dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Temat: Piec ogrodowy

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pikadil

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-174
    Posty
    53

    Domyślnie Piec ogrodowy

    Odwiedziłem niedawno znajomych(przed upałami ) którzy kupili piec ogrodowy i muszę przyznać że rewelacja,
    chociaż trochę wątpiłem w opowieści. Ciepełko, magia ognia, siedzieliśmy w ogrodzie do bardzo późna z ogromną przyjemnością
    a spotkanie zakończyło się pieczeniem ziemniaków i kiełbasek w piecu. Polecam, naprawdę coś fajnego.
    Są podobno jeszcze piece do grillowania i pieczenia pizzy.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pikadil

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-174
    Posty
    53

    Domyślnie

    Piec ogrodowy u mojego znajomego

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Piec ogrodowy dom.JPG
Wyświetleń:	1058
Rozmiar:	25,6 KB
ID:	206729

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja to znam pod nazwą kominek meksykański

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pikadil

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-174
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja to znam pod nazwą kominek meksykański
    Tak to prawda ten piec ogrodowy to oryginalny wyprodukowany w meksyku , ale kupili
    go w Polsce

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pikadil

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-174
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pikadil Zobacz post
    Tak to prawda ten piec ogrodowy to oryginalny wyprodukowany w meksyku , ale kupili
    go w Polsce
    Widziałem w telewizji program maja w ogrodzie gdzie pokazują piec ogrodowy
    z funkcją pieczenia pizzy i grillowania ! odcinek 451.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    malinowamamba

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    7

    Red face

    Również zainwestowałam w to cacko !

    Jestem na maksa zadowolona w to lato wykorzystywałam go prawie codziennie, ciepłe dni można policzyć na palcach jednej ręki.

    Piecyk zdał egzamin na 5. a nawet na 6 bo można zjeść też pyszną kolację np. pieczone kiełbaski

  7. #7

    Domyślnie

    ja nie wiem, gdzie Ty byłaś jak były upały To było wyjątkowo ciepłe lato.
    Rottweiler to morderca....bo pożera ludziom serca. Tylko raz popatrz na niego, a już zawsze będziesz jego

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał malinowamamba Zobacz post
    Jestem na maksa zadowolona w to lato wykorzystywałam go prawie codziennie, ciepłe dni można policzyć na palcach jednej ręki.
    nooo .....+38 stopni w cieniu to rzeczywiście chłodek nakazujący rozpalić w piecu !

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał SKula Zobacz post
    nooo .....+38 stopni w cieniu to rzeczywiście chłodek nakazujący rozpalić w piecu !
    Taki ciężki żywot spamera. Na wiosnę niejaka "pszczoła63" łapneła zlecenie na reklamowanie firmy od basenów i przy 14 stopniach rozpłyeała sie jak to jej się fantastycznie kąpie w basenie ogrodowym. Pikadil wstawił tyle zachwytów nad tą przerośniętą doniczką że już więcej nie ma sensu a malinowamamba też załapała się na reklamowanie tych piecyków to orze jak może. Swoją drogą opowiastki o ogrzewaniu powietrza w ogrodzie są dosyć zabawne bez względu na to czy jest +38 czy -25

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    malinowamamba

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    7

    Domyślnie

    G.N. najłatwiej jest hejtować , no ale nie zapominajmy że teraz jest na to moda !! A jeżeli chodzi o ogrzewanie to chyba ktoś zapomniał o fizyce. Zachęcam do spróbowania.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    malinowamamba

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    7

    Domyślnie

    A co do ciepłych dni, jestem z pomorza czyli nad morza . Niestety u nas w nocy na pewno nie można było spotkać + 36 stopni. a nawet jeżeli w dzień tyle było to nie zapominajmy ze w nocy nawet jak bedzie 25 to jest to inaczej odczuwane. Po za tym kto pali ogniska w 36 stopniach w cieniu Skula ? Człowiek zainwestuje w coś i nawet się cieszyć nie może ? przykre. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez malinowamamba ; 04-09-2013 o 10:39

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pikadil

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-174
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    Taki ciężki żywot spamera. Na wiosnę niejaka "pszczoła63" łapneła zlecenie na reklamowanie firmy od basenów i przy 14 stopniach rozpłyeała sie jak to jej się fantastycznie kąpie w basenie ogrodowym. Pikadil wstawił tyle zachwytów nad tą przerośniętą doniczką że już więcej nie ma sensu a malinowamamba też załapała się na reklamowanie tych piecyków to orze jak może. Swoją drogą opowiastki o ogrzewaniu powietrza w ogrodzie są dosyć zabawne bez względu na to czy jest +38 czy -25
    Rozumiem że kolegi ogród to asfalt, kostka betonowa , dwie tuje z hipermarketu i grill z bębna starej pralki, ale to kwestia wyobraźni i kreatywności.
    Trzeba być ciekawym świata. Ta przerośnięta doniczka to piec ogrodowy który pochodzi ze starej tradycji krajów ameryki południowej (Peru, Meksyk, Ekwador itd.) , i służyły( i służą) jako piece grzewcze i do pieczenia tortilli. Akurat ten który mają znajomi jest z Meksyku, siedząc przy nim odczuwaliśmy różnicę temperatury w promieniu 5 m no i klimat , magia ognia coś naprawdę przyjemnego. "Malinowamamba" już ci napisała to się nazywa fizyka,
    był taki przedmiot w szkole. Ten piec ogrodowy nie jest na zimę tylko właśnie na lato, wiosnę i jesień , kiedy siedzimy w ogrodzie i robi się chłodno
    rozpalamy taki piec i możemy dalej biesiadować.
    Co do tej "pszczoły63" zainteresuj się skandynawią tam to są "durnie" wchodzą do sauny a potem na śnieg.
    Trzeba być ciekawym świata.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    malinowamamba

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzięki Pikadil za słowa " otuchy" w dalszym ciągu polecam wszystkim piec. Poszukam jakiejś fotki mojego pieca i postaram się tutaj wrzucić , jeszcze dzisiaj.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pikadil

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-174
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał malinowamamba Zobacz post
    Dzięki Pikadil za słowa " otuchy" w dalszym ciągu polecam wszystkim piec. Poszukam jakiejś fotki mojego pieca i postaram się tutaj wrzucić , jeszcze dzisiaj.
    Kto nie miał okazji siedzieć przy piecu ogrodowym to nie wie jak to jest , prawda .
    W sobotę siedzieliśmy długo w ogrodzie przy rozpalonym piecu, rewelacja .
    A co z twoim zdjęciem , postaram też coś wrzucić.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pikadil

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-174
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pikadil Zobacz post
    Kto nie miał okazji siedzieć przy piecu ogrodowym to nie wie jak to jest , prawda .
    W sobotę siedzieliśmy długo w ogrodzie przy rozpalonym piecu, rewelacja .
    A co z twoim zdjęciem , postaram też coś wrzucić.

    Widzieliście ostatni odcinek maja w ogrodzie (465) super pokazany piec ogrodowy w użytku.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar canmanski
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Rączna
    Kod pocztowy
    32-060
    Posty
    3

    Domyślnie

    Hej,

    My siedzimy przy naszym piecu do pizzy w chłodniejsze dni - zdarzało nam się w kilkanaście osób tłoczyć dookoła. Bo jak się napali, to jednak ciepło promieniuje.

    Piec jest zrobiony samodzielnie, z całą rodziną. Z gliniastego błota (nie znam się na glinie, więc nie chce ryzykować stwierdzenia, że to glina), wykopanego z ogródka. Zajęło nam to 2 weekendy i piec był gotowy.
    Tu jest

    Piec wygląda tak:



    I po napaleniu:



    No i oczywiście robi pizzę:



    Pewnie można zrobić coś podobnego, tylko wyższego i używać jako piec do ogrzewania. My obecnie planujemy wybudowanie z błota grila, który będzie stać obok pieca do pizzy. Jakoś nigdy nie przekonały mnie te wszystkie betonowe grille...

    Jeżeli ktoś ma jakieś pytania dotyczące budowy pieca, to chętnie odpowiem.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 26-03-2022 o 12:44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony