dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 93
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1842
  1. #1041

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    z betonem kojarzą mi się bunkry a nie domy, albo piwnice szczególnie te na wsiach co są w ziemi kopane aby było tam chłodno więc jakoś nie jestem przekonany do tego że w betonie można dobrze mieszkać. ale jak ktoś chce to nikt mu nie zabroni.
    To co, wylewki, strop, belki, nadproza z gumy dasz? Prosze Cie naprawde sie ogarnij

    Telefonu komorkowego nie boisz sie nosic w spodniach? Jak mijasz stacje bazowe albo lotnisko nie boisz sie, ze Cie promienie wypala ?

    W czym wolisz mieszkac, w scianach z ceramiki? Bo z silki zakladam ze nie, bo przeciez z tego tylko obory sie stawia, BK tez pewnie odpada, bo tam pyl jakis dodaja...
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  2. #1042
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    To co, wylewki, strop, belki, nadproza z gumy dasz? Prosze Cie naprawde sie ogarnij

    Telefonu komorkowego nie boisz sie nosic w spodniach? Jak mijasz stacje bazowe albo lotnisko nie boisz sie, ze Cie promienie wypala ?

    W czym wolisz mieszkac, w scianach z ceramiki? Bo z silki zakladam ze nie, bo przeciez z tego tylko obory sie stawia, BK tez pewnie odpada, bo tam pyl jakis dodaja...
    robisz z igły widły. piałem o betonie a nie BK, silce czy ceramice. nie rozróżniasz? ja będę budować z BK

  3. #1043

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    robisz z igły widły. piałem o betonie a nie BK, silce czy ceramice. nie rozróżniasz? ja będę budować z BK
    BK tez d... nie urywa, bo bloczek wcale nie maly i niewiele lzejszy od mniejszego bloczka silki, w tym slbszym BK trudniej cos zakotwic niz w Izodomie, najtanszy nie jest...

    W sumie murowalem ze wszystiego z wyjatkiem ceramiki, i ukladanie bloczkow styropianowych jest 5-7 krotnie szybsze, a za jednym zamachem mamy sciane z izolacja, gotowa na motaz okien w ociepleniu i wyjatkowo wygodna do prowadzenia instalacji (mozna w rdzeniu betonowym albo w warstwie wewnetrznej styro).
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  4. #1044
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Beton=bunkry- to ciekawe, jak się czują te tysiące ludzi w domach z wielkiej płyty?
    Na betonowe nadproża jest "lekarstwo": kształtki U z BK, w których schowa się niedobry rdzeń betonowy
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  5. #1045
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    BK tez d... nie urywa, bo bloczek wcale nie maly i niewiele lzejszy od mniejszego bloczka silki, w tym slbszym BK trudniej cos zakotwic niz w Izodomie, najtanszy nie jest...

    W sumie murowalem ze wszystiego z wyjatkiem ceramiki, i ukladanie bloczkow styropianowych jest 5-7 krotnie szybsze, a za jednym zamachem mamy sciane z izolacja, gotowa na motaz okien w ociepleniu i wyjatkowo wygodna do prowadzenia instalacji (mozna w rdzeniu betonowym albo w warstwie wewnetrznej styro).
    szybko się układa ale cena też za mała nie jest. jak sobie dobrze liczyłem to kubik styropianu na klocki kosztuje prawie 900zł!!!! więc jak kogoś stać to niech buduje.

  6. #1046
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    szybko się układa ale cena też za mała nie jest. jak sobie dobrze liczyłem to kubik styropianu na klocki kosztuje prawie 900zł!!!! więc jak kogoś stać to niech buduje.
    a jaki jest koszt m2 takiej sciany, a jaki z np ceramiki

  7. #1047
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    BK na 1 m2 wchodzi 7 szt 60x24x24 cm = 42 zł
    do tego 30 cm grafitu 0,31 185 zł m3 = 55,5 zł
    do tego klej do BK i styro 1m2 sciany z ociepleniem 100zł za Uw= lub mniejsze 0,08

    jeśli ZX35 ma wymiary 10,74x14,64 dla domu 2,7 + 30 cm ścianki attykowej daje 157m2 (minus przeszklenia , ale + do wykonania nadproża) to ogólny koszt budowy wyniesie mnie ok 16 000 zł + strop

    dla system termomur / izodom 250/300 to koszt ok 30 000 zł brutto + koszt betonu i zbrojenia - nie licząc dodatkowego ocieplenia by zejść o 0,08 - ok 6000 zł

    jak dla mnie to czaka pieniędzy - bez względu na szybkość i łatwość wykonania ...

    co innego gdy chce się samemu robić z klocków lub powierzyć murowanie z bloczków ekipie

  8. #1048
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzinks0 Zobacz post
    a jaki jest koszt m2 takiej sciany, a jaki z np ceramiki
    styro o lambdzie 0,031 za jakieś 200zł można kupić za kubik więc przy 30cm izolacji 1m2 styro 30zł kosztuje, bloczek BK z solbetu kosztuje jakieś 7zł więc na 1m2 mamy 6,67 bloczka więc koszt ok.47zł, więc styro plus bloczki mamy 77zł za 1m2, te 80zł trzeba liczyć bo jeszcze klej dojdzie. raczej wątpię że z klocków zrobi się to o wiele szybciej bo też trzeba je ułożyć, potem dać zbrojenie i co ileś warstw zalewać betonem. rusztowanie na zewnątrz też trzeba rozłożyć aby siatkę z klejem położyć na styro czy otynkować więc nie wiem czy dużo się czasu oszczędzi. jak kto woli to niech przepłaca.

  9. #1049
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    PS. nie policzyłem ścianek działowych z BK - ale to nie zmienia całokształtu wyliczeń i różnicy między systemami

  10. #1050
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    BK na 1 m2 wchodzi 7 szt 60x24x24 cm = 42 zł
    do tego 30 cm grafitu 0,31 185 zł m3 = 55,5 zł
    do tego klej do BK i styro 1m2 sciany z ociepleniem 100zł za Uw= lub mniejsze 0,08

    jeśli ZX35 ma wymiary 10,74x14,64 dla domu 2,7 + 30 cm ścianki attykowej daje 157m2 (minus przeszklenia , ale + do wykonania nadproża) to ogólny koszt budowy wyniesie mnie ok 16 000 zł + strop

    dla system termomur / izodom 250/300 to koszt ok 30 000 zł brutto + koszt betonu i zbrojenia - nie licząc dodatkowego ocieplenia by zejść o 0,08 - ok 6000 zł

    jak dla mnie to czaka pieniędzy - bez względu na szybkość i łatwość wykonania ...

    co innego gdy chce się samemu robić z klocków lub powierzyć murowanie z bloczków ekipie
    1 płyta styro o grubości 30cm ma 0,15m3

  11. #1051
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    jak TY liczysz

    jeśli potrzebujesz ocieplenia 30 cm to to jest 3/10
    1m3 to 1x1x1m * 3/10 = płyta o wymiarach 1x1xmx0,30cm = 0,3 m3

  12. #1052
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    jak TY liczysz

    jeśli potrzebujesz ocieplenia 30 cm to to jest 3/10
    1m3 to 1x1x1m * 3/10 = płyta o wymiarach 1x1xmx0,30cm = 0,3 m3
    masz rację, zapomniałem że dwie płyty pójdą na 1m2 w takim razie te 110zł za 1m2 ściany trzeba liczyć.
    nie liczyłem ścianek działowych bo nie mają tu znaczenia a po drugie z BK ścianek nigdy bym sobie nie zbudował.

  13. #1053
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    uuu to boli po kieszeni, a sądziłem że to tak do 50% wiecej kosztuje a tu dwa razy piszecie.
    Najlepsze jest w tych bloczkach ciągłość tego betonu a co za tym idzie i szczelność domu. Zakładajac budowe z BK, ceramiki na wpust, zastanawiam się jak można te pionowe ''wpusty'' uszczelnić i jedyne co przychodzi do głowy że musi być np tynk od środka położony lub klejenie steropianu na scianie pokrytej klejem.
    Z tą szybkością układania to się zgadzam, co z tego że klocki szybciutko jak trzeba inne bebechy powkładać.

  14. #1054
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ja mam plan po wymurowaniu na klej ścian pokleić wszystkie szczeliny klejem od wewnątrz i zewnątrz , a następnie ściany zagruntować - szczelność powinna być porównywalna

  15. #1055
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Dobry pomysł z tym gruntowaniem .
    Nie wiem czy czytałeś,ale kiedyś był roztrząsywany sens nasączenia silki szkłem wodnym .Zrobiłem nawet małe doświadczenie ,z trzema naczyniami ,z równą ilością wody.Jedno naczynie odkryte ,pozostałe przykryte przyklejoną warstwą silki ,jedną surową,drugą ze szkłem wodnym. Wychodzi że silka ma podobną paroprzepuszczalność co styropian fasadowy. Naczynie niczym nie przykryte,odparowało dawno ,ale pozostałe dwa stoją nadal .Na początku-po miesiącu ,wyglądało,że poziom cieczy w naczyniu z silką surową i zagruntowaną jest identyczny ,ale teraz widać już wyraźną różnicę . Z naczynia przykrytego silką zagruntowaną wyparowało dwa razy mniej .( tu 1mm a tam 2mm).
    Myślę,że gruntowanie BK uszczelni ścianę od wiatru ale i od wilgoci.

  16. #1056
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post

    jeśli ZX35 ma wymiary 10,74x14,64 dla domu 2,7 + 30 cm ścianki attykowej daje 157m2 (minus przeszklenia , ale + do wykonania nadproża) to ogólny koszt budowy wyniesie mnie ok 16 000 zł + strop
    Ty się tak z tymi wyliczeniami nie rozpędzaj bo ścianki attykowej to musisz mieć nie 30cm a około 50 cm żeby wywinąć membranę i spokojnie osadzić wpusty dachowe a nie rzeźbić żeby się zmieściły, nasypać 5cm warstwy dociskowej. No chyba że dasz 10 cm styropianu na stropodach

    U mnie ścianki attykowe są wysokie na ok. 58cm na dolnej kondygnajcji i około 40 cm na górnej i tam już było kiepsko żeby się zmieścić ze wszystkim.

    Bloczków odpadnie ci nie tylko ze względu na przeszklenia ale też na wieniec, który będziesz miał betonowy i grubość stropu.

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    styro o lambdzie 0,031 za jakieś 200zł można kupić za kubik więc przy 30cm izolacji 1m2 styro 30zł kosztuje, bloczek BK z solbetu kosztuje jakieś 7zł więc na 1m2 mamy 6,67 bloczka więc koszt ok.47zł, więc styro plus bloczki mamy 77zł za 1m2, te 80zł trzeba liczyć bo jeszcze klej dojdzie. raczej wątpię że z klocków zrobi się to o wiele szybciej bo też trzeba je ułożyć, potem dać zbrojenie i co ileś warstw zalewać betonem. rusztowanie na zewnątrz też trzeba rozłożyć aby siatkę z klejem położyć na styro czy otynkować więc nie wiem czy dużo się czasu oszczędzi. jak kto woli to niech przepłaca.
    Czasu oszczędza się masę!! Ja przepłaciłem, to fakt, ale tylko ze względu na to że kupiłem najgrubsze klocki. Teraz kupiłbym 35cm. Jakbyś zobaczył wycenę postawienia mojego domu metodą tradycyjną, przez ekipę to by Ci trampki z nóg zleciały Dlatego strzałem w dziesiątkę było budowanie samodzielnie i z klocków. Ja na robociźnie zaoszczędziłem ok. 70 tys. Ale to może specyfika mojego projektu.

    PS. ustawienie rusztowania wokół mojego domu trwało może 3-4 godziny
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  17. #1057
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Ty się tak z tymi wyliczeniami nie rozpędzaj bo ścianki attykowej to musisz mieć nie 30cm a około 50 cm żeby wywinąć membranę i spokojnie osadzić wpusty dachowe a nie rzeźbić żeby się zmieściły, nasypać 5cm warstwy dociskowej. No chyba że dasz 10 cm styropianu na stropodach

    U mnie ścianki attykowe są wysokie na ok. 58cm na dolnej kondygnajcji i około 40 cm na górnej i tam już było kiepsko żeby się zmieścić ze wszystkim.

    Bloczków odpadnie ci nie tylko ze względu na przeszklenia ale też na wieniec, który będziesz miał betonowy i grubość stropu.


    Czasu oszczędza się masę!! Ja przepłaciłem, to fakt, ale tylko ze względu na to że kupiłem najgrubsze klocki. Teraz kupiłbym 35cm. Jakbyś zobaczył wycenę postawienia mojego domu metodą tradycyjną, przez ekipę to by Ci trampki z nóg zleciały Dlatego strzałem w dziesiątkę było budowanie samodzielnie i z klocków. Ja na robociźnie zaoszczędziłem ok. 70 tys. Ale to może specyfika mojego projektu.

    PS. ustawienie rusztowania wokół mojego domu trwało może 3-4 godziny
    a jakie miałeś porównanie od ekip na murowanie tradycyjne domu a z klocków? chodzi mi o to jakby to wszystko robiły ekipy. robiłeś takie porównanie?
    cieńsze klocki to mniejsze U ściany.

  18. #1058
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    wiem ze mniejsze U, ale dokleiłbym może 5-8cm styropianu przed siatkowaniem bo klocki w wariancie "pasywnym" są przesadnie drogie. Ale, mądry po szkodzie Wtedy, powiedzmy, byliśmy zaślepieni pasywnością a trzeba przez całą budowę myśleć zdroworozsądkowo.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  19. #1059
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    wiem ze mniejsze U, ale dokleiłbym może 5-8cm styropianu przed siatkowaniem bo klocki w wariancie "pasywnym" są przesadnie drogie. Ale, mądry po szkodzie Wtedy, powiedzmy, byliśmy zaślepieni pasywnością a trzeba przez całą budowę myśleć zdroworozsądkowo.
    szczerze mówiąc nie sprawdzałem jaki jest bilans ceny dla klocków o innej grubości bo może faktycznie mniejsze klocki będą bardzie opłacalne. ale czy doklejenie płyty na styro wytrzyma i nie odpadnie? no chyba że się zakołkuje.

  20. #1060

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    szczerze mówiąc nie sprawdzałem jaki jest bilans ceny dla klocków o innej grubości bo może faktycznie mniejsze klocki będą bardzie opłacalne. ale czy doklejenie płyty na styro wytrzyma i nie odpadnie? no chyba że się zakołkuje.
    Weź 2 kawałki styro sklej je klejem w piance i później spróbuj to rozerwać nie odczepić tylko rozerwac.

    Nie martw się o takie sprawy - to działa bez zadnych kołków

Strona 53 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony