Cytat Napisał K160 Zobacz post
Normalnie zaspamuje na amen ten wątek, ale przecież to wszystko w imię dobra ogólnego

Ogłaszam wszem i wobec, że mimo początkowych wątpliwości Neotherm Neostick za 20,30 jest niezły. Przy niewysokiej temp. , lekko ocieplona puszka wystarcza na 28płyt, i to przy pianowaniu dodatkowo wszystkich krawędzi styku bocznego.

Co do parametrów klejenia ciężko mi się wypowiadać, wszystko się trzyma, pianka lekko się rozpręża, dlatego mam potrzebę podpierania płyt przez pierwsze kilka minut.
Robi się szybko, łatwo i przyjemnie.

Co zaś do ocieplenia poddasza styropianem, to udzielałem się już w kilku wątkach na ten temat, więc tutaj krótko. Jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony. 10cm między krokwie na zwykłą pianę, a później 8 od środka po całości też na pianę. Na to siatka i klej. Później cienki tynk, gładź, a ja dałem po taniości drugą warstwę kleju, a na to grunt i farba.
Jest to rozwiązanie tanie, szybkie i nic nie pęka. Raz miałem okres, że szczelinę pod deskowaniem weszła ryjówka i hałasowała. W wełnie bym jej totalnie nie słyszał, a na styro od razu słychać, że się coś tam dzieje. Na dachu mam gont, więc nie ma hałasu deszczu. Zdjęcia tutaj: https://picasaweb.google.com/kalendarza/DoPokazywania?authuser=0&authkey=Gv1sRgCPC1gb3o_Mm 02wE&feat=directlink Nie ma na nich docelowego wyglądu i dużo się zmieniło, bo tynk gliniany się nie sprawdził i był skuwany. Jest też początek własnoręcznej budowy dużego domu i aktualne ocieplanie.
Bez obaw, to co piszesz jak i inni to świetne uzupełnienie tematu. Dodałem wagę puszek po zużyciu pianek. Pozdrawiam.