dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 74
  1. #41
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Z ociepleniem - to rozumiem Pan raczy żartować. Materiał izolacyjny w tym miejscu ciepła w żaden sposób nie zatrzyma
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	to nie jest izolacja.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	31,9 KB
ID:	205087
    Zadaniem hydroizolacji fundamentów jest sucha ściana. Ponieważ w Pana styropianie (bez paroizolacji ) będzie "produkowana" woda, ponieważ pierwsza warstwa bk na fundamencie, będzie również chłodniejsza od punktu rosy, więc też będzie chłonęła wilgoć, to którędy Pan tę wilgoć wyprowadzi?
    Tak jak tu: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja funda.jpg
Wyświetleń:	270
Rozmiar:	6,3 KB
ID:	205088 czy tu:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja fundamentu.jpg
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	8,2 KB
ID:	205089
    Jest szansa na odpowiedź?

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Z ociepleniem - to rozumiem Pan raczy żartować. Materiał izolacyjny w tym miejscu ciepła w żaden sposób nie zatrzyma
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	to nie jest izolacja.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	31,9 KB
ID:	205087
    Zadaniem hydroizolacji fundamentów jest sucha ściana. Ponieważ w Pana styropianie (bez paroizolacji ) będzie "produkowana" woda, ponieważ pierwsza warstwa bk na fundamencie, będzie również chłodniejsza od punktu rosy, więc też będzie chłonęła wilgoć, to którędy Pan tę wilgoć wyprowadzi?
    Tak jak tu: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja funda.jpg
Wyświetleń:	270
Rozmiar:	6,3 KB
ID:	205088 czy tu:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja fundamentu.jpg
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	8,2 KB
ID:	205089
    Jest szansa na odpowiedź?
    Jak ktoś kto nie ma o tym zielonego pojęcia może się wypowiadać? Żałosna ta próba zaistnienia TB jako specjalisty od izolacji wszelakich. Ani wiedzy ani doświadczenia. Chyba finansowo cieniutko w firmie TB (wcale się nie dziwię przy takiej wiedzy) i trzeba się wypromować
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Z ociepleniem - to rozumiem Pan raczy żartować. Materiał izolacyjny w tym miejscu ciepła w żaden sposób nie zatrzyma
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	to nie jest izolacja.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	31,9 KB
ID:	205087
    Zatrzyma, zatrzyma, i to sporo.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Ja u siebie zrobilłem tak:
    - odkopałem fundament do samej ławy
    ...............
    - pomiędzy ścianę fundamentu a folię kubełkową wsypałem proszek PUR (nie podciąga kapilarnie !). Grubość warstwy "ocieplenia" ok. 30cm
    (musiałem wybierać ścinki papierów z tego proszku ...)
    ...............
    - wykonałem opaskę przeciwwysadzeniową z 30cm warstwy proszku PUR
    W ten sposób zapewniłem ocieplenie, wentylację i zabezpieczenie przed wilgocią.
    Barth3z opisał, moim zdaniem, niezwykle ciekawy sposób na izolację fundamentu. Dzięki za ten opis. O wiele lepiej czytać takie opisy niż akademickie dyskusje, które nie pokazują jak w praktyce coś zrobić a kończą się wzajemnymi oskarżeniami o brak znajomości fizyki itp.
    Wracając do mojej izolacji kładzenie folii kubełkowej na warstwę izolacji z masy asfaltowo-kauczukowej ma sens wtedy kiedy izolację zabezpieczymy przed zdzieraniem i wbijaniem się kubełków folii. W tym celu dobrze jest na przedostatnią lub ostatnią warstwę izolacji z masy asfaltowo-kauczukowej (lub podobnej) nakleić geowłókninę, która będzie zabezpieczała warstwę właściwą. I tak zamierzam zrobić. Taką poradę uzyskałem od Doradcy Technicznego firmy produkującej folię kubełkową. Zastanawiam się jeszcze nad kupieniem szerszej folii kubełkowej aby dół wywinąć na ławę fundamentową i uzyskać dodatkowe zabezpieczenie przed zawilgacaniem ławy. Nie wiem tylko czy ta folia jest na tyle elastyczna aby ją dwukrotnie zaginać ?

  5. #45

    Domyślnie

    Jeśli dasz folię kubełkami do ściany to nawet geowłóknina nie pomoże przy wbijaniu ich w masę pod naporem ziemi. Folii nie traktuj jako cudownej "maści na szczura" przeciw wilgoci czy do celów wentylacji. Jest to ochrona izolacji przed uszkodzeniem mechanicznym (zasypywanie, przerastanie korzeni i tylko tyle). W celu ochronnym hydroizolacji można zastosować także np. cienki XPS.

  6. #46
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Zatrzyma, zatrzyma, i to sporo.
    Na pw wysyłam Panu adres - Pan napisze do wykładowcy tego tematu - wyliczał ostatnio, że 40mb takiego mostka, to minimum 3000kWh
    Z moich badań porównawczych podliczniki pokazały więcej.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Na pw wysyłam Panu adres - Pan napisze do wykładowcy tego tematu - wyliczał ostatnio, że 40mb takiego mostka, to minimum 3000kWh
    Z moich badań porównawczych podliczniki pokazały więcej.
    tak to minimum ...
    tylko że w opowieściach z zaświatów brzęczykowskiego

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Na pw wysyłam Panu adres - Pan napisze do wykładowcy tego tematu - wyliczał ostatnio, że 40mb takiego mostka, to minimum 3000kWh
    Z moich badań porównawczych podliczniki pokazały więcej.
    A 40m takiego mostka ale bez tego styropianu od zewnątrz to zapewne wyszło temu wykładowcy z obliczeń, że zapewni mniejszą stratę energii ? O wy wszyscy kretyni którzy macie domy na ławach i oklejacie je styropianem, wykopujcie zaraz ten styropian a z 3000kWh spadną wam straty do 1500kWh czy ile tam wykładowca wyliczył - zgadza się panie TB, to Pan chciał zasugerować ?

    Nie dochodzi do Pana, że ten mostek JEST i dzięki tej izolacji jest MNIEJSZY a nie większy. Ma Pan inny pomysł aby go zlikwidować i nie pytam tu o sposób - rozebrać dom do ław i ułożyć na nich jakiś tam izolujący materiał pod ścianami zewnętrznymi albo np rozebrać całkiem i zrobić dom szkieletowy lub na płycie ?

  9. #49
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    A 40m takiego mostka ale bez tego styropianu od zewnątrz to zapewne wyszło temu wykładowcy z obliczeń, że zapewni mniejszą stratę energii ? O wy wszyscy kretyni którzy macie domy na ławach i oklejacie je styropianem, wykopujcie zaraz ten styropian a z 3000kWh spadną wam straty do 1500kWh czy ile tam wykładowca wyliczył - zgadza się panie TB, to Pan chciał zasugerować ?

    Nie dochodzi do Pana, że ten mostek JEST i dzięki tej izolacji jest MNIEJSZY a nie większy. Ma Pan inny pomysł aby go zlikwidować i nie pytam tu o sposób - rozebrać dom do ław i ułożyć na nich jakiś tam izolujący materiał pod ścianami zewnętrznymi albo np rozebrać całkiem i zrobić dom szkieletowy lub na płycie ?
    A Pan uważa, że pionowa płyta styro to izolacja ? Że w ogóle jest częściowa izolacja? Przecież mostek termiczny czy jest płyta styropianu do ławy czy tylko do poziomu płyty podłogowej jest taki sam - grubość muru. W innym wątku Panowie mnie przekonywali, że odbiornik nie ma wpływu na strumień ciepła.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ale ten mostek ma swoją wartość liczbową ... koło 0,5 wata na mb na stopień ...
    co daje nie 3000 kWh tylko koło 1000 kWh ... dużo to nie dużo dla domu o powierzchni
    120 m^2 to jest 8,3 kWh /m^2 sezon ... strat... to tyle jeśli by się kto pytał ...

    W innym wątku Panowie mnie przekonywali, że odbiornik nie ma wpływu na strumień ciepła
    bo ten odbiornik zje tyle ile mu podadzą ...

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    A Pan uważa, że pionowa płyta styro to izolacja ? Że w ogóle jest częściowa izolacja? Przecież mostek termiczny czy jest płyta styropianu do ławy czy tylko do poziomu płyty podłogowej jest taki sam - grubość muru. W innym wątku Panowie mnie przekonywali, że odbiornik nie ma wpływu na strumień ciepła.
    Tak jak przedmówca pisał - zimne powietrze przyjmie nieograniczoną ilosć ciepła, podgrzany fundament i grunt "nieco" mniej.
    Czy po obu stronach przegrody jest różnica temperatur zimą nawet 45stopni (brak izolacji ścian fundamentowych) czy 25st (izolowany fundament) to chyba spora różnica, nieprawdaż ? A tak organoleptycznie - w domu z czasów PRL-u, w którym mieszkam na parterze zanim odkopano i zaizolowano fundament (od zewnątrz) pod ścianami zewnętrznymi na płytkach potrafił skraplać się kondensat i "ciągnęło" zimą od podłogi jak diabli, po tym zbędnym i bezsensownym zaizolowaniu poprawa ogromna, wbrew Pana teoriom.
    Nikt nie twierdzi, że nie ma lepszych, skuteczniejszych rozwiązań, ale gdy mowa o domu, który już istnieje po prostu lepszych nie ma.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    od podłogi jak diabli, po tym zbędnym i bezsensownym zaizolowaniu poprawa ogromna, wbrew Pana teoriom.
    Nikt nie twierdzi, że nie ma lepszych, skuteczniejszych rozwiązań, ale gdy mowa o domu, który już istnieje po prostu lepszych nie ma.
    dokładnie
    Trzeba było by izolować kompletnie całą piwnicę od środka i od zewnątrz

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał dom-zrb Zobacz post
    Jeśli dasz folię kubełkami do ściany to nawet geowłóknina nie pomoże przy wbijaniu ich w masę pod naporem ziemi. Folii nie traktuj jako cudownej "maści na szczura" przeciw wilgoci czy do celów wentylacji. Jest to ochrona izolacji przed uszkodzeniem mechanicznym (zasypywanie, przerastanie korzeni i tylko tyle). W celu ochronnym hydroizolacji można zastosować także np. cienki XPS.
    Moim zdaniem warto dodać geowłókninę bo w sumie nie jest to aż tak dużo pracy a jest to dodatkowa ochrona. Zresztą geowłókninę już przykleiłem na to ostatnia warstwa masy asfaltowo-kauczukowej (rozpuszczalnikowej - wydaje mi się trwalsza ale nie można kleić styropianu) i potem na całość folia kubełkowa. W załączeniu dwa zdjęcia z pracy, którą właśnie wykonałem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundamenty-07.jpg
Wyświetleń:	262
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	206092   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundamenty-08.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	206093  

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    A geowłókniną wykop wyścielałeś ?
    i rurę drenarską też owijasz ? to wyściel wykop i owiń rurę jak... jeszcze możesz chyba że nie robisz drenażu przy okazji

  15. #55
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Tak jak przedmówca pisał - zimne powietrze przyjmie nieograniczoną ilosć ciepła, podgrzany fundament i grunt "nieco" mniej.
    Więcej... mniej - Może konkrety - Pod domem izolowanym zimą temperatura gruntu ( najwyższa jaką zmierzyłem to+3.5 st.C
    A tu jest z GMC - ile kWh potrzeba na podgrzanie 1m3 różnych gruntów o jeden stopień i utrzymanie tego przez sezon grzewczy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pojemnosc_cieplna_gruntu_imagelarge.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	23,2 KB
ID:	206458
    Kolejna sprawa - to dynamika strat. Mostki termiczne przy braku paroizolacji od wewnątrz, jako chłodniejszy element od reszty przegrody - chłoną wilgoć. Co znakomicie mniejsza opór cieplny - BK nawet 6.09 razy.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 13-08-2013 o 11:38

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    A geowłókniną wykop wyścielałeś ?
    i rurę drenarską też owijasz ? to wyściel wykop i owiń rurę jak... jeszcze możesz chyba że nie robisz drenażu przy okazji
    Zamierzam drenaż przy tej okazji też założyć więc o obsypce ze żwiru i geowłókninie pamiętam. Zastanawiam się na dnem w studzience rewizyjnej z rury korugowanej. Mam grunt spoisty, mało co przepuszcza, więc w ramach oszczędności może nie dawać żadnego kupnego denka z uszczelką ?

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdyl Zobacz post
    Zamierzam drenaż przy tej okazji też założyć więc o obsypce ze żwiru i geowłókninie pamiętam. Zastanawiam się na dnem w studzience rewizyjnej z rury korugowanej. Mam grunt spoisty, mało co przepuszcza, więc w ramach oszczędności może nie dawać żadnego kupnego denka z uszczelką ?
    Niestety znów sam sobie muszę odpowiedzieć. Powinien założyć bloga bo te forum ożywia się jak ktoś komuś coś zarzuci i zaczyna się gorąca dyskusja na boku głównego tematu.
    Ale do rzeczy. Zrobiłem kilka kroków do przodu jeśli chodzi o drenaż:
    1 - kupiłem rurę korugowaną (karbowana na zewnątrz, w środku gładka) fi 400 na studzienkę drenarską, myślałem o 315 ale jak zobaczyłem, że ta fi 400 jest zrobiona o wiele solidniej to już nie miałem wątpliwości; kupioną rurę o długości 2m na obu końcach przyszlifowałem do równości choć ogólnie była już w miarę równo przycięta,
    2 - na jednym z końców rury przylepiłem taśmę na szerokość 8cm, to taki wskaźnik aby zalać dno rury betonem do wysokości 8cm, zamiast kupnego denka wybrałem wariant denka betonowego, mam grunt spoisty i niski poziom wody gruntowej więc tak można zrobić co innego, gdy jest wysoki poziom wód gruntowych, wtedy woda może się próbować dostać do studzienki rewizyjnej przez denko bez uszczelki gumowej (taki jest mój punkt widzenia),
    3 - rurę ustawiłem w docelowym miejscu i wypoziomowałem,
    4 - przygotowałem beton i wlałem od góry do środka rury tak aby nie przekroczyć 8cm zaznaczonych wcześniej przez przylepioną taśmę (tak na marginesie, taśma było ledwo co widoczna, ale lepiej taki wskaźnik niż żaden)
    5 - na koniec przygotowałem mieszankę typową na wylewki podłogowe i oblałem jeszcze rurę z zewnątrz (nie za dużo ok. 2 - 3cm), tak aby ostatecznie utwierdzić jej położenie.
    Wszystkie w/w czynności udokumentowałem na zdjęciach, które poniżej załączam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundamenty-09.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	207068   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundamenty-10.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	207069   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundamenty-11.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	207078   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundamenty-12.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	207079   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundamenty-13.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	207080  


  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Mam grunt spoisty, mało co przepuszcza, więc w ramach oszczędności może nie dawać żadnego kupnego denka z uszczelką ?
    ja dawałem kręgi fi 800mm wewnątrz betonowe studzienne .. i miałem gdzieś 30/35 cm rurę nad dnem ... jak skończyłem roboty z drenażem
    wyrównało szlamem pod rurę, spokojnie sobie wchodziłem i wybrałem to
    Ale u mnie było ponad 2 m pod gruntem i bardzo ciasno. Zachęcam do zrobienia właśnie takich łapanek na śmieci.
    Ja jeszcze dawałem rurę gładką fi 160 pod późniejsze GWC jak by się kto pytał
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010055.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	207089
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010066.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	207090
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010065.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	207094
    Tyle miałem miejsca co do końca desek tego prowizorycznego namiotu.
    Rura fi 160 / x 1000 otw fi 4 na metr bieżący łącznie 19 tyś .. jak by się kto pytał
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 16-08-2013 o 21:21

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    ja dawałem kręgi fi 800mm wewnątrz betonowe studzienne .. i miałem gdzieś 30/35 cm rurę nad dnem ... jak skończyłem roboty z drenażem
    wyrównało szlamem pod rurę, spokojnie sobie wchodziłem i wybrałem to
    Ja mam studzienkę rewizyjną fi 400mm i na pewno będzie kłopot z czyszczeniem jak coś się dam zgromadzi bo wejść tam się nie da.
    Oprócz osadzenia studzienki rewizyjnej w sposób jaki opisałem wcześniej, sam dół studzienki owinąłem resztkami geowłókniny, które mi zostały i obsypałem żwirem. Powstał taki dodatkowy filtr, który zabezpieczy przed zamulaniem od dołu, gdyby pojawiły się jakieś nieszczelności w denku betonowym.
    Dodatkowo przed ułożeniem folii kubełkowej i rury drenarskiej obłożyłem mój kamienny fundament (niestety nie mam klasycznej betonowej ławy fundamentowej) folią budowlaną - szer. 1m ale złożona na pół aby było szczelniej. Myślę, że to będzie dodatkowe zabezpieczenie przed podciąganiem wody, która w związku z drenażem tam się pojawi.
    Do powyższego opisu załączam zdjęcia aby sens mojej wypowiedzi był bardziej zrozumiały.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundamenty-14.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	207197   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundamenty-15.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	207198   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundamenty-16.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	207199  

  20. #60

    Domyślnie

    Właśnie wróciłem do pracy związanej z izolacją ściany fundamentowej. Dzień coraz krótszy, więc czas najwyższy kończyć ten temat. Póki co na wcześniej zaizolowany fragment ściany fundamentowej zamontowałem folię kubełkową. I tutaj ku zgorszeniu wielu, folię ułożyłem kubełkami na zewnątrz a nie w kierunku ściany, jak robi to większość. Po pierwsze kubełki zawsze wbiją się w izolację lub w styropian, którego ja akurat nie mam, czyli działają w takim wypadku destrukcyjnie. A po drugie po co mi ta teoretyczna możliwość oddychania ściany fundamentowej skoro wcześniej ściana została dokładnie zaizolowana masą asfaltowo-kauczukową. Tak więc dałem tą folię kubełkową tylko i wyłącznie po to, aby mieć dodatkową ochronę warstwy izolacyjnej przed zasypywaną warstwą ziemi.
    Folię kubełkową zamocowałem od góry przy pomocy listewek drewnianych, które przymocowałem do ściany kołkami szybkiego montażu. Nie ma sensu moim zdaniem mocować folii specjalnymi listwami do tego przeznaczonymi, gdyż zazwyczaj ziemia, którą zasypujemy wcześniej odkopany fundament powoduje taki napór na folię, że zazwyczaj folia schodzi w dół często zrywając się na listwach mocujących. Stąd lepiej dać najpierw listwy prowizoryczne a jak ziemia już osiądzie to wtedy dociąć sobie folię do odpowiedniej wysokości i zamontować listwy docelowe. W załączeniu zdjęcia z wykonanej pracy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundamenty-17.jpg
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	209046   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundamenty-18.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	209047  

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony