dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 93
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1842
  1. #1001

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    PN -EN 13370 od wielu lat pokazuje jak się to robi. Załącznik 272173 Granulat to słaby izolator, a poza tym nie ma praktycznie oporu dyfuzyjnego.
    Bo przy prawidłowej hydroizolacji poziomej , tynkach i sprawnej wentylacji nie musi mieć żadnego oporu dyfuzyjnego a na pewno ograniczy mostek cieplny fundament-ściana.

  2. #1002
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    projekt zamówiony
    na być juto lub w poniedziałek w biurze projektowym

    nie będę budował domu z żadnych klocków - będzie tradycyjny / murowany
    dom stawiam na ławach
    do ściągnięcia humus na powierzchni całego domu + 0,5m - na działkę i tak miałem nawozić taniego piachu/ziemi

    na grunt pójdzie ok 20-25 cm EPS - straty do gruntu są mniejsze niż przez ściany zewnętrzne
    na ściany zew. 30 cm EPS 0,40
    na dach ok 35-40 cm EPS -tu chyba XPS nie musi być ?

    papiery do PnB składamy w 1 tyg sierpnia
    przy płaskim dachu XPS nie przepuści wody więc warto go dać na górę chociaż z 10cm frezowanego. tak mi się wydaję. śnieg też musi wytrzymać więc zrobisz jak uważasz.

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    przy płaskim dachu XPS nie przepuści wody więc warto go dać na górę chociaż z 10cm frezowanego. tak mi się wydaję. śnieg też musi wytrzymać więc zrobisz jak uważasz.
    Nie pisz głupot - jak chcesz zapewnić wodoszczelne połączenie płyt XPS ??? Jaka musiała by być warstwa lodu ( bo śnieg jako taki nie jest b,ciężki ) aby przekroczyć dopuszczalne obciążenie EPS ??

  4. #1004
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    przy płaskim dachu XPS nie przepuści wody więc warto go dać na górę chociaż z 10cm frezowanego. tak mi się wydaję. śnieg też musi wytrzymać więc zrobisz jak uważasz.
    no tego to jeszcze nie słyszałem, żeby goły XPS/EPS na stropodachu zostawiać.

    Kamil, musisz chyba jakis czas odpocząć od tego budowania, bo chyba nowa wiedza wymazuje starą i stąd takie kwiatki

  5. #1005

    Domyślnie

    Myślę że kolega miał na myśli położenie XPS nie na ale pod wierzchnią warstwę na dachu płaskim - ale w dalszym ciągu nie widzę sensu stosowania XPS na płaskim dachu.

  6. #1006
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dlt7

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lublin i okolice
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Myślę że kolega miał na myśli położenie XPS nie na ale pod wierzchnią warstwę na dachu płaskim - ale w dalszym ciągu nie widzę sensu stosowania XPS na płaskim dachu.
    Hasło klucz - dach płaski odwrócony. Ale nie sądzę, że Konrad taki będzie robił.

  7. #1007
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Myślę że kolega miał na myśli położenie XPS nie na ale pod wierzchnią warstwę na dachu płaskim - ale w dalszym ciągu nie widzę sensu stosowania XPS na płaskim dachu.
    ale na płaskim od "nie przepuszczania wody" jest membrana, a nie XPS.

  8. #1008

    Domyślnie

    To, że sam xps nie chłonie wody, to nie znaczy, że jego warstwa jest wodoszczelna. sprawdzone doświadczalnie: ułożenie w co najmniej 2 warstwach z łączeniem szczelin powyżej 2mm przepuszcza wodę. nie wiem, czy jes wykonalne, zrobić to szczelnie. do tego xps docinany -na docinanej krawędzi trochę wody łapie.

  9. #1009

    Domyślnie

    XPS ma sens to przy stropodachu odwróconym jako ochrona membrany dachowej. ja zastosowałem hybrydę (przy okazji wyszło taniej). na tarasie pod membraną mam EPS 100 10 cm + spadek z EPS, na tym membrana EPDM, na tym 5 cm XPS, geowłóknina i warstwa dociskowa.

    gdyby robić standardowy odwrócony, to zimna woda na pewno dostanie się pomiędzy płyty XPS i wydaje mi się, że może wychładzać strop.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  10. #1010
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Myślę że kolega miał na myśli położenie XPS nie na ale pod wierzchnią warstwę na dachu płaskim - ale w dalszym ciągu nie widzę sensu stosowania XPS na płaskim dachu.
    że pod wierzchnia warstwą to chyba logiczne, przecież kurde nie na. myślałem że skoro pod płytę fundamentową się nadaję bo nie wchłania wilgoci to również w płaski dachu będzie dobra.

  11. #1011

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    XPS ma sens to przy stropodachu odwróconym jako ochrona membrany dachowej. ja zastosowałem hybrydę (przy okazji wyszło taniej). na tarasie pod membraną mam EPS 100 10 cm + spadek z EPS, na tym membrana EPDM, na tym 5 cm XPS, geowłóknina i warstwa dociskowa.

    gdyby robić standardowy odwrócony, to zimna woda na pewno dostanie się pomiędzy płyty XPS i wydaje mi się, że może wychładzać strop.
    Imrahill, na jaką membranę EPDM zdecydowałeś się? szukam właśnie coś do siebie, na razie znalazłam tylko Resitrix z jednokawałkowych. Podpowiesz coś?

  12. #1012

    Domyślnie

    Cytat Napisał mwie Zobacz post
    Imrahill, na jaką membranę EPDM zdecydowałeś się? szukam właśnie coś do siebie, na razie znalazłam tylko Resitrix z jednokawałkowych. Podpowiesz coś?
    trudno podpowiadać, bo się nie znam. wykonawca tarasu zaproponował Carlisle, taką też wzięliśmy. w sumie to była jedna z lepszych firm z którą miałem do czynienia w trakcie budowy, więc ufam, że ta membrana proponowana przez nich to był trafny wybór

  13. #1013
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    trudno podpowiadać, bo się nie znam. wykonawca tarasu zaproponował Carlisle, taką też wzięliśmy. w sumie to była jedna z lepszych firm z którą miałem do czynienia w trakcie budowy, więc ufam, że ta membrana proponowana przez nich to był trafny wybór
    Taka hybryda jaką masz to bardzo fajne rozwiązanie bo nie zamyka drogi do zagospodarowania dachu płaskiego. Ja mam EPS 100 na stropie na tym , wylewkę spadkową i EPDM Firestone. Na to geowłóknina i warstwa dociskowa. Na części dachu zrobimy jeszcze 5cm XPS na EPDM aby móc tam wyłożyć w przyszłości panele z drewna egzot. aby taras był użytkowy.

    mwie unikaj membran PCV. Każda jedna EPDM jest lepsza od PCV. Ja korzystałem dawniej z Carlisle. Teraz od paru lat stosuję w pracy Firestone'a więc przy robieniu dachu wybór był oczywisty Są dostępne długie i szerokie rolki i może się okazać że uda Ci się zrobić dach z jednego kawałka.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  14. #1014

    Domyślnie

    O, dziękuję, Andrzej, choć przeczytałam cały Twój dziennik, to zapomniałam o Firestone. Rzeczywiście, pcv nie biorę pod uwagę, zbliżony cenowo, a dużo gorszy materiał. na pewno skupię się na EPDM ze względu na wymiary. Carlisle= Resitrix, i to na pewno dobry producent, tylko głupio tak polegać na 1 produkcie, bez żadnego odniesienia cenowego i backupu.

  15. #1015
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Będziesz jakoś ograniczał mostek do gruntu np isomurem?
    tu chyba większość zadziwie - bo nie , pisałem już że będę budował z BK?

    Cytat Napisał byggmol Zobacz post
    Isomur za drogi, na forum rządzi ceramika zasypana perlitem, /chyba że wynaleźli coś innego w 3 miesiące bo taką miałem z grubsza przerwę /co po nie którzy jadą 3 warstwy tak. To jak R&K będzię jak mówię?
    ceramiki nie dotykam się

    Cytat Napisał dlt7 Zobacz post
    Hasło klucz - dach płaski odwrócony. Ale nie sądzę, że Konrad taki będzie robił.
    strop wylany zostanie z zachowaniem spadku najprawdopodobniej - a na tym EPS i membrana + warstwa dociskowa


    projekt dotarł
    Pani architekt dziś zabrała się do pracy
    w piątek składamy wszystko do powiatu w celu uzyskania PnB

  16. #1016
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    tu chyba większość zadziwie - bo nie , pisałem już że będę budował z BK?



    ceramiki nie dotykam się



    strop wylany zostanie z zachowaniem spadku najprawdopodobniej - a na tym EPS i membrana + warstwa dociskowa


    projekt dotarł
    Pani architekt dziś zabrała się do pracy
    w piątek składamy wszystko do powiatu w celu uzyskania PnB
    Cóż jak jest BK TO IZOMUR zbędny, też budowałem z BK, a tego że ty też będziesz nie doczytałem, przepraszam
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  17. #1017
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    nic się nie dzieje, nie masz za co przepraszać ...

    papierki złożone w starostwie - 12 października najpóźniej pozwolenie powinno być prawomocne - zawiadomienie o rozpoczęciu robót złożę w starostwie 7 dni wcześniej - czyli 13 w poniedziałek rozpoczynamy

    zgodnie z uzyskaną zgodą z UM na wycinkę drzew działamy .. na koniec została najwyższa brzoza, dodatkowo nachylona w stronę sąsiada , w pierwszej kolejności piłką ręczną zetnę jej koronę - później da się ją owalić w innym kierunku , gdyby nie to podcięcie jej z którejkolwiek strony nic by nie dało bo ciężar korony pociągnął by drzewo i tak w stronę garaży u sąsiada które są w granicy działki

  18. #1018
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Spawos

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    153

    Domyślnie

    hej a czemu BK zamiast silikatu w jakims temacie pisalesze tanszy itp ?? lepiej akumuluje cieplo itp ?

  19. #1019

    Domyślnie

    lżej samemu budować

  20. #1020

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    Artur jak zwykle - masz lub chcesz mieć inaczej niż on to masz / będziesz miał źle !!

    może spożytkuj swoją wiedzę, czas i energię i zaproponuj mi 2-3 projekty do 110m2 pow. użytkowej z wejsciem od zachodu lub połnocy , z południowym salonem i kuchnia południowo-zachodnią , północna ściana w miarę możliwości bez okien lub małymi, czyli pomieszczeniami mniej ważnymi ....

    ponieważ mnie nic nie ogranicza projekt może być "niemal dowolny" i możemy tu pobić pianę na temat wyboru projektu - jego atrakcyjności użytkowej, komfortu mieszkania, jak również dopasowaniu do niskiego zapotrzebowania na energię i niskiego kosztu budowy
    Dopiero trafiłem na ten temat i powoli go czytam,ja mam coś takiego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan dom 001.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	75,7 KB
ID:	274234
    kuchnia od wschodu od strony zachodniej może być za gorąco zwłaszcza, że to po południu zaczyna się pichcenie.

Strona 51 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony