dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 18
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 344
  1. #21

    Domyślnie

    Ja sprawdzałam ceny i to zdecydowało. Biorę Termo Organikę 0,038. Mam miejsce gdzie on wyjdzie mnie taniej niż gdzie indziej Austrotherm... bo o nim też myślałam.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    oliwkawawa.... tak powoli chyba zaczac nalezy brac pod uwage welne Frontrock Max E ....
    po wczorajszym mailu z TO okazuje sie ze cena juz powoli zbliza sie do welny.
    Bialy styropian albo welne... zwlaszcza ze jak widzisz - coraz wiecej problemow sie zaczyna pojawiac z tym grafitem.
    Dzięki.
    Idę w ten styropian jednak. Biały. Czy wełna na suporeks to dobry pomysł? No i cenowo jednak wełna nadal pewnie wychodzi drożej?

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    jeszcze tak. Ale juz ta roznica nie jest taka masakryczna.
    Grafit dobrej firmy to ok 180 netto/m3 welna 235netto/m3 ... no i lambda eps jest niby lepsza... ale welna to welna...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #24

    Domyślnie

    Witam, ja poszedłem w wełnę - właśnie w frontrock max e 20cm na bloczek z betonu komórkowego 24cm odmiany 600. I teraz pytanko - mam już ofertę przygotowaną wraz ze wszystkimi elementami:
    - kleje systemowe rockwoola pod i na siatkę,
    - siatka żółta innego producenta,
    - kołki wbijane 26cm
    - listwy przyokienne i narożne z siatką.
    Podobno do wełny i bloczka komórkowego lepiej używać kołków wkręcanych - prawda? Może ktoś polecić kołki wkręcane które są tańsze niż 3zł? Bo znalazłem tylko takie a potrzebuję około 1100szt. ( link ).
    Czy trzymać się kurczowo wytycznych producenta dotyczących składowych systemu czy można jednak odejść od tego szukając dobrych zamienników? Te kleje rockwoola są ok? Czy bloczki przed klejeniem trzeba jakoś przygotować - chłoną wilgoć aż miło i boję się aby klej dobrze trzymał wełnę.

  5. #25

    Domyślnie

    Ja jednak zostanę przy styropianie z uwagi na koszty, oczywiście sprawdzę wagę minimalną itd., no ale to styro to jednak sprawdzone i stosunkowo niedrogie rozwiązanie.

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    mnie zainteresowały ceny styropianu firmy pewnej z Kępna... grafit 032 a cena 174 PLN na 1m3
    a biały 040 mają za 129 PLN za 1 m3

    czy ktoś używał z tej firmy? warte to brania?
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  7. #27

    Domyślnie

    A jak się nazywa ta firma? "z Kępna"?

    Ja już zamówiłam styropian Gold Fasada Termo Organiki, z frezem w cenie 180zł za m3. Dam 1cm więcej, czyli będzie 16 a nie 15.

    Jeszcze pytanie - miałam zamówić też 1 paczkę dwójki. Do czego im ta dwójka? Do obróbek wokół okien? Czy tak się robi? (okna mam zlicowane z murem obecnie)

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    A jak się nazywa ta firma? "z Kępna"?
    Odpowiadam na pytanie skierowane nie do mnie. Firma z Kępna nazywa się Izoterm.

    A tak BTW to ile waży jedna paczka 0,3m3 styropianu, który kupiliście?
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  9. #29

    Domyślnie

    nie mam pojęcia dopiero zamówiłam i "się produkuje" a w karcie technicznej nie widzę tej informacji..

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    nie mam pojęcia dopiero zamówiłam i "się produkuje" a w karcie technicznej nie widzę tej informacji..
    I to jest właśnie problem kupowania materiału na izolację w tym okresie...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    I to jest właśnie problem kupowania materiału na izolację w tym okresie...
    styropian w okresie marzec-listopad sezonowany na budynku
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #32

    Domyślnie

    Nie no jasne, że byłoby lepiej zamówić rok temu zimą, może i nawet ze 3 lata temu zimą ale nie zawsze tak się da zaplanować wszystko, zwłaszcza jeśli buduje się szybko, np. na kredyt (brak kasy, brak bezpiecznego miejsca aby to przechować, czasem nawet brak samych fundamentów i jakiejkolwiek koncepcji, nie mówiąc o wyborze samego styropianu). Myślę że ludzie mają gorsze problemy niż ten wskazany powyżej

  13. #33

    Domyślnie

    A tymczasem pytanie powtórzę-do czego fachowcom od ocieplenia styropian 2cm? Czytałam że tak wokół okien obróbek nie powinno się robić?

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Odpowiadam na pytanie skierowane nie do mnie. Firma z Kępna nazywa się Izoterm.
    nie znam firmy, niestety..

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    A jak się nazywa ta firma? "z Kępna"?
    nie podałem nazwy bo nie chciałem robić reklamy... google nie boli, łatwo się znajduje

    nikt nie używał? ceny ciekawe, ale czort wie co to za towar...
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    Myślę że ludzie mają gorsze problemy niż ten wskazany powyżej
    No tak, trzeba miec nadzieję, że po połozeniu nie będzie chciał zbytnio zmieniać wymiarów
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No tak, trzeba miec nadzieję, że po połozeniu nie będzie chciał zbytnio zmieniać wymiarów
    Będę mieć nadzieję I postaram się o tym nie myśleć i spać spokojnie Gdybym tak rozkminiała wszystko co związane z moją budową (a ile jeszcze przede mną) to już bym siedziała w Tworkach i nie dokończyłabym budowy

    Idąc tym torem to wszyscy właściciele domów ocieplonych grafitem (bo grafit zły, układany w słoneczne dni - pracuje) oraz którzy ocieplali domy i kupowali styro w sezonie (czyli pewnie jakieś 90% nabywców) powinni ściągnąć to ze ścian, zamówić styropian zimą i ocieplić na nowo rok-dwa lata później

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    nie podałem nazwy bo nie chciałem robić reklamy... google nie boli, łatwo się znajduje

    nikt nie używał? ceny ciekawe, ale czort wie co to za towar...
    Widzisz, blondynką nie jestem a nie zajarzyłam Żartuję, nie mam nic do blondynek

    Sprawdzałeś ceny innych bardziej znanych firm? Knauf, Genderka, Austrotherm Swisspor? Na pewno będzie drożej niż ten Izoterm, ale ja bym chyba wybrała najtańszy z tych znanych, niż taki zupełnie najtańszy i nieznany. Nie wiem, fachowcem nie jestem. Może niech Fighter się wypowie?
    Mi proponowali Neoterm za 190 parę złotych, ale za 210 mogłam mieć Termo Organikę (mowa o graficie). A ciut taniej Austrotherm. Wybrałam jednak Termo Organikę. Brałam ich styropian na posadzki i nie miałam mu nic do zarzucenia wtedy.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Osobiscie wybralbym jeden z tych (w tej kolejnosci, pod warunkiem, ze nie byloby drastycznych roznic w cenie) roznica 2-3zl/m3 pomijalna:
    Knauf
    Termoorganika
    Austrotherm
    Swisspor

    Jezeli mialbym na to miejsce - wolalbym wybrac grubszy "bialy" 0,040 - 0,038 niz cienszy grafit o ile to pogrubienie przy zachowaniu tego samego wspolczynnika oporu cieplnego nie wyszloby drozej wiecej niz 7-8%.
    Powyzej 15cm - zrezygnowalbym z frezu
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    styropian w okresie marzec-listopad sezonowany na budynku
    Ha! Niestety. Właśnie przyjechał, z wczorajszą datą produkcji. Wybrałem Termoorganikę 032.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

Strona 2 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony