dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 18
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 344
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    ja i tak dam 20 cm, nie ważne białego czy grafitu dlatego waham się między jednym a drugim

    te firmy co wymieniłeś jak dla mnie zbyt drogo poza tym mam niemile wspomnienia związane z tymi trzema akurat firmami - Termoorganika, Austrotherm, Swisspor

    Z termą robił mój brat - problem był z wygięciem płyt (większość byla jakby lekko lukawa...)
    Swisspor używał mój teść - robił u niego jakiś certyfikowany wykonawca systemowo - na Swissporze właśnie - no i klej albo nie trzymał, albo z płytami było coś nie tak, mimo kołkowania zaczęły "odstawać"...
    a Authoterm nie trzymał parametrów - u sąsiada płyty nie były idealnie prostokątne (różnica prawie 1,5 cm) jak również ich dostawca regionalny 3 razy zmieniał cenę pomiędzy zamówieniem a dostawą...
    zmienił w końcu na jakiś lokalny z Opola - nie dość że tańszy to równy i bez cyrków z dostawcą... i jego mi poleca... ale znów ten lokalny nie robi grafitu... a ja wciąż myślę o tym graficie
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Ha! Niestety. Właśnie przyjechał, z wczorajszą datą produkcji. Wybrałem Termoorganikę 032.
    data na opakowaniu to data ciecia a nie produkcji.
    w idealnym swiecie jest tak:
    spieniony blok 120x100x5000cm lezakuje w wentylowanej hali przez kilka tygodni. Wtedy sie kurczy, zmienia wymiary (nieregularnie) i po kilku tygodniach jak juz sie powykrzywia w bloku - idzie na druty do ciecia i do pakowania - i wtedy juz nie zmienia wymiarow.

    A w sezonie jest tak: spieniony, cieply jeszcze idzie na druty i w paczki.... i wtedy kazda plyta zmienia wymiar i robia sie.... trapezy, lodki itd itd.....
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #43

    Domyślnie

    Nie wiem, to chyba od szczęścia (pecha) zależy, albo od fabryki.

    W moich okolicach króluje Austrotherm i Termo Organika. I wszyscy którzy tego materiału używali - polecali mi go. Również nasz wykonawca ocieplenia który robi w moim powiecie i okolicach, pracuje na tych materiałach często i poleca Austrotherm czy Termo Organikę, bez konkretnego wskazania na markę, mówi tylko żeby brać ten który tańszy.
    Czytałam kilka wątków tutaj na forum, i o Termo Organice, i o Swissporze, jedni narzekają i klną na nie, inni chwalą. Na kogo trafi na tego bęc...

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    data na opakowaniu to data ciecia a nie produkcji.
    w idealnym swiecie jest tak:
    spieniony blok 120x100x5000cm lezakuje w wentylowanej hali przez kilka tygodni. Wtedy sie kurczy, zmienia wymiary (nieregularnie) i po kilku tygodniach jak juz sie powykrzywia w bloku - idzie na druty do ciecia i do pakowania - i wtedy juz nie zmienia wymiarow.

    A w sezonie jest tak: spieniony, cieply jeszcze idzie na druty i w paczki.... i wtedy kazda plyta zmienia wymiar i robia sie.... trapezy, lodki itd itd.....
    Tylko, że to po pewnym czasie odbije się czkawką takiej firmie, dajmy na ten przykład Termo Organikę. Gdybym ja tam była kimś odpowiedzialnym za to, to tak bym ustawiła cykl produkcyjny, żeby to nie miało miejsca, albo żeby to ograniczyć do minimum. To są rzeczy do przewidzenia, (latem i jesienią jest masa zamówień, musimy się więc na to przygotować, i te bloki o których piszesz, produkujemy dużo wcześniej, niech one sobie leżakują i zmieniają wymiary, żeby potem to zjawisko było zminimalizowane już po pocięciu bloków na płyty, bo posypią się reklamacje).
    Złe wieści szybko się rozchodzą (zwłaszcza dziś w erze internetu) i za rok-dwa firma można stracić sporo klientów.

    Ale ja jestem idealistką

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    ja i tak dam 20 cm, nie ważne białego czy grafitu dlatego waham się między jednym a drugim

    te firmy co wymieniłeś jak dla mnie zbyt drogo poza tym mam niemile wspomnienia związane z tymi trzema akurat firmami - Termoorganika, Austrotherm, Swisspor

    Z termą robił mój brat - problem był z wygięciem płyt (większość byla jakby lekko lukawa...)
    Swisspor używał mój teść - robił u niego jakiś certyfikowany wykonawca systemowo - na Swissporze właśnie - no i klej albo nie trzymał, albo z płytami było coś nie tak, mimo kołkowania zaczęły "odstawać"...
    a Authoterm nie trzymał parametrów - u sąsiada płyty nie były idealnie prostokątne (różnica prawie 1,5 cm) jak również ich dostawca regionalny 3 razy zmieniał cenę pomiędzy zamówieniem a dostawą...
    zmienił w końcu na jakiś lokalny z Opola - nie dość że tańszy to równy i bez cyrków z dostawcą... i jego mi poleca... ale znów ten lokalny nie robi grafitu... a ja wciąż myślę o tym graficie
    to nie ma znaczenia.... znaczenie ma data spieniania... i sezonowanie w bloku.
    To ze sie powykrzywial - to akurat normalne w sezonie... ale zgodnie z norma zapewne.... bo norma jest taka a nie inna.
    To ze odpadal - to nie wina producenta styropianu. To bardzo wiele innych skladowych
    Ceny - wcale sie nie dziwie... wiecie ile teraz sprzedawca zarabia na m3 styropianu? 1-2 zlote netto. kazda zmiana ceny przez producenta powoduje natychmiastowa zmiane ceny dla klienta. a w sezonie zmiany swego czasu byly 2x w tygodniu teraz jakos sie uspokoilo i w zasadzie na miesiac mozna podawac cene.

    Styropian w tej chwili to najgorsze co mozna sprzedawac... nie ma marzy, duzo kosztuje, duza objetosc. wysokie minimum logistyczne. jak braknie i trzeba dowiezc swoim transportem - juz sie do tego doklada. jedyne co jeszcze jest w miare mozliwe do realizacji:
    - zamowienie
    - przedplata w calosci (kierowca jest dla sprzedajacego "obcy") jest to jakas tam firma spedycyjna ktora nie wraca do sprzedawcy a czesto nawet nie wraca do producenta, wiec kierowca nie moze odebrac kasy.
    - dostawa prosto z fabryki

    i wtedy jeszcze .... mozna to zrobic jak sie komus chce.... na przecietny domek potrzebne na elewacje jest 45m3 jakiegos tam styropianu. wiec sprzedajacy ma marzy 90zl netto na calej takiej dostawie.... o ile nie bedzie jakis problemow i dodatkowych kosztow (zwrot, domowienie itd....)
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #46

    Domyślnie

    PS. Mój brat zamawiał jakoś z miesiąc temu grafitowy o grubości 20 cm, Termo Organikę. Wszystko było w porządku, mimo że czekał z tydzień od momentu złożenia zamówienia. Jestem dobrej myśli

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    Tylko, że to po pewnym czasie odbije się czkawką takiej firmie, dajmy na ten przykład Termo Organikę. Gdybym ja tam była kimś odpowiedzialnym za to, to tak bym ustawiła cykl produkcyjny, żeby to nie miało miejsca, albo żeby to ograniczyć do minimum. To są rzeczy do przewidzenia, (latem i jesienią jest masa zamówień, musimy się więc na to przygotować, i te bloki o których piszesz, produkujemy dużo wcześniej, niech one sobie leżakują i zmieniają wymiary, żeby potem to zjawisko było zminimalizowane już po pocięciu bloków na płyty, bo posypią się reklamacje).
    Złe wieści szybko się rozchodzą (zwłaszcza dziś w erze internetu) i za rok-dwa firma można stracić sporo klientów.

    Ale ja jestem idealistką
    Nie ustawilabys... Bedac kierownikiem produkcji dzialasz w kooperacji z kierownikiem magazynu.
    Twoja linia produkcyjna ma wydajnosc powiedzmy: 200tys m3 na miesiac
    masz hale magazynowe o kubaturze: 800tys m3
    Surowca kupionego i zmagazynowanego masz na powiedzmy: 500tysm3
    Masz zatrudnionych na produkcji.... 20 osob (pensje, ubezpieczenia itd)
    I masz rok kalendarzowy i sezon budowlany:
    zima produkujesz, zuzywasz zapasy surowca, nie kupujesz surowca, sprzedajesz 50tysm3 na miesiac, masz 150tysm3 nadwyzki mocy produkcyjnej wiec to ladujesz w hale do sezonowania i tak przez cala zime.... przychodzi wiosna. konczy Ci sie surowiec, musisz podniesc cene styropianu, zaczynasz sprzedawac 250-300tys m3 miesiecznie, wiec tniesz wysezonowane bloki, ale nie nadazasz "doprodukowac" takiej ilosci (nie masz takich mocy produkcyjnych) wiec hala pustoszeje. W czerwcu juz nie masz nic w hali.... tluczesz blok i na cieplo go sprzedajesz.....
    I tak w kolko Macieju
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    to nie ma znaczenia.... znaczenie ma data spieniania... i sezonowanie w bloku.
    To ze sie powykrzywial - to akurat normalne w sezonie... ale zgodnie z norma zapewne.... bo norma jest taka a nie inna.
    To ze odpadal - to nie wina producenta styropianu. To bardzo wiele innych skladowych
    Ceny - wcale sie nie dziwie... wiecie ile teraz sprzedawca zarabia na m3 styropianu? 1-2 zlote netto. kazda zmiana ceny przez producenta powoduje natychmiastowa zmiane ceny dla klienta. a w sezonie zmiany swego czasu byly 2x w tygodniu teraz jakos sie uspokoilo i w zasadzie na miesiac mozna podawac cene.

    Styropian w tej chwili to najgorsze co mozna sprzedawac... nie ma marzy, duzo kosztuje, duza objetosc. wysokie minimum logistyczne. jak braknie i trzeba dowiezc swoim transportem - juz sie do tego doklada. jedyne co jeszcze jest w miare mozliwe do realizacji:
    - zamowienie
    - przedplata w calosci (kierowca jest dla sprzedajacego "obcy") jest to jakas tam firma spedycyjna ktora nie wraca do sprzedawcy a czesto nawet nie wraca do producenta, wiec kierowca nie moze odebrac kasy.
    - dostawa prosto z fabryki

    i wtedy jeszcze .... mozna to zrobic jak sie komus chce.... na przecietny domek potrzebne na elewacje jest 45m3 jakiegos tam styropianu. wiec sprzedajacy ma marzy 90zl netto na calej takiej dostawie.... o ile nie bedzie jakis problemow i dodatkowych kosztow (zwrot, domowienie itd....)
    Tam gdzie ja zamawiam jest właśnie taka praktyka. Zamawiam, a jedzie do mnie bezpośrednio z fabryki. Kiedyś odwołałam taki transport, bo mnie zaskoczyli, bez żadnego uprzedzenia wieźli, a mnie nie było na miejscu. I musiałam dopłacić do interesu, bo styro wylądowało na placu u handlowca i jechał do mnie po raz drugi kilka dni później, "ich" transportem

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    a reklamacje sie sypia.... idealisci zakladaja ze dostana styropian prosty z k=dokladnoscia do 1-2mm plaski.... nie uszczypany frez itd itd...
    a tu zderzenie z norma ktora dopusza takie... 1,5cm odchylen....
    zloz reklamacje... zobaczysz jaka dostaniesz odpowiedz: powolanie sie na norme PN-EN 13163 ktora to obowiazuje u nas.... i okazuje sie ze "lodki" i "trapezy" sa ok
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    i tak jest u wszystkich, im wiekszy producent tym wiekszy ten "bufor" bezpieczenstwa na sezonowanie, a wiec statystycznie wieksze szanse na to ze trafimy dobry, prosty styropian. Poza tym taki austrotherm, organika, knauf - nie zakombinuje na jakosci styropianu.
    Ja tam technologiem produkcji eps nie jestem.... ale POLAK POTRAFI co pokazal juz wiele razy w kazdej dziedzinie zycia
    Skoro PZPS tak zwraca uwage na wage m3 styropianu.... to taka wolna mysl:
    Jestem sobie Panem Zdzichem i wlasnie otwieram produkcje styropianu.... surowiec jest drogi... a zarobic trzeba... ludzie waza styropian.... wiec moze by tak cos ciezkiego przy spienianiu tam dowalic (nie tyle surowca co trzeba, ale cos zammienego... co sie "schowa" w tym styropianie) moze.... kwarc - w sensie piasek? albo cos innego, co bedzie podnosilo wage?
    Wiec garazowiec juz pewnie wpadl na to jak zrobic zeby surowca bylo jak w starym FS12 (12kg/m3) a wazyl jak porzadny elewacyjny styropian stare FS15 (15kg/m3) a kosztowal 20zl mniej od takiej organiki czy austrothermu.

    Duze firmy tak nie zrobia... bo nie moga - bo sa duze i miedzynarodowe.... a "w garazu" .... mozna zrobic wszystko
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #51

    Domyślnie

    @fighter1983
    Bardzo mnie zaskoczył tak niewielki zarobek na styropianie. Po takim wpisie zupełnie inaczej patrzę na sprzedawcę.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    tajemnica to nie jest, powinna byc.... a nie jest... i w zasadzie wszyscy maja ta sama cene zakupu ( w netto)
    TERMONIUM PLUS 0,031 174,00
    TERMONIUM 0,032 164,00
    Doplata za frez 5 lub 6 do m3.
    cienkie: 1-2-3cm sa troszke drozsze (straty na produkcji)
    stad tez tak nieznaczne roznice w cenach na rynku... i tu nie ma miejsca na negocjacje. Ludziom sie wydaje ze jak zamawiaja styropianu za 9000zl brutto to sprzedawca moze z 2000 zejsc nie moze.... bo nie ma z czego.

    Swego czasu na allegro byla firma ktora sie wystawiala ponizej wszytskich ... kazdy sie zastanawial jak to jest mozliwe.... no i wyszlo szydlo z worka.... okazalo sie ze sprzedawali na papierze "usluge" a nie towar (8% VAT) a nie 23% Vat, czyli popelniali tak na dobra sprawe przestepstwo skarbowe. A klienci po prostu byli oszukiwani... bo juz od tego nie mogli wystapic o zwrot roznicy (15%)

    W przyszlym roku chyba sie koncza te zwroty dla inwestorow prywatnych... szara strefa i tego typu transakcje stana sie codziennoscia .... Polska..... Polska....

    Na dodatek jeszcze wspomne o Allegro jakby tak ktos zrobil "kup teraz" na allegro.... to prowizja od sprzedazy spowoduje wejscie w strate.
    Mi wlasnie przed chwila ktos tak zrobil.... masakra.....
    Co tu duzo mowic.... szczerze jak mu czegos marzowego do tego nie "wcisne" to wlasnie dolozylem do interesu....
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 13-09-2013 o 12:23
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Odpowiadam na pytanie skierowane nie do mnie. Firma z Kępna nazywa się Izoterm.

    A tak BTW to ile waży jedna paczka 0,3m3 styropianu, który kupiliście?
    Izoterm - spuśćmy zasłonę milczenia.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    data na opakowaniu to data ciecia a nie produkcji.
    w idealnym swiecie jest tak:
    spieniony blok 120x100x5000cm lezakuje w wentylowanej hali przez kilka tygodni. Wtedy sie kurczy, zmienia wymiary (nieregularnie) i po kilku tygodniach jak juz sie powykrzywia w bloku - idzie na druty do ciecia i do pakowania - i wtedy juz nie zmienia wymiarow.

    A w sezonie jest tak: spieniony, cieply jeszcze idzie na druty i w paczki.... i wtedy kazda plyta zmienia wymiar i robia sie.... trapezy, lodki itd itd.....
    To tak jak z tanim winem:
    "leżakowane w transporcie"
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  15. #55

    Domyślnie

    Zamówiłem dzisiaj 30m3 TermoOrganiki (0,032) z 203 brutto.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    tajemnica to nie jest, powinna byc.... a nie jest... i w zasadzie wszyscy maja ta sama cene zakupu ( w netto)
    TERMONIUM PLUS 0,031 174,00
    TERMONIUM 0,032 164,00
    Doplata za frez 5 lub 6 do m3.
    cienkie: 1-2-3cm sa troszke drozsze (straty na produkcji)
    To faktycznie tak by było.... ja dostałam ofertę na Termonium Plus z frezem za 190 m3 (netto). Czyli jakby nie patrzeć - 10-11 zł zysku na metrze.

  17. #57

    Domyślnie

    nie ma....
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 13:53

  18. #58

    Domyślnie

    To chyba nie ten temat , ale potrzebuję informację jakim klejem najlepiej zaciągnąć siatkę na styrodurze XPS top 30 , na cokole w fundamencie ( chodzi o tą część która będzie wystawać z gruntu) . Chodzi mi o jakiś klej dobrej jakości , żeby nie odłaził , (najlepiej coś co będzie dostępne w średniej lub większej hurtowni budowlanej )
    Czy xps nie jest zbyt gładki , trzeba coś z nim robić żeby zwiększyć przyczepność?

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mirek71

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    5

    Domyślnie Fscynujący wynik, ale czy prawdziwy?

    Cytat Napisał Kosta Zobacz post
    ja podzielę się info odnośnie swoich zakupów - kupiłem 15cm styro 031 firmy polstyr
    na opakowaniu deklarowana waga to 12,5kg, po zważeniu paczki i przeliczeniu wyszło mi 12,9kg/m3
    To naprawdę ciekawe! O to moja przygoda z ważeni styropianu Polstyr:
    http://meskimbyc.pl/twoj-dom/83-dom/...tyropian-.html

  20. #60

    Domyślnie

    Mam pytanie do fachowców, bo pewnie nie jedno już na budowach widzieli
    Listwy przyokienne. Właśnie buszuję w necie, i chcę zanabyć, jednak nie wiem jaki kolor. Okna orzech, tynk będzie bardzo jasny, nie biały ale jakiś bardzo jasny krem, czy beż. Listwy białe czy orzechowe? Boję się jedynie o to, że orzech okna będzie zupełnie w innym odcieniu niż orzech listwy.

    I pytanie drugie gratis Do Termo Organiki Gold jakiś specjalny klej? Czy może być dajmy na to Majsterpol? (taki mi rekomendują na składzie :>)

    edit: a nie, przepraszam, na składzie mi polecają Mapetherm.
    Ostatnio edytowane przez oliwkawawa ; 25-09-2013 o 13:33

Strona 3 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony