak nie stoją wszędzie plus energetyczne 'szklane domy'.
    Mowa o okresie grzewczym. Nie wiem po co Agencja Dolnośląska i inne instytucje miałyby liczyć zyski w okresie letnim i uwzględniać je w bilansie rocznym ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  9. #249
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    a znasz różnice w cenie pakietów szybowych z różnym poziomem przepuszczania światła ?
    jakiś przykład na 150x150 ? lub cena za 1m2 ?

    bo znów się okaże że dla 40 kWh w bilansie na+ koszt zakupu x2

  10. #250
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Mowa o okresie grzewczym. Nie wiem po co Agencja Dolnośląska i inne instytucje miałyby liczyć zyski w okresie letnim i uwzględniać je w bilansie rocznym ?
    Byłoby super, ale śledzę sobie te strony konkursu topten, agencji i nie mogę się dopatrzyć takiej jawnej deklaracji.
    W swoich definicjach podają coś takiego
    Bilans energetyczny E [kWh/m2rok]
    Jest bilansem zysków i strat okna, czyli bilansem energii dla średniego nasłonecznienia, średnich temperatur oraz szczelności. Wartość E pokazuje różnicę pomiędzy bilansem energetycznym badanego okna i okna referencyjnego, wartość dodatnia oznacza, że oceniane okno jest lepsze niż przeciętne okno na rynku wartość ujemna, że okno jest gorsze od przeciętnego. Jego wartość obliczona została za pomocą programu Etykieta Energetyczna.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  11. #251
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Byłoby super, ale śledzę sobie te strony konkursu topten, agencji i nie mogę się dopatrzyć takiej jawnej deklaracji.
    W swoich definicjach podają coś takiego
    Gdyby tak liczono, to wystarczyłby miesiąc lipiec do spełnienia warunku dostarczonej energii w ilości 60kWh/m2. Policz sobie - rocznie jesteś w stanie przyjąć kilkaset kWh/m2 energii ze słońca.
    Tutaj masz artykuł na bazie opracowań Passivhaus Institut z Darmstadt:
    http://www.swiat-szkla.pl/component/...t/article/1672
    Zwróć uwagę na rys. 4.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  12. #252
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Dzięki - tu wyłożyli kawę na ławę. To mnie przekonuje. Choć z kierowaniem okien na północ bym uważał.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  13. #253
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    M.A.G sądzę,że za dużo naoglądał się filmów typu "powrót do przeszłości" bo wojny raczej nie będzie i bunkrów ze szczelinami strzelniczymi nie trzeba robić.
    A ma chociaż w tym "oknie" szyby przeciwpancerne ?
    buahaha uśmiałem się po pachy...

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A po co wogóle tam okno ?

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Daj spokój,czytam po forumach,że są kretyni co dla estetyki linii nadwozia auta likwidują klamki w drzwiach.
    Zaraz się dowiemy,że dla estetyki i "energooszczędności" likwiduje się muszle i zostawia samą dziurę a siki przechowuje się w dodatkowych zbiornikach dla podgrzania wody wodociągowej.


    Dla chcących zaoszczędzić trochę grosza proponuję zlikwidować drzwi wejściowe i wchodzić do domu przez izolowany garaż.
    Trochę kWh się zaoszczędzi...
    Nie ma to jak komfort życia
    Ludzie z brakiem poczucia estetyki tak mają - to co nie w ich stylu zostaje ze świadomości wyparte i zastąpione "konserwą" w stylu nowoczesny dworek. Nie należę do osób, które uważają że o gustach się nie dyskutuje i dlatego nie będzie mnie uczył rozmieszczania i rozmiarów okien bolek budujący standard. Brak gustu to nie choroba, nie martw się od tego się nie umiera. Akurat rozmieszczenie okien w moim domu to coś na co zwracaliśmy sporo uwagi. Okno przytoczone przez Konrada ma niemal 1 m2 powierzchni mimo swojego kształtu. Więc jeśli mam wybór to umieszczam je w takim rozmiarze i wymiarze i na takiej wysokości aby spełniało swoje funkcje dla danego pomieszczenia. Równie dobrze mogłoby mieć wymiar 1,2x0,8m ale wyglądało by z doooopy na ścianie dość nowoczesnej bryły. Drugie okno bez ram o parametrze przenikalności porównywalnym z U twojej ściany mam w WC na piętrze. Też jest w kształcie szczeliny strzelniczej. Dlaczego? Dlatego, że wygląda obłędnie, spełnia swoją funkcję i jeszcze jest ciepłe.

    Ps1. A czy to czasem nie w Alfie, nadworny forumowy alfowiczu, tylko i wyłącznie ze względów estetycznych została "usunięta klamka" drzwi tylnych?? I co? wygląda to źle czy dobrze? Estetycznie czy nie? Praktycznie czy nie?

    Ps.2Parafrazując

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dla chcących zaoszczędzić trochę grosza proponuję zlikwidować drzwi wejściowe i wchodzić do domu przez izolowany garaż.
    Trochę kWh się zaoszczędzi...
    Nie ma to jak komfort życia
    Dla rozrzutnych nie liczących się z własnymi pieniędzmi proponuję wybudować MilęIV zamontować w niej PC i przykuć się do G11. A co mi tam z tymi całymi kWH... Ale kto bogatemu zabroni komfortu życia

    Konrad sorki za brak merytorycznego przekazu posta w odniesieniu do tematu
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  14. #254
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ok nie ma najmniejszego problemu ....

    z aktualnych spraw ..
    jutro o 9:00 na działce pojawiają się geodeci - w terenie ustalamy jak dzielimy działkę - biorąc pod uwagę obecne zagospodarowanie terenu ,taras i drenaż do POŚ granica mniej więcej wytyczona będzie tak



    zielna linia przebiega (granica) przebiegać będzie możliwie jak najbliżej obecnej skarpy / kominów wentylacyjnych od drenażu POŚ



    wczoraj okazało się że niedaleko mieszkający znajomy ma mieć na dniach u siebie geologa na działce - więc od ręki zrobimy badanie gruntu w "dolnej" części działki

    od jutrzejszej wizyty geodetów do otrzymania aktualnych mapek minie ok 4-6 tygodni

    ten czas zamierzam poświęcić na wybór projektu oraz w celu uzyskania Warunków Zabudowy dla nowej działki

    teoretycznie na ok połowę maja będę miał prawomocne WZ, czyli gdzieś w lipcu PnB i zaczynamy ...

    główne założenia dla projektu to pow. użytkowa 95-120 m2 / jak najmniejsza pow. zabudowy , wejście od zachodu lub północy (tak bym wolał) , kuchnia w narożniku poł-zach, salon od południa , najlepiej 3 pokoje (sypialnie rodzina 2+2) , garaż - niekoniecznie ... dach o małym kącie nachylenia bądź płaski (jeśli dostanę zgodę w WZ)

    przykład
    Zorba IV S-GLX 854




    pow. użytkowa: 69,95 m2
    pow. całkowita: 125,30 m2
    pow. zabudowy: 125,30 m2
    kubatura: 534,50 m3
    nachylenie dachu: 25°

    projekt oryginalny


    po przeróbkach


    inny projekt
    Wektor S-GL 768






    Ostatnio edytowane przez R&K ; 19-02-2014 o 15:13

  15. #255
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    A nie obawiasz się sprzedaży domu, dalej mieszkając obok ? Nie obawiasz się, że cokolwiek wyjdzie będą Ci sąsiedzi marudzić ?
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 13-03-2014 o 16:30
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  16. #256
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    nie?! co by miało nie wyjść ? fuszerki nie będzie ... !!
    pod wszystkim podpisuje sie kierownik budowy, kupujący wszystko będzie miał udokumentowane , zapozna się z tym co kupuje ...

  17. #257
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    pkt 9 na działce pojawił się geodeta ze swoim pomocnikiem , oraz 3 sąsiadów (powiadomieni wszyscy - taki obowiązek biura geodezyjnego)

    efekt końcowy taki


    jak wdać wybudować można drugą arizonę - domy/projekty wyżej są znacznie mniejsze

  18. #258
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Konrad, przygotowania wchodzą w konkretną fazę - czyli masz już 'przyjaciela' dla którego budujesz drugi dom...
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  19. #259
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    nie - buduje wg projektu który mi się spodoba, który mi odpowiada - jak ruszą prace budowlane będę aktywnie poszukiwał kupca - sprzedawanie kota w worku to trudna rzecz ...

    edit:

    jeśli w gminie się zgodzą stawiam parterów z płaskim dachem ZX35




    Ostatnio edytowane przez R&K ; 21-02-2014 o 16:56

  20. #260
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    nie - buduje wg projektu który mi się spodoba, który mi odpowiada - jak ruszą prace budowlane będę aktywnie poszukiwał kupca - sprzedawanie kota w worku to trudna rzecz ...
    jeśli w gminie się zgodzą stawiam parterów z płaskim dachem ZX35
    Rozpoczynając budowę właśnie sprzedajesz kota w worku,tym bardziej z takim projektem i tym bardziej w takiej okolicy (podkarpackie)
    Sądzę,że więcej zarobisz sprzedając działkę nie zabudowaną niż z gotowym "takim" domem.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-02-2014 o 20:15

Strona 13 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony