dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 108
  1. #61
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Ja robiłem klejem Neostick, którego polecam bo tani i wydajny, na własnej skórze się przekonałem, że lepiej odkładać, bo po dociśnięciu piana nie traci objętości. Zrób test sam się przekonasz.

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Możesz zwilżać, na bank nie zaszkodzi. Ważne, żeby mur nie był zapylony. Spryskiwacz typu Kwazar, psik na ścianę, psik na płytę, nałożyć sznur piany, odłożyć płytę na minutę, w tym czasie psikasz następną, a po tym doklejasz do ściany tę pierwszą - piana nabierze objętości i lepkości. Po 3 płytach sprawdzasz tę pierwszą, korygujesz i dalej. Piękna robota. Ja dodatkowo nakładałem cienko pianę na krawędzie już przyklejonych płyt w miejscu doklejania aktualnej.
    z tym klejeniem na krawędzi to na pewno dobry pomysł? nie lepiej przykleić a szczeliny wypełnić pianką o lambdzie zbliżonej do styropianu aby niwelować mostki liniowe na styku płyt? bo klej w pianie pewnie lambdy nie ma powalającej.
    ważniejsze z zwilżaniem jest to czy to coś daje czy nie? czy przez to lepiej będzie wiązać, szybciej? mocniej? czy piana jest na tyle dobra że szkoda czasu na zwilżanie?

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Na opakowaniu kleju do styropianu jest napisane żeby stosować na suche podłoże. Natomiast montaż drzwi i okien , należy zwilżyć powierzchnię.

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    z tym klejeniem na krawędzi to na pewno dobry pomysł? nie lepiej przykleić a szczeliny wypełnić pianką o lambdzie zbliżonej do styropianu aby niwelować mostki liniowe na styku płyt? bo klej w pianie pewnie lambdy nie ma powalającej.
    ważniejsze z zwilżaniem jest to czy to coś daje czy nie? czy przez to lepiej będzie wiązać, szybciej? mocniej? czy piana jest na tyle dobra że szkoda czasu na zwilżanie?
    Przecież klej ma praktycznie taką samą lambdę, jak pianka montażowa.
    Zwilżac warto wtedy, kiedy jest suchy mur i malo wilgoci w powietrzu. Wtedy wiaże trochę szybciej.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Przecież klej ma praktycznie taką samą lambdę, jak pianka montażowa.
    Zwilżac warto wtedy, kiedy jest suchy mur i malo wilgoci w powietrzu. Wtedy wiaże trochę szybciej.
    ale są pianki co mają lambdę zbliżoną do grafitowego styro a kleje piankowe chyba nie można kupić w różnym rodzaju lambdy.

  6. #66

    Domyślnie

    Witam, szykuję sie powoli do ocieplania domu jednorodzinnego wykonanego z bloczków betonu komórkowego. Wybrałem styropian grafitowy 20cm. Jako że ocieplenie chce wykonać w własnym zakresie(ocieplenie domu przez firme kosztuje krocie) to równiez skłaniam sie do pian. Przeglądając fora, czytając opinie skłaniam się do 3 pian:
    - tytan eos(bardzo popularny, jednak często jako minus podawany jest problem że piana odpycha styropian, że długo trzeba czekać na "chwycenie styro"
    - ceresit ct84 (mniej popularny, jednak na pewno plusem jest kompletny system ociepleniowy i raczej pozytywne opinie)
    - insta stik (tutaj tez pozytywy, jednak brak kompletnego systemu)

    Zastanawiam sie którą pianę wybrać. Może ktoś ocieplał dom tymi pianami i może dać jakiś komentarz, ponieważ wątki ostatnie są z zeszłego roku.

  7. #67
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie

    co do rynku i występowania klejów do styropianu w pianie to są jeszcze:
    boramax
    neostick
    termo-organika kps
    illbruck pu010

    Pracowałem jak na razie boramax'em i tytanem eos - eos faktycznie bardziej odpychał płyty. Boramax po dociśnięciu płyty praktycznie już jej nie odpycha - może 1 czy 2 mm. Kleiłem styropian grafitowy na piwnicy.
    ... ale również zastanawiam się nad wybraniem kleju w pianie do całości ocieplenia (też mam około 200m2).
    Mocno zastanawiam się nad insta-stik bo wyczytałem że ma większą wydajność, choć cena neostick jest bardzo interesująca i chętnie bym poznał opinie o nim.

  8. #68

    Domyślnie

    Witam,

    Mam zamiar sam wykonać ocieplenie domu. Do klejenia chciałbym użyć właśnie pianki do styropianu, zaoszczędziłoby mnie to wiele wysiłku i czasu w porównaniu z tradycyjnym klejeniem, który klej jest polecany i ma najlepszy stosunek cena/jkość? Znalazłem wiele pozytywnych opinii kleju Insta Stik. Poza tym, jaki pistolet polecacie, który zwiększy wydajność, czy pistolet Tytan Standard Max będzie dobry?
    Ostatnio edytowane przez Miszcz Jaszczonb ; 23-05-2015 o 13:01

  9. #69

  10. #70
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Interesujaco w teście wypadł Styropuk - marka zupełnie nieznana. Ktoś ma doświadczenia z tym produktem ???

  11. #71
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie

    podbijam temat zawsze na 1 stronie ma większe powodzenie. Teraz okres w którym ocieplenia cieszą się większym zainteresowaniem, więc może ktoś wniesie coś ciekawego w temacie.
    Może ktoś miał do czynienia z klejem w pianie Knauf Therm EXPERT? styro mam knaufa więc może by kleić tym samym producentem?!

  12. #72

    Domyślnie

    Czy przy klejeniu styropianu pianą też powinno się wcześniej gruntować ścianę z pustaka komórkowego ? Zamierzam zastosować klej NEOTHERM NEOSTICK , zastanawiam się też czy kołkować, wysokość fasady jakieś 3,6m
    Ostatnio edytowane przez MiruK ; 30-03-2016 o 20:59

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Termo Organika
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-117
    Posty
    205
    Termo Organika Sp. z o.o. www.termoorganika.pl

    Domyślnie

    Oczywiście polecam nasze firmowe kleje, najlepiej stosować je z naszym markowym styropianem w kompletnym systemie ociepleń
    https://termoorganika.pl/kleje

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    TO: a ja się śmieję bo gros klejów ma bardzo podobny skład : cement w zależności od klasy ca. do 25%, do tego wypełniacz - są różne różniste od piasków kwarcowych po mączki wapienne, do tego plastyfikator (tu dużo powie ile wody na worek), napowietrzacz / środek eliminujący twardość wody - zwykle dający taką ładną ciągliwość (tutaj o jego ilości powie ograniczenie w obrotach mieszarki) czasem sztukowane metylocelulozą - by się ładnie kleiło do styropianu. Rodzaj i jakość chemii wymusza jej ilość i zachowanie kleju...

  15. #75

    Domyślnie

    A ja ostatnio przetestowałem tytana 60, rzeczywiście już po minucie chwyta, kleiłym XPS bez jakiegokolwiek gruntowania ściany, trzyma elegancko.

  16. #76

    Domyślnie

    Nie ma kleju tytan 60, jest tytan 60 sekund ale co fakt, to fakt, dobra piana, choć na razie użyłem ze dwa razy, bo od niedawna mam.

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    email9

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    ok. Białej podlaskiej
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    72

    Domyślnie

    Mam postawiony dom z betonu komórkowego teraz będę ocieplać, prawdopodobnie będę kleić na piankę, czy należy przed tym zagruntować ściany?

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak, BK lubi się sypać.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #79

    Domyślnie

    Lepiej zagruntuj, nawet dla własnego spokoju, bo później nie ma tego jak poprawić.
    Obleciałem cały dom opryskiwaczem ogrodniczym, szybko poszło.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    email9

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    ok. Białej podlaskiej
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    72

    Domyślnie

    Tak przypuszczałem że lepiej zagruntować. Też myślałem żeby to zrobić opryskiwaczem niż machać pędzlem albo wałkiem.
    Powiedzcie jeszcze czy grunt ceresit CT 17 będzie dobry czy lepiej coś innego?

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony