dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jamróz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    22

    Domyślnie Bogen reform 11 czy creaton premion

    Witam ma podobne wyceny na Bogena reform 11 czarna angoba i Creaton premion łupek angoba. Który typ wybrać ? Bogena widziałem na kilku dachach i jak dla mnie to jest super. Jednak na składzie mówią ,że premion to dachówka premium , jakościowo o wiele lepsza, barwiona w masie. Czytałem ,że jakiś czas temu udzie mieli problemy z creaton premium ( że po kilku latach zdarzały się przebarwienia , ale chyba to tyczyło się modeli nie w macie ?) Może ktoś się orientuje jak wygląda szczelność obydwu modeli ? Jak z trwałością Bogena ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeśli martwisz się trwałość dachówki ceramicznej,,to musisz być z bardzo długowiecznej rodziny.
    Mam Bogen Reform 8 lat na dachu

    Poza tym, to przecież zupełnie, inne dachówki,,dlaczego wybierasz akurat pomiędzy nimi ?
    Odpowiednikiem Reform w Creatonie jest Optima
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 20-03-2021 o 09:48
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jamróz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    22

    Domyślnie

    Wiem ,że inne . Bogen jest jak dla mnie wizualnie o wiele lepszy( wysoka fala średnio mi się podoba) . Ale jeśli faktycznie premion by był super mega to bym ją rozważył... Jak ze szczelnością jest Bogena?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No na głowę mi nie kapie
    Niw widzę też, żeby membrana musiała coś odprowadzać

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ciasteczka

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Poszukuję druku gwarancyjnego z firmy Creaton z 2014 roku. Może ktoś posiada takowy dokument, w którym są wyszczególnione warunki gwarancji.

    Będę wdzięczny, gdyż wznawiam walkę z Creatonem.

    Creatona nie polecam ze względu na podejście do klienta. Reklamuję dachówki Creaton Premion Finese , które stają się z roku na rok coraz bardziej białe z powodu wewnętrznych mikropęknięć / wykwitów. Mikropęknięć przybywa, dach coraz to bardziej szary zamiast błyszcząco czarnego, a firma Creaton stwierdziła, że cytuję "Nie możemy uznać, że zgłoszona przez Państwa wada dachówek, jest wadą podlegającą reklamacji w ramach gwarancji, gdyż ma ona charakter wyłącznie estetyczny."
    Wspomnę jedynie, że dachówkę zakupiłem w 2009 roku. w 2014 roku została wymieniona z dokładnie tego samego powodu, który pojawił się ponownie.
    Przypadek, że z dachówką dzieje się ciągle to samo?
    Ciekawym jest również fakt, iż w 2020 roku w nowych warunkach gwarancyjnych jest dokładnie opisane wyłączenie z gwarancji cech estetycznych.
    Człowiek na poziomie, musi trzymać się w pionie!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony