dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Mostki termiczne ściana 3 warstwowa

    Witam
    Problem polega na tym iż dom był wybudowany w 1994r. i komuś nie chciało się stosować kotw łączących dwa mury, zamiast tego jest murowany na przemian czyli pustak ceramiczny 24cm -styropian 5 cm -pustak ceramiczny 12 cm tak pociągnięte 3 szychty i 4 szychta zaczyna się pustak ceramiczny 12 cm -styropian 5cm i pustak 24cm. Jeśli chodzi o ciepło to nie jest najgorzej. Problem wystąpił tej zimy (mieszkam w tym domu od roku)na ścianach zewnętrznych zaczęły się pojawiać plamy nie jest ich za dużo ale coś niedobrego się dzieje(wentylacja grawitacyjna) . W tym roku planuje elewację domu i pytanie docieplić go 10 cm styropianem. Czytałem wątki o punkcie skraplania rosy i ocieplaniu ścian 3 warstwowych i im więcej czytam tym bardziej nie wiem co mam z tym fantem zrobić. Fachowiec od elewacji stoi na stanowisku ze warto docieplić 10cm styropianu.

  2. #2

    Domyślnie

    Może dobrze by było zlecić obliczenia cieplno-wilgotnościowe i wówczas podjąć decyzję.
    e-Rzecznik KI

  3. #3

    Domyślnie

    Z tego opisu wynika że przynajmniej w co 4 warstwie następuje połączenie pustaków na szerokości mniej więcej 7 cm. Nie ma zatem ciągłości docieplenia.
    Może to skutkować różnymi niespodziankami w przeciągu roku. Co prawda bardziej bym oczekiwał czegoś wewnątrz domu, ale i na zewnątrz może coś wyleźć, wziąwszy pod uwagę rożną grubość warstwy pustaka, no i jednak jakąś wymianę wilgoci przez mostki termiczne, które tutaj występują po obwodzie murów.
    W takiej sytuacji nałożenie zewnętrznej warstwy docieplenia jest absolutnie zasadne. Jeśli pozwolisz ścianom wyschnąć przez wiosnę i lato, a potem ktoś Ci fachowo nałoży ocieplenie i zrobi elewacje, to można będzie założyć, że Twoje problemy znikną. Dobrze położone zewnętrzne ocieplenie ma tę zasadniczą przewagę nad wszystkimi innymi, że tworzy jednolitą warstwę, która likwiduje większość mostków cieplnych( przejścia przez ściany balkonów itp. są zawsze jakimś kłopotem, ale to margines).
    Jeśli zdecydujesz się na te 10 cm, to śmiało rób i bez obliczeń. Skoro do tej pory nie marzłaś, to tym bardziej po dociepleniu nie zmarzniesz. Tym bardziej że ściany, to ledwie ok 1/3 całej wartości strat cieplnych.

  4. #4

    Domyślnie

    Plamy wilgoci są widoczne wewnątrz, może źle to opisałem.
    Zdecydowałem się na ocieplenie 10 cm styropianu, zobaczymy jak to zda egzamin. Postaram się napisać jak z wilgocią i z opałem.
    Dzięki za porady

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na ocieplenie 10 cm styropianu, zobaczymy jak to zda egzamin
    no super wybór "my" co kładziemy styropian ... zalecamy 5cm ... ponieważ za pięć lat chcemy dołożyć następne 10 cm i zarobić ... a potem jeszcze 15 bo inwestor ...
    z matematyki noga straszna to go naciągniemy... bez 20cm nawet się nie pokazuj !
    A dlaczego ? no dla tego że ekipa i tak weźmie więcej za robotę ... cena materiału będzie 24-26 zł biały ... 1m^2 ... a grafitowy 36-40zł ...
    a ekipa bierze jak za 5cm jak i za 20 cm tyle samo ... i całość da koło 100 zł ... to grzech nie dołożyć jeszcze tych 20zł ...

    balkonów itp. są zawsze jakimś kłopotem, ale to margines).
    tak tak nawet zaizolowany balkon ...
    mostek termiczny 0,35 W/K ... co daje na 5 metrowym balkonie ... 10x035 bo góra i dół ... czyli zjada ... 10m^2 elewacji ...
    a w budynkach takich kresek od wymiany będzie więcej ... znacznie więcej ...
    każdą z osobna można pominąć ... do puki się ich nie weźmie w całość ... trudno od kogoś wymagać ... jeśli ten ktoś ... zajmuje się zupełnie czym innym ... niż budownictwo ... stąd nasiąknięty jest ... różnymi przekonaniami w bardzo wielu przypadkach ... nie swoimi ...
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 10-10-2013 o 16:08

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli co Pan מרכבה by zrobił na moim miejscu ??? bo ten post powyżej oprócz tego ze jest przepojony do bólu sarkazmem nic mi nie mówi i wnioskuje ze popełniłem straszny błąd. " ... jeśli ten ktoś ... zajmuje się zupełnie czym innym ... niż budownictwo ...stąd nasiąknięty jest ... różnymi przekonaniami w bardzo wielu przypadkach ... nie swoimi ..." dlatego zamieściłem posta na forum aby ktoś mnie oświecił ale wielu chętnych nie było.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Polecam dać 20cm i więcej izolacji, jak mało kasy to ściana po ścianie.
    No i strop

  8. #8

    Domyślnie

    Witam
    Wracam do tematu jak obiecałem wcześniej, może komuś się przyda.
    Dociepliłem 10 cm styropianu, po 3 latach użytkowania żadnej wilgoci (wykwitów) na zewnątrz ani wewnątrz nie widać. Jeśli chodzi o opał to nieporównywalna sprawa, na pewno mniej opału idzie ( wcześniej kupowałem ponad 2 tony węgla teraz wystarczy 1,5t ale zima zimie nie równa). największy problem wcześniej by z szybkim wychładzaniem domu teraz nie mam już takiego problemu.
    Ogólnie mówiąc jestem zadowolony.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał w.baliga Zobacz post
    Witam
    Wracam do tematu jak obiecałem wcześniej, może komuś się przyda.
    Dociepliłem 10 cm styropianu, po 3 latach użytkowania żadnej wilgoci (wykwitów) na zewnątrz ani wewnątrz nie widać. Jeśli chodzi o opał to nieporównywalna sprawa, na pewno mniej opału idzie ( wcześniej kupowałem ponad 2 tony węgla teraz wystarczy 1,5t ale zima zimie nie równa). największy problem wcześniej by z szybkim wychładzaniem domu teraz nie mam już takiego problemu.
    Ogólnie mówiąc jestem zadowolony.
    Najważniejsze, ze wszystko jest już w porządku. Tobie chwała za podzielenie się z nam swoimi spostrzeżeniami
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony