dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 93
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 1842
  1. #821
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    nie a to wymyśliłem tylko w myśl domu szczelnego i WM to okna powinny być nieotwierane i to jest bardziej opłacalne. okno FIX jest tańsze o jakieś 25% więc pakowanie okien do takiego domu podraża go i traci sens zabawa w pasywność a trzeba robić tak aby było dobrze i tanio. ale jak ktoś chce to mu nikt nie zabroni tylko po co? ja wolę okna otwierane do minimum ograniczyć. powiedzcie mi jak w takim domu jest z zasięgiem w komórce? ja teraz mieszkam w domu co mury maja 0,5m i jest ciężko a dom nie jest szczelny bo to kostka z lat 70. więc przypuszczam że w pasywnym może być jeszcze gorzej.
    Widzę,że dla Ciebie budowa domu to zabawa i tak to traktujesz
    Co żona na to,że okna będą nie otwieralne ?
    Czy mieszkałeś już w domu bez otwieranych okien ?
    Jesteś pewny na 1000%,że nie otwierane okna zdadzą egzamin w Twoim domu na bardzo długi czas i na 1000% nie będziesz chciał ich otwierać do końca życia ?
    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    każdy dobrze wie że klimy to pożeracze prądu i nie chce mi się w to wierzyć że to dobre rozwiązanie.
    A więc każdy kto tak twierdzi myli się.
    Klimatyzator to pompa ciepła powietrze-powietrze i zużywa o COP mniej prądu niż faktycznie wydaje.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 17-06-2014 o 18:51

  2. #822
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Widzę,że dla Ciebie budowa domu to zabawa i tak to traktujesz
    Co żona na to,że okna będą nie otwieralne ?
    Czy mieszkałeś już w domu bez otwieranych okien ?
    Jesteś pewny na 1000%,że nie otwierane okna zdadzą egzamin w Twoim domu na bardzo długi czas i na 1000% nie będziesz chciał ich otwierać do końca życia ?

    A więc każdy kto tak twierdzi myli się.
    Klimatyzator to pompa ciepła powietrze-powietrze i zużywa o COP mniej prądu niż faktycznie wydaje.
    teraz mam otwierane okna bo dom stary więc czasami jak się w zimie przegrzewa bo w piecu jak się zapali to jest za gorąco i poza tym trzeba dom przewietrzyć aby jakoś życ bo nie ma nawet dobrej WG, a jak się ma reku to nie trzeba otwierać okien a jak nie trzeba to szkoda na takie kasy. w ten sposób mając 17 okien koszt ich wyjdzie do 18k a jakby były otwierane to pewnie w 30k bym się zamknął więc warto a jak jeszcze uda się same pakiety szybowe zamontować to koszty lecą na łeb i szyję. ja chcę mieć dom najcieplejszy za jak najmniejsze pieniądze wiec tam gdzie da się zaoszczędzić to trzeba to zrobić.
    żonie mówiłem o nieotwieranych oknach i nic nie protestowała tylko jak zobaczyła ich rozmiary to mówiła że sam je sobie będę myć

  3. #823
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    teraz mam otwierane okna bo dom stary więc czasami jak się w zimie przegrzewa bo w piecu jak się zapali to jest za gorąco i poza tym trzeba dom przewietrzyć aby jakoś życ bo nie ma nawet dobrej WG, a jak się ma reku to nie trzeba otwierać okien a jak nie trzeba to szkoda na takie kasy. w ten sposób mając 17 okien koszt ich wyjdzie do 18k a jakby były otwierane to pewnie w 30k bym się zamknął więc warto a jak jeszcze uda się same pakiety szybowe zamontować to koszty lecą na łeb i szyję. ja chcę mieć dom najcieplejszy za jak najmniejsze pieniądze wiec tam gdzie da się zaoszczędzić to trzeba to zrobić.
    żonie mówiłem o nieotwieranych oknach i nic nie protestowała tylko jak zobaczyła ich rozmiary to mówiła że sam je sobie będę myć
    No właśnie,nie trzeba otwierać ale pytanie czy się będzie chciało i co wtedy jak się chce a nie można
    U mnie okna są często otwierane a mam reku.
    Jeśli będziesz miał w domu 17 okien to raczej na brak kasy nie narzekasz,ja mam skromnie tylko 6 i tarasowe

  4. #824
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No właśnie,nie trzeba otwierać ale pytanie czy się będzie chciało i co wtedy jak się chce a nie można
    U mnie okna są często otwierane a mam reku.
    Jeśli będziesz miał w domu 17 okien to raczej na brak kasy nie narzekasz,ja mam skromnie tylko 6 i tarasowe
    w tym rzecz że temu ich jest to myślę o fixach. taka ilość wychodzi. ale to nie ma znaczenia bo m2 okna fix przy dużych przeszkleniach typu 1800x2300 wychodzi jakieś 360zł za 1m2 więc w tej cenie wyjdzie podobnie mur z ociepleniem i wykończeniem z każdej strony lub nawet drożej więc warto dawać duże przeszklenia.

  5. #825
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    ...360zł za 1m2 więc w tej cenie wyjdzie podobnie mur z ociepleniem i wykończeniem z każdej strony lub nawet drożej ....
    Jezuuuuu, chłopaku, gdzie ty mieszkasz, że w takich cenach u was gotowe ściany chodzą

    naprawdę czas żebyś się ogarnął, bo im głębiej w las tym więcej drzew u ciebie, tyle że jakichś pokręconych

  6. #826
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Jezuuuuu, chłopaku, gdzie ty mieszkasz, że w takich cenach u was gotowe ściany chodzą

    naprawdę czas żebyś się ogarnął, bo im głębiej w las tym więcej drzew u ciebie, tyle że jakichś pokręconych
    z fixami to cena jest przesadzona ale ciekawe ile kosztuje sam pakiet szybowy. wtedy ściana z szyba to może cenowo będzie podobnie. to by trzeba było policzyć.

  7. #827
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    z fixami to cena jest przesadzona ale ciekawe ile kosztuje sam pakiet szybowy. wtedy ściana z szyba to może cenowo będzie podobnie. to by trzeba było policzyć.
    Pytasz jak zawsze nie wiadomo o co
    jaki pakiet? ile szyb? P2 czy P4? a może bez P?

    chłopaku konkrety!!! a może ktoś będzie wiedział i ci odpowie

  8. #828
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Pytasz jak zawsze nie wiadomo o co
    jaki pakiet? ile szyb? P2 czy P4? a może bez P?

    chłopaku konkrety!!! a może ktoś będzie wiedział i ci odpowie
    jeżeli jesteśmy w wątku z z domem pasywnym to logiczne że 3szyby na południowa elewacje z Ug=0,6 lub 0,5 a na resztę 4szyby lub więcej.

  9. #829

    Domyślnie

    kilka, kilkanaście stron temu zadałem pytanie R&K z czego zabudowałby dom gdyby nie ograniczały go jego umiejętności budowlane, nie odpowiedział ale rozwinęła się ciekawa dyskusja.
    Wnioskuje z niej, że:
    silka jest znacznie lepszym materiałem akumulacyjnym niż BK co powoduje, że przyjmuje dłużej i więcej energii cieplnej, ale też dłużej i więcej jej oddaje, to z kolei prowadzi do tego, że gdy mamy nadmiar energii darmowej (niektóre dni wiosną i jesienią, sporo dni w lecie) to silka będzie dłużej "pochłaniać" energię, czyli dłużej mamy w domu temperatury niższe niż gdyby dom był zbudowany z materiału mniej akumulacyjnego, ale jednocześnie po ustąpieniu upałów dłużej mamy cieplej w domu. To może być zaletą w momencie gwałtowniejszych załamań pogody bo ściany "grzeją", ale może być wadą w sytuacji nadmiaru zgromadzonej energii bo długo mamy jeszcze zbyt ciepło w domu.
    W okresach zimnych w przypadku krótkich "okienek" z możliwością gromadzenia energii cieplnej z promieniowania słonecznego w bezpośredni sposób, ściany o większej akumulacyjności spowodują pewne oszczędności związane z wykorzystaniem tegoż ciepła nie tylko w czasie bezpośredniego promieniowania ale także pewien czas po jego ustąpieniu. Wadą będzie to, że ściany nie rozróżniają pochodzenia ciepła i równie chętnie pobierają energię wyprodukowaną sztucznie. Tyle, że nie dogrzewamy pomieszczeń gdy ściany całkowicie się rozładują, a w momencie gdy zaczyna brakować energii do utrzymania komfortu. Z powyższego wynika, że gdyby zastosować silkę i umiejętnie operować osłanianiem okien w czasie zbyt dużej ilości słońca to jest to rozwiązanie godne uwagi.
    Napiszcie co uważacie? Gdzie popełniłem błąd w tej analizie? I czy te ewentualne zyski są faktycznie warte tych kilkunastu stron polemiki?

    PS. Nie budowałem jeszcze domu, dopiero się do tego przygotowuję. Znam raczej podstawy "tradycyjnego" budownictwa.

  10. #830
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał double-g Zobacz post
    kilka, kilkanaście stron temu zadałem pytanie R&K z czego zabudowałby dom gdyby nie ograniczały go jego umiejętności budowlane, nie odpowiedział ale rozwinęła się ciekawa dyskusja.
    Wnioskuje z niej, że:
    silka jest znacznie lepszym materiałem akumulacyjnym niż BK co powoduje, że przyjmuje dłużej i więcej energii cieplnej, ale też dłużej i więcej jej oddaje, to z kolei prowadzi do tego, że gdy mamy nadmiar energii darmowej (niektóre dni wiosną i jesienią, sporo dni w lecie) to silka będzie dłużej "pochłaniać" energię, czyli dłużej mamy w domu temperatury niższe niż gdyby dom był zbudowany z materiału mniej akumulacyjnego, ale jednocześnie po ustąpieniu upałów dłużej mamy cieplej w domu. To może być zaletą w momencie gwałtowniejszych załamań pogody bo ściany "grzeją", ale może być wadą w sytuacji nadmiaru zgromadzonej energii bo długo mamy jeszcze zbyt ciepło w domu.
    W okresach zimnych w przypadku krótkich "okienek" z możliwością gromadzenia energii cieplnej z promieniowania słonecznego w bezpośredni sposób, ściany o większej akumulacyjności spowodują pewne oszczędności związane z wykorzystaniem tegoż ciepła nie tylko w czasie bezpośredniego promieniowania ale także pewien czas po jego ustąpieniu. Wadą będzie to, że ściany nie rozróżniają pochodzenia ciepła i równie chętnie pobierają energię wyprodukowaną sztucznie. Tyle, że nie dogrzewamy pomieszczeń gdy ściany całkowicie się rozładują, a w momencie gdy zaczyna brakować energii do utrzymania komfortu. Z powyższego wynika, że gdyby zastosować silkę i umiejętnie operować osłanianiem okien w czasie zbyt dużej ilości słońca to jest to rozwiązanie godne uwagi.
    Napiszcie co uważacie? Gdzie popełniłem błąd w tej analizie? I czy te ewentualne zyski są faktycznie warte tych kilkunastu stron polemiki?

    PS. Nie budowałem jeszcze domu, dopiero się do tego przygotowuję. Znam raczej podstawy "tradycyjnego" budownictwa.
    Z mojego punktu widzenia widzę to inaczej,może bardziej realniej a nie teoretyczniej
    Te krótkie czy dłuższe okienka to nie jest kilka h a kilkadziesiąt lub nawet kilkaset h,żeby mówić o akumulacji w silce,czy to w zimie czy to w lecie.
    Kilka h słońca nie nagrzeją silikatu do tego stopnia,żeby potem przez kilkanaście czy kilkadziesiąt h korzystać z tego zimą lub przeklinać latem.
    Po prostu słońce nie niesie aż tak dużej energii,żeby cokolwiek akumulować w silikacie.
    Czy słońce padające tylko i wyłącznie na podłogę czy wylewkę nagrzeje ją do tego stopnia,żeby mogła oddawać te ciepło przez X czasu ? Oczywiście,że nie,podobnie jest z silikatem.
    Do akumulacji ciepła powinna służyć wylewka lub bufor ciepła gdzie ilość energii dostarczonej jest nieporównywalnie większa niż ze słońca.
    A z resztą w domu pasywnym akumulacja nie jest wg mnie do niczego potrzebna.

    Czy to BK czy silikat,wrażenia z użytkowania domu będą podobne,silikat dlatego ponieważ jest tańszy niż BK i można na nim wszystko powiesić ot i cała tajemnica.
    Akumulacja w silce jako "bufor przetrzymywania energii" jest rzeczą zdrowo przesadzoną.

    Jako przykład podam grzanie kominkiem.
    Odpalony słabym wsadem i nie dokładany i po ok.2h w salonie z 22.st.C zrobiło się 25st.C.
    Ciekawostka jest taka,że pomimo takiej temperatury po następnych 2h temperatura z 25st.C spadała do 22st.C czyli do temperatury wyjściowej czyli nic nie zostało zakumulowane ponieważ ilość dostarczonej energii była zbyt mała,żeby można było mówić o akumulacji a przecież otoczony jestem silikatem a i mega grubą płytą fundamentową.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 19-06-2014 o 16:51

  11. #831
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał double-g Zobacz post
    Napiszcie co uważacie? Gdzie popełniłem błąd w tej analizie? I czy te ewentualne zyski są faktycznie warte tych kilkunastu stron polemiki?
    Dokładnie tak, aczkolwiek nie poruszyłeś najważniejszej kwestii jaką jest "naładowanie" silki i wylewki w nocy w drugiej taryfie, gdzie w ciągu dnia nie przewidziałeś zysków słonecznych. To powoduje stratę lub wymaga jakiegoś inteligentnego systemu potrafiącego uwzględniać prognozę dnia następnego.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  12. #832
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał double-g Zobacz post
    kilka, kilkanaście stron temu zadałem pytanie R&K z czego zabudowałby dom gdyby nie ograniczały go jego umiejętności budowlane, nie odpowiedział ale rozwinęła się ciekawa dyskusja.
    Wnioskuje z niej, że:
    silka jest znacznie lepszym materiałem akumulacyjnym niż BK co powoduje, że przyjmuje dłużej i więcej energii cieplnej, ale też dłużej i więcej jej oddaje, to z kolei prowadzi do tego, że gdy mamy nadmiar energii darmowej (niektóre dni wiosną i jesienią, sporo dni w lecie) to silka będzie dłużej "pochłaniać" energię, czyli dłużej mamy w domu temperatury niższe niż gdyby dom był zbudowany z materiału mniej akumulacyjnego, ale jednocześnie po ustąpieniu upałów dłużej mamy cieplej w domu. To może być zaletą w momencie gwałtowniejszych załamań pogody bo ściany "grzeją", ale może być wadą w sytuacji nadmiaru zgromadzonej energii bo długo mamy jeszcze zbyt ciepło w domu.
    W okresach zimnych w przypadku krótkich "okienek" z możliwością gromadzenia energii cieplnej z promieniowania słonecznego w bezpośredni sposób, ściany o większej akumulacyjności spowodują pewne oszczędności związane z wykorzystaniem tegoż ciepła nie tylko w czasie bezpośredniego promieniowania ale także pewien czas po jego ustąpieniu. Wadą będzie to, że ściany nie rozróżniają pochodzenia ciepła i równie chętnie pobierają energię wyprodukowaną sztucznie. Tyle, że nie dogrzewamy pomieszczeń gdy ściany całkowicie się rozładują, a w momencie gdy zaczyna brakować energii do utrzymania komfortu. Z powyższego wynika, że gdyby zastosować silkę i umiejętnie operować osłanianiem okien w czasie zbyt dużej ilości słońca to jest to rozwiązanie godne uwagi.
    Napiszcie co uważacie? Gdzie popełniłem błąd w tej analizie? I czy te ewentualne zyski są faktycznie warte tych kilkunastu stron polemiki?

    PS. Nie budowałem jeszcze domu, dopiero się do tego przygotowuję. Znam raczej podstawy "tradycyjnego" budownictwa.
    wahania temperatury takiej ściany w realnym użytkowaniu nie pozwalają na proces tak rozciągnięty w czasie jak piszesz

  13. #833
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Tak na marginesie, to ścian nie grzanych (z silki czy czegoś innego) nie naładujesz wylewką. Promieniowaniem nie padającym bezpośrednio na nią też bo rozgrzane powietrze energii wiele nie niesie. To jest tylko bardzo ciekawy bufor spłaszczający piki temp. i wilgotności.
    Może rzeczywiście samej silki to w małym stopniu dotyczy.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  14. #834

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi, szczególnie przekonujący jest przykład Arturo.

    Podsumowując: jeśli chodzi o oszczędności na ogrzewaniu jest to pomijalne, jeśli chodzi o własności wytrzymałościowe i cenę góruje silikat.
    Rozwińcie jeszcze myśl dot. pochłaniania wilgoci. Kszhu o tym wspomniał.

  15. #835

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Nie wiem.
    Masywna ściana zawsze będzie miała bardzo zbliżoną temp. do temp. wewn. Ściana z lekkich materiałów może być chłodniejsza.
    Cieplejsza ściana to większe straty.
    Kolejna sprawa jest taka, że masywna ściana na fundamencie więcej energii odprowadzi do gruntu niż lekka.
    myślę, że ze względu na to, że en. cieplna jak wszystko w przyrodzie "idzie" tam gdzie jej łatwiej, to w tym przypadku jeśli mówimy o dobrze zaizolowanej termicznie ścianie i fundamentach/płycie ciepło przechodzić będzie do wewnątrz. W przeciwnym razie ogrzewanie podłogowe nie miałoby sensu ze względu na jeszcze większą deltę temp.

  16. #836
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Równie ważne ściany , a nawet ważniejsze. Bywa że po drugiej stronie ściany jest i -10oC a pod posadzką grubo powyżej +10oC.
    No i najważniejszy dach ,bo zimą temp. nieboskłonu - 50oC nie jest rzadkością .
    W kolejności -priorytecie , dach,ściany, posadzka.
    Zakładam,że prawdą jest,że izolacja przepuszcza tyle ciepła ile wynika z lambdy i gradientu. Jeżeli ta teza nie jest prawdziwa to moje pisanie psu w doopę.

  17. #837

    Domyślnie

    Kszhu, nydar - zgoda Panowie

    zmieniając temat, co myślicie o montażu okien w ten sposób w xps:
    Nazwa:  pakiet w XPS.jpg
Wyświetleń: 496
Rozmiar:  1,6 KB
    (zerżnąłem to kiedyś chyba od Barth3z, mam nadzieję, że nie ma nic przeciwko)

    oczywiście sprawa dotyczy osób zdecydowanych na fixx, nie chcę poruszać tematu częstotliwości mycia okien czy komfortu wykonywania tej czynności. Interesują mnie koszty, dostępność, energooszczędność, technologia i trudności w montażu

    Barth3z - masz tak u siebie? ktoś ma? podzielcie się opiniami

  18. #838

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Nie mam tak bo mam typowe fixy ale jestem za z drobną modyfikacją - żadnego pocieniania ścian i przesuwania pakietu ku zewnątrz, po prostu montaż na ścianę.
    dlaczego tak uważasz? wydaje mi się, że lepiej jednak montować tak jak na rysunku ze względu na dłuższą drogę jaką musi pokonać ciepło
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pakiet w XPS.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	27,6 KB
ID:	266385 vs
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pakiet w XPS_2.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	36,8 KB
ID:	266386
    o ile dobrze Cię zrozumiałem

  19. #839
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    izolacja pakietów w xpsie to pomysł czołgisty ale bardzo ciekawy. tak jak wcześniej pytałem to zależy jaka cena za sam pakiet szybowy. ma ktoś może namiary na kogoś, czy producenta samych pakietów szybowych? bo producenci okien to przeważnie szyby sprowadzają z jednego źródła, profile z innego i całość łączą.

  20. #840

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Popytaj właśnie u producentów okien.
    Pakietu w tak dobrych cenach jak ma producent okien to od producenta pakietu raczej nie kupisz a też z tym od okien dogadasz się na "promocyjne wstawienie za 1zł" (sam sobie wstawisz) więc 8% VAT.
    U=0,3 to ~500zł/m2.
    Mozesz zakupic pakiety Pilkingtona u jednego z dealerow, ja mialem cene ok. 180 zl/m2 dla pakietu U=0.5.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

Strona 42 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony